Ciekawe Porady

Role przyjmowane w praktyce BDSM

W ostatnich latach BDSM stało się bardzo popularne. Na rynku pojawiło się wiele gadżetów i akcesoriów, służących do tych praktyk seksualnych. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że zainteresowanie tą odmianą seksu wzrosło po premierze filmu “50 twarzy Greya”, w którym główny bohater- Christian wprowadza nieśmiałą i niedoświadczoną kobietę w świat mrocznych zabaw. Praktyki BDSM mają zarówno swoich fanów, jak i przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że ten rodzaj seksu sprawił, że kobiety stały się bardziej otwarte na eksperymenty w łóżku i nowe doświadczenia. Zatem, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak rozpocząć przygodę z BDSM, przeczytaj poniższy artykuł.

Role w BDSM

W praktyce BDSM partnerzy dzielą się rolami. Osobami mająca kontrolę jest określana jako “dominujący”, “top”, “domina” lub po prostu “Pan” albo “Pani”. Rolą dominatora jest podporządkowanie sobie partnera określanego jako “niewolnik”, “uległy” lub “bottom”. Osoba pełniąca rolę dominującego ma pełną władzę. Może zadawać kary cielesne, wydawać rozkazy i krępować partnera. Podczas praktyk BDSM domina zwykle używa specjalnych gadżetów – batów, pejczy, smyczy, obroży, kajdanek czy pejczy. Wiele osób decyduje się również na zastosowanie uprzęży, dzięki której osoba uległa może odgrywać rolę zwierzęcia.

Na jak wiele może sobie pozwolić dominator podczas seksu BDSM?

Partner odgrywający rolę dominatora może krępować drugą osobę, poprzez wiązanie czy kneblowanie. Do krępowania warto używać różnego rodzaju gadżetów – kajdanek, sznurów czy taśm. Ciekawą opcją są również opaski na oczy, dzięki którym uległy odczuwa wyłącznie satysfakcję płynącą z odczuć fizycznych i fantazji.

Osoba pełniąca rolę dominy ma również prawo karać uległego. Istnieje wiele sposobów, aby dać nauczkę niezdyscyplinowanemu niewolnikowi. Pan może dawać klapsy, karać przy pomocy różnego rodzaju gadżetów, np. pejczy czy batów, a także kontrolować orgazm uległego dzięki pasom czystości. Innym, nieco bardziej kontrowersyjnym sposobem karania niewolnika jest zapisywanie na jego ciele obraźliwych haseł czy zmuszanie do udawania zwierzęcia.

Domina BDSM ma także prawo decydować o rozwoju sytuacji i przebiegu praktyki. Oznacza to, iż może sięgać po wybrane gadżety i stosować wszelkie techniki. Pan jest odpowiedzialny za urozmaicenie seksu i wprowadzenie do niego zaskakujących elementów.

Mimo wyżej wymienionych praw dominatora, należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas praktyk BDSM. Ten rodzaj seksu nie opiera się na delikatności i komforcie. Polega on na poniżaniu i krępowaniu uległego. Podczas BDSM przekracza się różne granice, jednak podstawą powinno być bezpieczeństwo obu partnerów. Z tego względu spisano konkretny kodeks, według którego seks BDSM może odbyć się wyłącznie za zgodą obu stron i po ustaleniu odpowiednich zasad, Osoby, które decydują się na tę praktykę powinny być świadome, iż podcza współżycia partner ma prawo zadawać im ból fizyczny i psychiczny. Jednak przed rozpoczęciem stosunku należy ustalić, do jakich granic może posunąć się dominator. Bardzo ważne jest również ustalenie hasła bezpieczeństwa, którego uległy może użyć, gdy ból będzie zbyt intensywny.

Gadżety dla dominatora – jakie wybrać?

Osoba pełniąca rolę dominatora powinna być wyposażona w odpowiednie akcesoria, które urozmaicą praktykę BDSM. Poniżej zamieściliśmy propozycje kilku gadżetów, które powinien posiadać każdy

SCANDAL LEATHER FLOGGER PEJCZ

Pejcz Flogger ze Skóry z Frędzlami

Ten wyjątkowy produkt został wykonany ze skóry naturalnej, dzięki czemu jest bezpieczny i nie pozostawia rozcięć na skórze. Będzie idealnym gadżetem do karania nieposłusznego uległego.

PACKA CZARNA OBSESSIVE

Wygląda tak niepozornie… Ten gadżet z pewnością zachwyci osoby bardziej doświadczone, które są przygotowane na ekstremalne doznania. Ten wyjątkowy bat został wykonany ze skóry ekologicznej, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że karając nim uległego, trzeba unikać okolic twarzy.

KAJDANKI BIJOUX INDISCRETS – SZEROKIE SEX KAJDANKI MAZE

Kajdanki Couture Cuffs to gadżet, który pozwoli Ci skrępować uległego i ograniczyć jego ruchy. Produkt jest elegancki i stylowy. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posłuży przez długi czas. Jego zaletą jest fakt, iż może być stosowany zarówno na nadgarstki, jak i kostki.

Wymienione gadżety mogą urozmaicić zabawę i pozwolić jeszcze bardziej wczuć się w rolę dominującego. W sprzedaży dostępne są zarówno komplety akcesoriów do BDSM, które są świetną opcją dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tą praktyką i chcą wyposażyć się w podstawowe gadżety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *