Bez kategorii

Jak wygląda orgazm?

Orgazm jest niesamowitym uczuciem, które wpływa korzystnie na ludzki organizm. Wynika on zarówno z podniecenia fizycznego, jak i doznań psychicznych. Powoduje on odczuwanie przyjemności płynącej z seksu, co wpływa korzystnie na relacje z partnerem bądź partnerką oraz poprawia jakość współżycia. Doskonale wiemy, jak przyjemnym jest on odczuciem, jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak rozpoznać orgazm u chłopaka, a jak u dziewczyny?

Jak wygląda orgazm u kobiety, a jak u mężczyzny?

Orgazm jest znanym doznaniem, które niejednokrotnie towarzyszy parze podczas udanego seksu. W obecnych czasach seksuolodzy u kobiet rozróżniają kilka rodzajów orgazmów, jak sutkowy, pochwowy bądź łechtaczkowy. Jednak bez względu na jego rodzaj zależy on od umiejętnej stymulacji określonych punktów, które są wyjątkowo wrażliwe na tak intensywne doznania. Ważne, aby partner subtelnie, a zarazem skuteczne skupił się na najczulszych obszarach kobiecego ciała, dzięki czemu wywoła u kobiety pierwszy etap orgazmu – podniecenie.

Jednak osiągnięcie szczytowania przez partnerkę nie jest uzależnione jedynie od pobudzenia subtelnych, wrażliwych punktów znajdujących się w okolicy jej pochwy oraz sutków. Musimy pamiętać, jak ogromną wagę ma relacja łącząca partnerów. Kobiecy organizm intensywniej reaguje na dotyk ukochanego mężczyzny, co może w dużym stopniu ułatwić wywołanie orgazmu u partnerki.

Na kobiecy orgazm składa się kilka istotnych etapów, rozpoczynających się od budzącego się podniecenia w partnerce podczas pieszczot. Następnie wzrasta ciśnienie krwi oraz przyspiesza bicie serca, co prowadzi do najsilniejszego podniecenia seksualnego, zwanego również szczytowaniem. Niepohamowane skurcze mięśni dna miednicy, przypominające subtelne pulsowanie prowadzą do uczucia odprężenia, które wzmaga fantastyczne samopoczucie. Właśnie w taki sposób można rozpoznać orgazm u kobiety. Zazwyczaj jest to stan nie do przeoczenia, ponieważ wymienione etapy są dość widoczne. Jednak jak wygląda orgazm u chłopaka?

Osiągnięcie stanu podniecenia u mężczyzny wymaga odpowiedniej stymulacji męskich narządów płciowych. Jednak w niektórych przypadkach może pojawić się ono już na sam widok ukochanej kobiety. Podobnie jak u pań, u panów orgazm również jest fizjologiczną reakcją organizmu. Natomiast u przedstawicieli płci męskiej ujawnia się w postaci erekcji, która w zależności od poziomu oraz długości podniecenia może ulegać zwiększeniu lub zmniejszeniu.

Orgazm u kobiety i u mężczyzny – jak go wywołać?

Wystąpienie orgazmu uzależnione jest od wielu czynników wynikających nie tylko ze stymulacji narządów płciowych, ale również z ludzkiej psychiki. Sytuacja w pracy, stres oraz problemy w związku są czynnikami, które w bezpośredni sposób wpływają na jakość współżycia. Znaczenie dla osiągania orgazmu mają również różnego rodzaju choroby, a u pań również libido owulacyjne. Najsilniejszą ochotę na seks kobieta odczuwa podczas owulacji, kiedy jej organizm jest gotowy do zapłodnienia. Natomiast u pań w okresie menopauzy ochota na stosunek może ulec znacznemu zmniejszeniu, co wiąże się ze spadkiem stężenia hormonów płciowych. Co więcej, na obniżenie zainteresowania seksem może mieć wpływ także zażywanie niektórych leków, zwłaszcza antydepresantów bądź nasennych.

Odpowiednie przygotowanie się do współżycia może w dużym stopniu ułatwić osiągnięcie orgazmu, a tym samym zwiększyć szanse na udany seks. Jednak, aby tak się stało, trzeba odpowiednio zadbać o kilka kwestii. To wymaga od nas zaopatrzenia się w specjalne gadżety, bieliznę lub produkty nawilżające strefy intymne.

Sklep z gadżetami erotycznymi – sposób na orgazm

Mając w planach upojną noc, warto zapoznać się bliżej z naszego sklepu. Znajdziesz tam szeroki wybór erotycznych urządzeń, produktów ułatwiających współżycie czy zmysłowych strojów, dzięki którym przeżyjesz z partnerem lub partnerką niezapomnianą, pełną namiętnych uniesień noc. Oferowane artykuły pobudzą Twoją wyobraźnię oraz zwiększą szansę na osiągnięcie orgazmu, co uczyni stosunek niepowtarzalnym i wypełnionym szeregiem rozkosznych doznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *