Porady

Jak urozmaicić seks i zapomnieć o rutynie w sypialni

Wkradająca się do sypialni rutyna nie jest sprzymierzeńcem udanego seksu. Wypalająca się namiętność i pojawiająca nuda dodatkowo potęgują frustrację, a rezultatem jest brak ochoty na seks. Staje się on jedynie sposobem na szybkie zaspokojenie potrzeb uwarunkowanych ludzką naturą. W takiej sytuacji warto postawić na urozmaicenie seksu. To może być dobrym krokiem w stronę zerwania z rutyną w sprawach łóżkowych. Pytanie brzmi zatem: jak urozmaicić seks i co zrobić, żeby stopniowo wypalający się ogień zupełnie nie wygasł?

Jak urozmaicić sex? Skuteczne porady na zerwanie z rutyną w sypialni

Kiedy zależy nam na podkręceniu atmosfery w łóżku, możemy znaleźć na to wiele interesujących sposobów. Pozwolą nam one na przerwanie monotonii i rozbudzenie zmysłów naszego partnera na nowo. Poniżej zamieściliśmy kilka porad, które mogą być dobrym rozwiązaniem na walkę z nudą w sypialni.

  1. Pierwszym elementem, o który powinniśmy zadbać, jest przygotowanie odpowiedniej atmosfery oraz stworzenie w sypialni romantycznego klimatu. Dzięki temu wpłyniemy korzystne na wyobraźnię naszego partnera bądź partnerki, co prawdopodobnie przyczyni się do przeżycia niezapomnianej, pełnej namiętnych uniesień nocy.
  1. Dobrym pomysłem dla odważnych, lubiących wyzwania osób będzie zabawa w odgrywanie określonych ról. Jest to doskonały sposób nie tylko na udaną grę wstępną, ale również fantastyczna metoda na urozmaicenie w sypialni. Jej zastosowanie umożliwia nam podzielenie się z ukochaną osobą swoimi najskrytszymi pragnieniami oraz łóżkowymi fantazjami, co jest ciekawą odmianą od przewidywalnej codzienności.
  1. Urozmaicenie w łóżku niejednokrotnie wymaga również zastosowania dodatkowych preparatów. Odpowiednio dobrane lubrykanty będą świetnym rozwiązaniem pozwalającym na pobudzenie zmysłów oraz zwiększenie przyjemności płynącej ze wspólnych igraszek. Wybrane żele możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów, ponieważ wspaniale sprawdzą się nie tylko jako tradycyjne nawilżacze. Możemy je wykorzystać również do masowania partnera lub partnerki, co korzystnie wpłynie na wszystkie zmysły.
  1. Kolejnym wartym rozważenia pomysłem jest wprowadzenie do sypialni gadżetów erotycznych. To doskonała metoda pobudzająca wyobraźnię oraz działająca na wszystkie zmysły, która pozwoli nam na porzucenie rutyny w łóżku. Odpowiednie gadżety erotyczne nie tylko będą perfekcyjnym wstępem do rozkosznej nocy, ale również sprawdzą się podczas samotnych wieczorów. To z pewnością będzie miało niebagatelne znaczenie dla całego życia erotycznego, ponieważ masturbacja wpłynie pozytywnie na jakość seksualnych przeżyć.
  1. Ostatnią, jednak równie ciekawą propozycją na urozmaicenie w łóżku jest zaopatrzenie się w bieliznę erotyczną. Nic tak fantastycznie nie oddziałuje na wyobraźnię, jak seksowna bielizna, która zaskoczy naszego partnera lub partnerkę. To świetny sposób na zmotywowanie drugiej osoby do działania i odejście od przewidywalnych, nudnych zbliżeń.

Dlaczego rutyna wkrada się do naszej sypialni?

Wprowadzenie nowych bodźców podczas zbliżeń jest doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym nam poprawę relacji z ukochaną osobą, a także rozbudzenie zmysłów na nowo. Wiemy już, jak urozmaicić stosunek, jednak wciąż niezwykle ważnym aspektem pozostaje kwestia dotycząca powodów, dla których do naszej sypialni wkrada się nuda.

Kiedy zastanawiamy się, gdzie powinniśmy szukać źródła monotonii w łóżku, do głowy z pewnością przychodzi nam wiele przyczyn, które niejednokrotnie stają się powodem dużej frustracji. Powinniśmy zachować spokój, ponieważ nuda w sypialni często uzależniona jest od czynników, z jakich nie zdajemy sobie sprawy. Przede wszystkim ma na nią wpływ stres, który przyczynia się do obniżenia ochoty na współżycie, co może być powodem wzajemnych nieporozumień. Długi staż związku również ma niemałe znaczenie, ponieważ sprawia, że zapominamy o łączącym nas z drugą osobą uczuciu i rozpalającej nas niegdyś pasji. Duże znaczenie ma także pozycja podczas stosunku – zbyt często zamykamy się na nowe doświadczenia i stosujemy cały czas tę samą. Jest to niestety prosta droga do monotonii w sypialni i braku jakichkolwiek nowych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *