Większe doznania

Czym jest edging?

Satysfakcja seksualna jest ważnym elementem życia niemal każdego człowieka. Istnieje wiele sposobów, by ją osiągnąć. To nie wszystko, ponieważ owa satysfakcja seksualna może być jeszcze większa. Dobrze jest poznać różnego rodzaju techniki, na przykład nadal mało znany edging.  Co to jest i dlaczego warto?

Edging – co to jest?

Edging (ang. edge – krawędź) to technika seksualna, która często jest także nazywana surfingiem, peakingiem. Jej istota jest bardzo prosta. Celem edgingu jest osiągnięcie jeszcze bardziej intensywnego niż zwykle orgazmu.

Technika polega na tym, by doprowadzić się do krawędzi orgazmu, jednak nie finiszować. W tym momencie należy się wycofać i przerwać na chwilę stymulację. Nie bez powodu mówi się, że ważne jest nie zdobycie szczytu, ale też droga na niego. Kilkukrotne powtarzanie tego rodzaju praktyk sprawia, że ludzkie ciało staje się coraz bardziej wyczulone na bodźce. Przy tym wszystkim można pozwolić sobie na dłuższą zabawę! Okazuje się też, że ostateczne dojście jest zaskakująco mocne!

Co ciekawe, w Polsce edging nie jest bardzo popularną techniką, jednak na wschodzie już tak. Tantryczne praktyki polegają bowiem na tym, by skupić się przede wszystkim na przyjemności i rozwlekaniu jej w czasie, co jak się okazało, ma sporo sensu.

Warto mieć świadomość, że edging może nie być dla każdego. Z tego powodu warto samodzielnie się przekonać, na przykład w ramach masturbacji. Ciekawym sposobem jest skorzystanie z gadżetów erotycznych w tym zakresie. Mianowicie, w niektórych przypadkach osoba odwlekająca swój orgazm na później może się zrobić sfrustrowana. To nie wszystko, ponieważ dochodzi do tego ewentualne rozproszenie się w międzyczasie. Dlatego jeśli chce się wypróbować edging z drugą połówką, warto najpierw dowiedzieć się, czy praktyka ta będzie miała sens.

Jeszcze mocniejsza dominacja, czyli edging BDSM – co to jest?

BDSM mówiąc w skrócie, polega na podziale partnerów na role – stronę uległą oraz dominującą. Ciekawym urozmaiceniem jest np. doprowadzanie do skraju orgazmu partnera uległego, który jednocześnie będzie skrępowany, np. kajdankami lub linami. Dzięki temu osoba dominująca jeszcze mocniej zaznaczy swoją kontrolę nad drugą połówką. Jeśli natomiast to właśnie top (strona dominująca) będzie na sobie praktykował edging, to pozwoli sobie na dłuższą stymulację partnera.

Jakie gadżety sprawdzą się w przypadku edgingu?

Svakom Amy G-Spot


Wibrator jest bardzo dobrym sposobem, by kobieta mogła przetestować edging na samej sobie. Wystarczy, że moment przed orgazmem przerwie stymulację i powróci do niej po chwili. Opisywany model jest wodoodporny, dlatego zapewni świetną zabawę nawet pod prysznicem lub w wannie. To nie wszystko, ponieważ mocny silnik oferuje 5 trybów wibrowania i 5 poziomów ich intensywności. Do tego wykonano go z hipoalergicznego silikonu medycznego bez dodatku ftalanów, najlepszego materiału na rynku. Lekko wygięty kształt umożliwia komfortową stymulację punktu G.

Masturbator Fleshlight Girls Stoya Destroya – masturbator pochwa


Analogiczna sytuacja tyczy się mężczyzn, dla których przewidziano nie wibratory, ale masturbatory. Model ten jest wyjątkowo popularny, zwłaszcza przez fakt, iż wejście urządzenia stanowi odlew części intymnych znanej aktorki filmów pornograficznych. Rękaw masturbacyjny (wnętrze zabawki) wykonano z bezpiecznego materiału, który do złudzenia przypomina ludzką skórę.

Fifty Shades of Grey – zestaw BDSM do krępowania Hard Limits


Ten zestaw do krępowania na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom BDSM, jak i osobom, które chcą zacząć swą przygodę z takimi praktykami. Zestaw montuje się w prosty sposób na łóżku. Można z jego pomocą skrępować zarówno ręce, jak i nogi drugiej połówki. Do tego komplet zawiera maskę na oczy.

Last Longer Gel 150ml – żel opóźniający wytrysk u mężczyzn

Niektórzy mężczyźni mają problem ze skuteczną kontrolą swojego wytrysku, dlatego dobrze jest postawić na suplementy ową kontrolę mogące przywrócić! Żel ten jest bardzo popularny, a 150ml ze spokojem wystarczy na wiele chwil przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *