Porady

Jak zwiększyć moc wytrysku?

Zdarza się, że nawet stosunkowo dobra kondycja fizyczna nie obfituje mocnym wytryskiem, a ejakulat nie jest tak bogaty w plemniki. Męski organizm jest skomplikowany, więc powodem tego zjawiska może być wiele rzeczy. Dzisiejsze czasy jednak oferują wiedzę i sposoby, które pozwalają się z tym uporać. Jak poprawić wytrysk bezpiecznymi sposobami? Dowiesz się, czytając dalej!

Mało obfity wytrysk oznacza, że sperma jest gorszej jakości, co może w skrajnym przypadku być objawem obecnej lub zbliżającej się niepłodności u mężczyzny. Oczywiście, w niektórych przypadkach mała ilość ejakulatu nie jest niczym dziwnym, jednak dla danego Pana nadal może to być problem powodujący dyskomfort w sypialni, który może prowadzić do obniżenia libido i oziębienia się relacji w związku. Okazuje się, że nierzadko na spermatogenezę (produkcję spermy) wpływa styl życia i nawyki, których zmiana może pomóc.

Jak wzmocnić wytrysk?

Nikogo prawdopodobnie nie dziwi, że używki mogą negatywnie wpływać na życie seksualne. Chodzi o palenie papierosów, regularne używanie alkoholu, a nawet palenie marihuany oraz stosowanie cięższych narkotyków może sprawić, że proces spermatogenezy będzie mniej efektywny. W skrajnych przypadkach używki te mogą prowadzić do bezpłodności i podwyższonego ryzyka uszkodzenia płodu w razie zapłodnienia. Rezygnacja z używek jest kluczem do zdrowego wytrysku!

Zwiększenie wytrysku może być także możliwe, jeżeli zwróci się uwagę na przegrzewanie. Jądra, a także plemniki są podatne na wysoką temperaturę, dlatego nie powinno się kłaść na udach laptopa, nosić ciasnej bielizny i spodni, a także unikać gorących kąpieli. Warto zrezygnować również z odzieży, która jest wykonana z wątpliwej jakości materiałów, przez co skóra nie może oddychać – w tej sytuacji zmniejsza się produkcja plemników, a także ich ruchliwość. Ciekawym pomysłem jest oblanie się zimną wodą po ciepłej kąpieli, ponieważ pobudza to organizm, w tym narządy rozrodcze.

Jak jeszcze można poprawić wytrysk? Dobrze jest zadbać o swoją kondycję fizyczną. Zwłaszcza w przypadku osób z nadwagą. Otyłość nie tylko zmniejsza płodność, ale też objętość wytrysku. Jest to związane z zaburzoną gospodarką hormonalną, co objawia się nieprawidłowym poziomem testosteronu. Warto przez to do diety włączyć więcej owoców i warzyw, a do tego wykonywać chociażby piętnastominutowy spacer każdego dnia.

Zarówno na libido, jak i jakość spermy przekłada się stres. Jeżeli występuje regularnie, a nawet przewlekle, to nie tylko ejakulat może być mało obfity, ale może dojść nawet do problemów z uzyskaniem erekcji. W tej sytuacji warto poświęcić czas na zajęcia odprężające, takie jak joga, ale też np. zapisanie się na siłownie, rozpoczęcie biegania itd. Warto zapisać się również na masaże relaksacyjne.

Jak zwiększyć wytrysk z pomocą suplementów?

Na wstępie należy zaznaczyć, że preparaty dostępne na rynku nie zamieniają zbilansowanej diety, jednak potrafią ją znacznie urozmaicić o kluczowe dla funkcji seksualnych substancje. Warto korzystać z preparatów o sprawdzonym składzie! Istnieją głosy mówiące, że na lepszy wytrysk może pomóc sildenafil, jednak ten składnik popularnej Viagry potrafi nieść ze sobą wiele skutków ubocznych, a przy tym prowadzić do ewentualnego uzależnienia. Zamiast tego lepsze będą suplementy bogate w L-argininę, która wspomaga seksualność i jest bezpieczna. Jakie suplementy wybrać?

Cum On

Te wyjątkowe kapsułki nie tylko mają w składzie L-argininę, ale też ginkgo biloba (wzmacniający erekcję), tribulus terrestris (podnoszący poziom testosteronu), a także epimedium sagittatum (afrodyzjak zwiększający pobudzenie). Celem stosowania suplementu jest zwiększenie objętości wytrysku, ale też ogólna poprawa kondycji seksualnej.

System JO Actively Trying (TTC) Original Lubricant 120 m

Ten lubrykant szczególnie przypadnie do gustu mężczyznom starającym się o dziecko. Jego stosowanie ułatwia bowiem plemnikom dojście do miejsca docelowego, a skład jest bezpieczny i przypomina kobiecy śluz.

Medica Group Cum Plus Strong

Ten produkt działa podobnie jak pierwsze kapsułki w tym zestawieniu, jednak odrobinę różni się składem. L-arginina jest wzbogacona o Maca Root (korzeń rośliny wpływający na równowagę w organizmie poprzez regulację hormonalną) i buzdyganek (pobudza i poprawia jakość spermy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *