Porady Większe doznania

Czy orgazm jest zdrowy

Seks jest jednym z najważniejszych elementów spajających uczucie dwojga ludzi. Dzięki niemu możemy nie tylko przeżywać razem najpiękniejsze chwile, ale również czerpać z niego maksymalne korzyści zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jednym z istotnych aspektów wiążących się ze współżyciem jest orgazm. To wyjątkowo rozkoszne uczucie, które wzmaga nasze zadowolenie ze stosunku i wywołuje poczucie szczęścia oraz spełnienia. Czy orgazm jest zdrowy i dlaczego stanowi tak ważny aspekt udanego współżycia?

Czy codzienny orgazm jest zdrowy?

Istnieje wiele aspektów świadczących o pozytywnym wpływie orgazmu na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Przede wszystkim przyczynia się do spalania kalorii, co subtelnie, aczkolwiek korzystnie wpływa na nasze sylwetki. Orgazm jest też sprzymierzeńcem w walce z bólem głowy, co wynika z podnoszenia się poziomu hormonów, które są odpowiedzialne za próg bólu. Stanowi również wspaniały sposób na relaks po ciężkim dniu przepełnionym obowiązkami, który umożliwia oczyszczenie mózgu z natłoku niepotrzebnych myśli. Dzięki licznym orgazmom zmniejsza się również ilość wytwarzanego kortyzolu, co pozytywnie wpływa na ograniczenie stresu, który z kolei ma niekorzystne działanie na nasze zdrowie.

Regularne uprawianie seksu i przeżywanie orgazmów przekłada się na podniesienie odporności, co odkryto metodą naukową przez specjalistów z Uniwersytetu Wilkes-Barre w Pensylwanii. Ich badania z udziałem studentów wykazały, że osoby uprawiające seks co najmniej dwa razy w tygodniu mieli w organizmach większą liczbę przeciwciał od pozostałych.

Czy orgazm bez wytrysku jest zdrowy?

Orgazm bez wytrysku może wzbudzić w mężczyźnie zakłopotanie, jednak czy powinniśmy się nim przejmować? To moment największej rozkoszy seksualnej i uwolnieniem napięcia wynikającego z podniecenia seksualnego. Trwa on od kilku do kilkudziesięciu sekund, a związane z nim reakcje są wynikiem oddziaływania na mózg oraz cały organizm. Wytrysk stanowi jeden z objawów towarzyszących mężczyźnie po przeżytym orgazmie i jest on kontrolowany przez ośrodkowy układ nerwowy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których sperma nie wydostaje się na zewnątrz, a dla wielu przedstawicieli płci męskiej to dość niekomfortowa sytuacja.

Problem związany z suchym wytryskiem dotyka wielu mężczyzn, a za jego powstanie może odpowiadać wiele czynników. Przede wszystkim wpływają na ten stan powody psychogenne świadczące o urazach psychicznych, stresie, przywyknięciu do masturbacji, złych relacjach z partnerką czy lęku przed bliskością. Kolejną grupą czynników mogących mieć wpływ na suchy wytrysk są czynniki organiczne. Możemy do nich zaliczyć używki, przerost prostaty, przebyte choroby czy niedobór testosteronu.

Leczenie suchego orgazmu uzależnione jest od jego przyczyny, a pomocy niejednokrotnie warto szukać u specjalistów z różnych dziedzin.

Czy orgazm jest zdrowy dla serca?

Mimo iż podczas stosunku przyspiesza tętno, a serce zaczyna mocniej bić, seks oraz związany z nim orgazm mają korzystny wpływ na układ krążenia. Osiąganie spełnienia co najmniej dwa razy w tygodniu przyczynia się do zminimalizowania ryzyka zawału serca oraz udaru mózgu aż o połowę. Wynika to z badań profesora Shah Ebrahim z Uniwersytetu w Bristolu w Anglii.

Jak zwiększyć szanse na orgazm? Sklep z urządzeniami

Występuje wiele sposobów, które mogą pomóc Ci w przeżyciu orgazmu. Jednym z nich jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości wibrator, który w lepszym stopniu pozwoli poznać swoje ciało oraz czułe punkty. Ich umiejętna stymulacja przyczyni się do zwiększenia szansy na spełnienie. W naszej ofercie znajdują się najlepszej klasy urządzenia, dzięki którym przeżyjesz niepowtarzalne chwile przepełnione szeregiem niesamowitych doznań. Wśród artykułów posiadamy również feromony czy lubrykanty. Korzystanie z nich znacząco pobudzi Twoje zmysły, dzięki czemu z pewnością podczas stosunku osiągniesz orgazm. Co więcej, w asortymencie naszego sklepu zyskujesz również dostęp do fantastycznej, zmysłowej bielizny, która rozgrzeje zmysły partnera, co będzie pierwszym krokiem do namiętnej nocy pełnej wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *