Porady

Jak czyścić gadżety erotyczne?

Akcesoria prezentowane przez sex-shopy są coraz bardziej popularne. Korzystasz z zabawek erotycznych? Na pewno jest to świetna zabawa, jednak musisz wiedzieć, że należy się odpowiednio z takimi produktami obchodzić. Pamiętaj, by po użyciu zadbać o higienę. Jak czyścić gadżety erotyczne? Spokojnie, dowiesz się w dalszej części tego tekstu!

Higiena gadżetów erotycznych to podstawa!

Nie można się dziwić, że tak wiele osób korzysta z gadżetów erotycznych. Satysfakcja seksualna jest ważnym elementem życia i dobrze, kiedy napięcie jest regularnie rozładowywane. Jednocześnie należy cały czas pamiętać, że te mają styczność z częściami intymnymi, które przecież są bardzo delikatne! Jeśli higiena owych gadżetów erotycznych jest wątpliwa, to można niestety nabawić się różnego rodzaju niedogodności, w tym infekcji lub zapaleń.

W takim razie jak umyć gadżet?

Nie wiesz, jak czyścić gadżety erotyczne? Nie ma w tym nic trudnego, jednak warto zwracać uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim dowiedz się, czy dana zabawka jest wodoodporna. Jeśli tak, to można ją umyć pod strumieniem bieżącej wody z domieszką mydła (preparat musi być delikatny, pozbawiony alkoholu). Jeśli nie, lepiej jest delikatnie zwilżyć szmatkę wodą i mydłem i przetrzeć gadżet.

Szczególnym przypadkiem są masturbatory, ponieważ w ich przypadku sprawa może być utrudniona. Dobrze jest obficie przepłukać wodą rękaw masturbacyjny, a w niektórych przypadkach zostawić go w wodzie na kilka, kilkanaście minut.

Dezynfekcja gadżetów może się także odbywać za pomocą bardziej efektywnych, profesjonalnych preparatów, ponieważ zwykłe mydło i wodą czasami są niewystarczające. W tym przypadku szczególnie często polecane są spraye. Te szybko wysychają, dlatego wystarczy przed zabawą popsikać np. wibrator i chwilkę poczekać.

Istnieją także różnego rodzaju pianki i żele, które stworzono w celu utrzymania prawidłowej higieny zabawek erotycznych. Te nakłada się na dane akcesorium, a po kilku, kilkunastu sekundach ściera ściereczką. W przypadku utrzymania masturbatora w czystości należy go dokładnie wypłukać.

Najlepsze produkty – higiena i dezynfekcja gadżetów erotycznych będą jeszcze prostsze!

Toy Cleaner 100ml antybakteryjny środek czyszczący

To bardzo dobry preparat o antybakteryjnych właściwościach. Niewielka buteleczka pomieści 100 ml środka czyszczącego. Wyróżnia go bardzo ładny zapach, który niweluje woń gumy lub silikonu. Przy tym wszystkim ma bardzo atrakcyjną cenę.

Środek antybakteryjny Fleshlight Wash 100ml

Ten preparat do dezynfekcji gadżetów erotycznych sprawdzi się szczególnie dobrze z maturbatorami, ponieważ został stworzony przez markę produkującą tego rodzaju zabawki – Fleshlight. Jest bardzo wydajny, nie zawiera w składzie alkoholu. Formuła jest wzbogacona o triklosan, substancję zwiększającą możliwości czyszczące. Nie zostawia śladów. By umyć masturbator, należy użyć ciepłej wody zmieszanej z tym preparatem.

Spray antybakteryjny pjur Toy Clean 100 ml

Jest to wydajny spray, który nie wymaga spłukiwania wodą. Można go stosować do większości zabawek erotycznych na rynku. To nie wszystko, ponieważ użycie tego środka niweluje nieprzyjemne zapachy. Nie ma w składzie alkoholu, posiada działanie przeciwgrzybicze. Został przebadany pod kątem dermatologicznym.

Spray antybakteryjny LELO Antibacterial Cleaning Spray 60 ml

LELO to producent ekskluzywnych zabawek erotycznych, dlatego na wysoką jakość można również liczyć w przypadku preparatu do dezynfekcji gadżetów. To jeden z najlepszych tego rodzaju środków na rynku – ma świetny skład, a przy tym jest wydajny.

System Jo Refresh Foaming Toy Cleaner 207 ml – środek czyszczący


Ten preparat wyróżnia spora objętość (207 ml), a także bezpieczny skład, który pozbawiono szkodliwych parabenów, gliceryny i alkoholu. Formuła jest bezwonna i nietłusta. Środek ten to pianka, która jest bardzo łatwa w nakładaniu. System Jo Refresh Foaming Toy Cleaner należy nałożyć na zabawkę na około 5-10 sekund, a następnie spłukać (lub zetrzeć wilgotną ściereczką).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *