Porady

Jak zwiększyć libido u kobiet?

Bardzo duży odsetek kobiet  w różnym wieku, cierpi na problemy z obniżonym libido. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, wbrew pozorom, nie musi ono dotyczyć wyłącznie kobiet w podeszłym wieku. Obniżone libido zazwyczaj jest wynikiem nadmiernego stresu/wyładowania psychicznego lub zaburzenia gospodarki hormonalnej. Najbardziej uciążliwym objawem, poza brakiem ochoty na seks, jest suchość pochwy, która utrudnia lub uniemożliwia stosunek.

Są jednak sposoby na to, żeby niskie libido u kobiet zwiększyć. Dowiesz się, czytając dalej!

Libido to inaczej popęd seksualny, a także potrzeba uprawiania seksu. U każdego człowieka wygląda ono inaczej, jednak czasami może się zdarzyć, że jest na tyle niskie, że fakt ten zaczyna przeszkadzać. Warto też wspomnieć o osobach aseksualnych, to jest kompletnie pozbawionych libido. Najwięcej jednak kłopotów sprawia sytuacja, kiedy posiadało się dosyć wysoki poziom libido, jednak w pewnym momencie przestało się odczuwać potrzebę jakichkolwiek zbliżeń i wrażeń seksualnych.

Na niskie libido u kobiet często wpływ ma również długotrwałe przyjmowanie używek, które może prowadzić do obniżenia się pożądania. W przypadku płci pięknej spadek libido najczęściej jest też odnotowywany podczas menopauzy. Tak więc, co podnosi libido u kobiet?

Domowe sposoby

Świat roślin od wieków dostarcza niesamowitych rozwiązań medycznych. Nie inaczej jest w przypadku sfery seksualnej – odpowiednia flora może znacznie pomóc w zwiększeniu libido.

Zanim się jednak przejdzie do ich stosowania, warto odrobinę zmienić swój tryb życia, jeżeli wcześniej prowadzony był w sposób niewłaściwy. Dobrym pomysłem jest na przykład rzucenie palenia papierosów, a także picia alkoholu. Inną ważną sprawą jest uprawianie sportu, który może pomóc nie tylko w przypadku samego libido, ale też wspomóc cały organizm. Czasami problem z libido może też być efektem problemów z tarczycą, dlatego warto profilaktycznie wykonać badanie krwi.

Odpowiednia dieta może znacznie pomóc. Z tego powodu warto ją urozmaicić o czekoladę, banany, awokado. Dobrze kupić także marchewkę, która posiada wiele witamin. Nie można zapominać o selerze, który zawiera androsteron (czyli roślinny odpowiednik hormonu wydzielanego przez mężczyzn), który wzmacnia popęd kobiet.

Trzeba też zadbać o odpowiedni nastrój. W tym przypadku warto zbudować odpowiednią scenerię. W tle powinna grać muzyka, dobrze zadziałają też zapalone świeczki (najlepiej zapachowe – jednak niezbyt intensywne). Świetnym pomysłem jest też ubranie seksownej bielizny, która nie tylko bardziej zachęci partnera, ale też sprawi, że kobieta poczuje się wyjątkowo, kobieco i seksownie.

Warto również widzieć, że obniżać libido mogą liczne leki, zwłaszcza te na nadciśnienie, problemy z żołądkiem lub depresję. Z tego powodu warto poprosić lekarza o zmianę przyjmowanych specyfików na takie, które nie będą powodowały obniżenia libido.

Odpowiednie preparaty

Poza domowymi sposobami warto jest także zaopatrzyć się  w specjalne suplementy na wzrost libido. Zazwyczaj chodzi o suplementy diety, które posiadają naturalny skład będący dobrą mieszanką ziół, które od lat, a nawet tysięcy lat wykorzystuje się na wzrost libido! Co sprawdzi się najlepiej?

Żel Libidizer 150ml

Żel Libidizer 150ml – podnoszący libido u kobiet


Ten produkt w swoim składzie posiada między innymi, od lat znany jako afrodyzjak, żeń-szeń, a także l-argininę, która zwiększa popęd seksualny. Żel ten może się sprawdzić nie tylko w roli specyfiku na libido, ale też lubrykanta, dzięki czemu nawet suchość pochwy nie będzie już problemem. Jego stosowanie może zwiększyć wrażliwość sfer intymnych i zintensyfikować orgazmy.

LibiSpray 50ml

LibiSpray 50ml – spray na poprawę libido u kobiet


Ten spray również posiada w składzie l-argininę i żeń-szeń. Przez ukrwienie stref intymnych można liczyć na zwiększenie doznań, a także zwężenie się mięśni warg sromowych, co przełoży się na przyjemniejszy seks. Dobrze działa na libido. Należy go aplikować około 10 minut przed planowanym zbliżeniem seksualnym, spryskując okolice pochwy.

Orgasm Max

Medica-Group Orgasm Max 2 kapsułki na libido dla kobiet


Ten suplement z kolei jest przeznaczony do stosowania około 30 minut przed stosunkiem. Jego skład posiada sporą ilość kofeiny, co potęguje chęć na zbliżenia seksualne. Stosowanie tego suplementu reguluje przepływ krwi w okolicach intymnych, dzięki czemu możliwe jest przeżywanie intensywnych orgazmów i wzrost libido.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *