Porady Zakupy

Jaki lubrykant wybrać?

Seks analny może stanowić jedno z największych urozmaiceń tradycyjnych zbliżeń. Jednak aby tak się stało, a samo eksperymentowanie ze sferą analną przynosiło przyjemność zamiast bólu, często konieczne jest zastosowanie dodatkowych produktów zapewniających odpowiednie nawilżenie oraz komfort. Często pojawiają się pytania, jaki lubrykant do seksu analnego wybrać, ale nie tylko. Również w sferze tradycyjnego stosunku warto wykorzystywać dodatkowe nawilżenie w formie lubrykantu. Przeczytaj, co musisz wiedzieć na ten  temat.

Jaki lubrykant wybrać i czym charakteryzuje się taki produkt?

Urozmaicenie życia seksualnego jeszcze nigdy nie było tak proste, jak obecnie. W zasadzie każdy, kto nie chce poddawać się nudzie w sypialni, może skorzystać z dodatkowego urozmaicenia. Stanowią je przede wszystkim gadżety erotyczne, będące doskonałym dodatkiem do gry wstępnej lub też wzbogaceniem stosunku. Często jednak pary chcą sięgać po znacznie prostsze rozwiązania, które zapewnią po prostu odpowiednie nawilżenie, tym samym pozwalając osiągnąć pełną satysfakcję ze zbliżenia. W taki sposób dochodzimy do wyjaśnienia tego, czym tak naprawdę jest lubrykant. Jest to produkt, który ma za zadanie zmniejszyć tarcie, tym samym minimalizując ryzyko powstawania otarć oraz podrażnień. Jest to szczególnie przydatna właściwość jeśli chodzi o zbliżenia, dlatego lubrykanty nierozerwalnie kojarzą się już ze sferą produktów o przeznaczeniu erotycznym. Zastanawiając się, jaki lubrykant wybrać, warto rozpatrzyć, jak wiele możliwości obecnie dostępnych jest w tym zakresie. Choć większość najpopularniejszych lubrykantów ma podobne zadanie, ich poszczególne rodzaje mogą znacznie się od siebie różnić. Kluczem jest dopasowanie odpowiedniego produktu do potrzeb swoich oraz drugiej strony.

Jaki lubrykant najlepszy – podział lubrykantów

Wybór odpowiedniego lubrykantu należy poprzeć przede wszystkim wyborem odpowiedniego rodzaju preparatu. Walory smakowe czy inne dodatkowe aspekty dotyczą decyzji podjętej już na samym końcu, ponieważ zdecydowanie najważniejsza jest formuła każdego lubrykantu. Jaki lubrykant najlepszy w sypialni? Odpowiadając na to pytanie, należy wyróżnić podział na lubrykanty wodne, i silikonowe, a także produkty przeznaczone do seksu analnego oraz lubrykanty smakowe.

Lubrykanty wodne

Jak sama nazwa wskazuje, lubrykanty tego typu stworzone są na bazie wody. Często takie produkty szczególnie chętnie wybierane są przez osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę w świecie lubrykantów. Jest tak ze względu na lekką formułę, która doskonale się rozprowadza i nie sprawia problemów w aplikacji. Lubrykant wodny daje również szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wykorzystywanie gadżetów erotycznych czy prezerwatyw, ponieważ nie uszkadza struktury wyżej wymienionych.

Lubrykanty smakowe

Nie bez powodu to właśnie walory smakowe często podnoszą radość i satysfakcję z seksu, wynosząc doznania na inny poziom. Wykorzystanie konkretnych produktów znacznie wpływa na komfort w tym zakresie, również jeśli chodzi o lubrykanty. Lubrykant smakowy to doskonała propozycja stanowiąca urozmaicenie seksu oralnego. Szereg dostępnych smaków pozwala na dostosowanie wariantu lubrykantu do temperatury w sypialni. Nic tak przecież nie podkręca zabawy jak zmysłowe nuty smakowe, które działają na wyobraźnię.

Lubrykanty silikonowe

Lubrykant silikonowy jest lekki, często także można użyć go o wiele mniej, niż w przypadku produktów na bazie wody. Tego typu lubrykanty sprawdzają się doskonale, jeśli chcecie nieco poeksperymentować pod prysznicem czy w wannie, ponieważ nie zmywają się tak łatwo. Lubrykantów silikonowych nie można jednak stosować z zabawkami wykonanymi z silikonu, ponieważ prowadzi to do ich uszkodzenia.

Lubrykanty do seksu analnego

W kwestii lubrykantów nie brakuje również pytań o to, jaki lubrykant do seksu analnego sprawdza się najlepiej. Dobrze jest sięgać po produkty dedykowane do tego typu seksu, które zapewniają jeszcze lepsze nawilżenie. Dodatkowo lubrykanty analne często mają właściwości rozluźniające, dzięki czemu seks staje się niesamowicie przyjemny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *