Porady

Jak uprawiać seks tantryczny?

Seksualność jest tematem bardzo interesującym, ponieważ dotyczy praktycznie każdego. Nie można się więc dziwić, że ludzie testują różnorodne praktyki erotyczne, by urozmaicić swoje wieczorne igraszki z drugą połówką czy po prostu poczuć coś nowego. Wyjątkowo ciekawym zagadnieniem jest seks tantryczny. Co to jest i jak go uprawiać?

Co to jest seks tantryczny?

Seks tantryczny wywodzi się z kultur dalekiego wschodu i wiąże się też z tamtejszymi filozofiami. Co ciekawe, celem wbrew pozorom nie jest osiągnięcie orgazmu, ale jedności z drugą połówką. Jest to związane z pojęciem tantry, która wiąże się ze zjednoczeniem wszystkiego (nie istnieją osobne byty), dotyczy to więc również seksualności partnerów.

Wbrew zachodnim konstruktom społecznym, tantra kładzie nacisk na fizyczną energię kobiety, jak i czułość oraz emocjonalność mężczyzny. Partnerzy są sobie równi. Wedle swoich założeń, seks tantryczny jest równorzędnie doświadczeniem duchowym, jak i cielesnym.

Ciekawym zagadnieniem w temacie seksu tantrycznego jest rozróżnienie męskiego orgazmu od ejakulacji – można go osiągnąć bez wytrysku.

Jak uprawiać seks tantryczny?

Seks tantryczny dla kobiet i mężczyzn, osób homoseksualnych i heteroseksualnych zazwyczaj wygląda tak samo, ponieważ jeszcze raz podkreślamy – chodzi w nim o jedność.

Jeśli nie wiesz, jak uprawiać seks tantryczny, to przede wszystkim zadbaj o odpowiednią atmosferę. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się różnego rodzaju świeczki, w pomieszczeniu powinien też panować półmrok.

Eksperci radzą, by przed podjęciem jakichkolwiek działań partnerzy usiedli naprzeciwko siebie nago, dzięki czemu pozbędą się wstydu i skupią wzajemnie na swoich ciałach. Później z kolei przychodzi czas na delikatne i łagodne pieszczoty. W seksie tantrycznym nie powinno się działać szybko oraz mocno. Partnerzy mają wytworzyć między sobą bliskość! Dobrze jest eksplorować całe ciało, a więc stymulować nie tylko genitalia, ale plecy, uda, pośladki, brzuch, skórę za uszami czy piersi – pieszczoty powinny sięgać od stóp do głów.

Seks tantryczny – pozycje

Kiedy dochodzi do penetracji, to należy dobierać takie pozycje, które wymagają bliskości. Z tego powodu dobrze sprawdzi się nawet znana wszystkim pozycja misjonarska, która pozwala na urozmaicenia w postaci powolnych pocałunków, ssania szyi itd. Dla urozmaicenia kobieta może skrzyżować nogi i stopy położyć na ramionach partnera, co ułatwi pieszczenie jej nóg.

Bardzo dobrym pomysłem jest także tzw. łyżeczka. Partnerzy leżąc bokiem nie są co prawda do siebie odwróceni, jednak ich ciała cały czas się dotykają. Mężczyzna może do samej penetracji dodać pocałunki karku, gładzenie piersi czy łechtaczki.

Inną, skądinąd podobnie jak tantra nawiązującą do dalekiego wschodu pozycją, jest kwiat lotosu. Mężczyzna w tym przypadku siedzi po turecku, a partnerka siedząc na nim obejmuje go nogami.

Seks tantryczny – jakie produkty mogą się przydać?

Intimate Earth Awake Aromatherapy Massage Oil 120 ml

Seks tantryczny warto urozmaicić o zmysłowy masaż, dlatego doskonałym pomysłem w tym przypadku jest zakup dobrego olejku. Omawiany produkt wyróżnia wegański skład oraz piękny zapach czarnego pieprzu i grejpfruta. Preparat dobrze nawilża skórę, a przy tym nie zostawia plam.

MAGNETIFICO Aphrodisiac Candle Tantra Magic

Świeca jest doskonałym pomysłem, by stworzyć ciekawą atmosferę w sypialni. Omawiany produkt wyróżnia długi czas spalania (około 36 godzin), a także hipnotyzujący zapach drzewa sandałowego. Do tego produkt posiada bardzo ładne, eleganckie wzornictwo, dlatego może się też sprawdzić w roli prezentu. Jak informuje producent, w składzie świecy znajdują się feromony, czyli lotne substancje mogące potęgować chęć zbliżenia.

 Swede Senze Massage Candle

Ten produkt jest połączeniem dwóch powyższych, ponieważ jest to świeca, która po roztopieniu może posłużyć jako olejek do masażu! Akcesorium ma wegański skład i posiada zapach cytryny, pieprzu i eukaliptusa.

Bijoux Indiscrets – opaska na oczy Shhh

Kiedy oczy zostaną zasłonięte, człowiekowi łatwiej jest skupić się na innych zmysłach, szczególnie dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *