Porady

Jak zaradzić suchości pochwy?

W każdym przypadku nieprzyjemne doznania podczas stosunku seksualnego są negatywnym zjawiskiem, jednak w znacznej większości przypadków można sobie z owymi dolegliwościami poradzić. Jedną z nich jest suchość pochwy. Co stosować, by zminimalizować, bądź zniwelować tę niedogodność i jaka jest jej charakterystyka?

Co to jest suchość pochwy?

Suchością pochwy nazywa się stan, kiedy pochwa nie produkuje dostatecznej ilości śluzu, co objawia się najczęściej nieprzyjemnym swędzeniem, nierzadko także pieczeniem. Zależnie od konkretnego przypadku może być powodem choroby, ale także objawem. Śluz pełni bardzo ważną rolę, ponieważ chroni sfery intymne kobiety przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, a podczas chwil uniesienia umożliwia penetrację. Podczas seksu powinno być owego śluzu znacznie więcej, w przeciwnym wypadku stosunek może stać się nawet bardzo bolesny. Suchość pochwy objawia się owym bólem, a także uczuciem pulsowania i ucisku. Może ona także prowadzić do problemów z układem moczowym. Jest to najczęściej spowodowane niskim poziomem estrogenów lub dużymi wahaniami owego poziomu.

Często wiele wspólnego z tym zjawiskiem może mieć ciąża, ale też np. infekcje bakteryjne lub grzybicze. Podobnie zażywane regularnie leki mogą prowadzić do takowego stanu. Chodzi na przykład o antykoncepcję hormonalną, jak i leki przeciwalergiczne oraz farmaceutyki leczące nietrzymanie moczu.

Co na suchość pochwy sprawdzi się najlepiej?

Nie da się w prosty sposób odpowiedzieć na to pytanie. Sposoby na suchość pochwy różnią się zwykle ze względu na przyczynę owego kłopotu. Z tego powodu, jeżeli nie zna się genezy własnego stanu, warto odwiedzić ginekologa. Zazwyczaj wystarczy na przykład zmienić tabletki antykoncepcyjne, ponieważ nawet niewielkie zmiany w składzie produktu i proporcji hormonów mogą wyleczyć problem. Jeżeli natomiast chodzi o infekcję bakteryjną lub grzybiczą, to wystarczy ją wyleczyć i naprawić florę pochwy.

Często zdarza się, że problemem jest niskie libido u kobiet, którego stan w pewnym wieku staje się naturalnie niższy. Suchość pochwy szczególnie często pojawia się w okolicy menopauzy. Z tego powodu należy odpowiednio zadbać o własne nawilżenie, szczególnie wtedy, kiedy zamierza się współżyć z partnerem, ale oczywiście nie tylko. Nie wiesz, jak pokonać suchość pochwy? Leki bez recepty i suplementy diety to produkty obecnie bardzo popularne, dlatego warto z nich skorzystać i przekonać się na własnej skórze o ich skuteczności. Jeżeli nie zadziałają, zawsze można poprosić ginekologa o przepisanie specyfiku na receptę. Wspomniane suplementy są jednak stosunkowo bezpieczne w użyciu.

Suchość pochwy – co stosować?

LibiGel 100ml

Ten preparat występuje w formie żelu, dlatego powinien znaleźć się w posiadaniu każdej kobiety cierpiącej z powodu suchości pochwy. Z tego powodu same jego fizyczne właściwości sprawiają, iż pochwa po aplikacji będzie bardziej nawilżona. Istotnym faktem w zakresie tego suplementu jest fakt, że głównym celem jego stosowania jest podniesienie libido. Podniesione libido natomiast oznacza mocniejsze stymulowanie organizmu do produkcji naturalnego śluzu. W składzie LibiGel znajduje się m.in. l-arginina zwiększająca przepływ krwi przez części intymne, a także żeń-szeń odtruwający organizm i zwiększający popęd płciowy.

Libido Therapy – kapsułki 30 szt.

Te kapsułki są natomiast stworzone w celu regularnego stosowania. Z ich pomocą można na stałe podnieść swoje libido, dzięki czemu pochwa będzie łatwiej się nawilżała. W składzie kapsułek znajduje się wiele naturalnych substancji, takich jak wspomniana l-arginina, tribulus terrestris, wapń itd. Specyfik ten działa na pochwę od wnętrza organizmu, dlatego warto wzbogacić swoją kurację o suplement działający z zewnątrz.

LOVELY LOVERS Libido UP 50ml

Ten preparat może być świetnym dopełnieniem kuracji wspomnianymi wcześniej kapsułkami. Wpływa na ukrwienie stref intymnych, wzmaga naturalne nawilżenie, a przy tym ułatwia osiągnięcie orgazmu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *