Porady

Seks analny- jak się przygotować? Pierwszy seks analny

Miłość grecka cieszy się popularnością już od tysięcy lat. Nie można się temu dziwić – daje zupełnie inne wrażenia, niż podczas seksu tradycyjnego. Trzeba jednak wiedzieć, jak do takiego zbliżenia się przygotować – w innym wypadku może  być odrobinę nieprzyjemnie. Spokojnie, nie jest to nic trudnego! Czytając dalej dowiesz się, jak przygotować się do pierwszego seksu analnego!

Seks analny ostatnimi czasy jest coraz bardziej popularny wśród heteroseksualnych Polaków, choć nadal często kojarzony jest z parami mężczyzn homoseksualnych. Trzeba jednak wiedzieć, że podczas zbliżeń analnych, wysokie jest ryzyko zarażenia się wirusem HIV.

Odbyt z perspektywy mężczyzny jest całkiem atrakcyjnym miejscem do penetracji, ponieważ jego ścianki są węższe, niż pochwy. Stymulacja analna oczywiście niekoniecznie musi oznaczać penetrację penisem, ponieważ wiele par korzysta z różnego rodzaju kulek analnych, korków, wibratorów itd. Trzeba jednak zaznaczyć, że płynące z takich igraszek wrażenia są różne. Niektóre osoby uważają, że to najlepsza forma współżycia, inni natomiast twierdzą, że seks analny sprawia ból – niezależnie od sposobu stymulacji. Trzeba wiedzieć, że pod względem natury odbyt nie jest przystosowany do penetracji, przez co niektóre osoby mogą zwyczajnie jej nie lubić. Z tego powodu warto jest słuchać tego, co sugeruje druga połówka.

Jak się przygotować do seksu analnego?

Po pierwsze należy zadbać o odpowiednią higienę okolic intymnych. Mimo, że odbytnica jest pusta, to umycie jej przed zbliżeniem analnym może zwiększyć komfort psychiczny kochanków. Trzeba jednak wiedzieć, że w odbycie znajduje się bardzo dużo bakterii. Z tego powodu nie powinno się po pieszczotach analnych umieszczać np. palca, języka, penisa, zabawki itd. w pochwie – przed tym należy dokładnie umyć daną rzecz. Warto jednak wiedzieć, że przejście z pochwy do odbytu nie będzie już wymagało dodatkowej higieny.

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie nawilżenie, bez którego penetracja analna może być nie tylko bolesna, ale czasem nawet niemożliwa. Z tego powodu dobrze jest zakupić odpowiedni lubrykant (odbyt nie wytwarza śluzu, tak jak pochwa). Dodatkowo, żel intymny zapobiega powstawaniu podrażnień i otarć. Warto zainwestować w produkt, który poza samym nawilżeniem rozluźni również mięśnie odbytu, które u niedoświadczonych kochanków mogą się automatycznie zaciskać podczas prób penetracji. Jaki żel kupić?

SoSexual Fisting 150 ml

Mimo, że nazwa produktu wskazuje na fisting (wkładanie zaciśniętej pięści), to wcale nie trzeba go uprawiać. Ten żel intymny na bazie wody jest idealnym specyfikiem dla początkujących, ponieważ w składzie posiada środek rozluźniający mięśnie odbytu – przez to miłość grecka będzie bardziej komfortowa.

Swiss Navy ANAL 118 ml


Ten lubrykant z kolei powinien zapewniać jeszcze lepsze nawilżenie i poślizg, niż ten powyżej. Powstał on bowiem na bazie silikonu. Przez to jednak należy uważać w przypadku korzystania z zabawek erotycznych (niektóre mogą się zniszczyć). Ten żel intymny również rozluźnia mięśnie odbytu. Dzieje się to za sprawą wyciągu z goździków.

Nie można też zapominać o tym, że podczas seksu analnego można zarazić się różnego rodzaju chorobami wenerycznymi. Z tego powodu (przynajmniej podczas pierwszych razów, jeżeli partnerem seksualnym nie jest partner życiowy) należy używać prezerwatywy.

Przed zabraniem się za samą penetrację warto stymulować odbyt z zewnętrznej strony. Dobrze sprawdzi się chociażby rimming, czyli lizanie okolic odbytu. Chodzi w tym zabiegu o to, żeby przyzwyczaić drugą połówkę do dotyku w tamtych obszarach. Dzięki temu mięśnie przestaną być tak spięte. Następnie można przystąpić do delikatnych pieszczot wewnętrznych. Wystarczy do tego palec, którym delikatnie należy manewrować. Przed tym jednak, trzeba nanieść odpowiednią ilość nawilżającego specyfiku.

Ostatnim etapem jest umieszczenie członka w odbycie. Nie powinno się to odbywać szybko – wręcz przeciwnie. Co więcej, jeżeli druga połówka w pewnym momencie poczuje ból, prącie należy delikatnie wyciągnąć i przystąpić do próby penetracji za moment. Kiedy penis zostanie „zaakceptowany”, warto zacząć zabawę powoli i delikatnie zwiększać tempo. W celu zwiększenia „tolerancji” odbytu można zaopatrzyć się np. w zestaw korków analnych o różnych rozmiarach i zacząć od najmniejszego, a modele wymieniać wraz z postępem.

Dobrze sprawdzi się na przykład zestaw Rianne S – Booty Plug Set 3x.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *