Porady

Jak prawidłowo korzystać z dildo

Dildo to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych gadżetów erotycznych. Jego nieskomplikowana budowa i charakterystyczny kształt sprawiają, że często jest ulubioną zabawką zarówno osób doświadczonych, jak i początkujących. Jak używać dildo, aby sprawiało ono jak najwięcej przyjemności? O czym pamiętać podczas zabaw? Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje, które warto znać o tym gadżecie erotycznym.

Jak korzystać z dildo i czym ono w ogóle jest?

Dildo to podstawowy gadżet erotyczny, który ma za zadanie sprawiać przyjemność w ramach masturbacji, ale nie tylko. Świetnie sprawdza się także w trakcie gry wstępnej, kiedy partnerzy chcą lepiej poznać swoje potrzeby. Służy do penetracji. Jeśli zastanawiasz się, jak korzystać z dildo, musisz pamiętać o jego odpowiednim dostosowaniu do swoich możliwości i potrzeb. Tylko wtedy sprawi niesamowitą przyjemność, zamiast dyskomfortu.

Obecnie fani tej wyjątkowej zabawki erotycznej mogą skorzystać z wielu opcji. Dilda różnią się między sobą kolorami oraz kształtami, dzięki czemu możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz gustu. Zdarza się, że przeciwnicy korzystania z tego typu zabawek lekceważąco podchodzą do pytania dotyczącego tego, jak używać dildo, ponieważ jest ono nieestetyczne. Nie jest to prawdą – w rzeczywistości coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy realistycznych sztucznych członków, jak i osoby preferujące bardziej subtelne gadżety o nieco abstrakcyjnych, nieoczywistych kształtach.

Jak używać dildo – dildo a wibrator

Najczęściej dildo kojarzone jest z innym gadżetem erotycznym – wibratorem, a bywa nawet z nim mylone. Co jest tego powodem? Zdecydowanie najczęściej dochodzi do pomyłki przez podobny kształt i zastosowanie. Dildo, szczególnie to subtelnie wykonane, na pierwszy rzut oka rzeczywiście może być łudząco podobne do wibratora. Jeśli więc zastanawiasz się, jak używać dildo, musisz najpierw zdawać sobie sprawę z różnic między nim a wibratorem.

Najważniejszą różnicą jest to, że dildo zwykle (choć nie zawsze) nie posiada żadnych dodatkowych funkcji. W przeciwieństwie do wibratora nie oferuje różnych trybów wibracji ani pulsacji. Jest to istotna zaleta z punktu widzenia użyteczności, ponieważ nie trzeba pamiętać o ładowaniu dilda przed jego użyciem lub zakupie baterii. Gdy więc dowiesz się już, jak wkładać dildo, możesz korzystać z gadżetu zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę, bez martwienia się o zasilanie. Można co prawda znaleźć na rynku dilda z wibracjami, jednak funkcjonalność w tym zakresie jest ograniczona.

Rodzaje dildo

Mimo że dildo jest gadżetem dość prostym, to w żadnym wypadku nie można narzekać na ograniczony wybór modeli. Wręcz przeciwnie – tym, którzy zastanawiają się jak używać dildo, dedykowanych jest wiele interesujących propozycji. Ciekawą opcją jest wersja szklana, która nie dość, że pięknie się prezentuje, to jeszcze jest podatna na zmiany temperatury. W zależności od swoich preferencji można wybrać, jak korzystać z dildo – po jego ogrzaniu lub też ochłodzeniu. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie klasykę i niezapomniane wrażenia.

Kolejnym klasycznym rodzajem dilda są modele do złudzenia przypominające prawdziwego penisa. W gadżetach tego typu stosuje się doskonale odwzorowaną imitację ludzkiej skóry. Tak przygotowany gadżet niesamowicie działa na wyobraźnię, co dodatkowo potęguje doznania.

Całą podkategorią produktów są także dilda nieprzypominające klasycznych gadżetów. Najczęściej dostępne są w gustownych, pastelowych kolorach, dzięki czemu doskonale odpowiadają nawet najbardziej wymagającym użytkowniczkom.

Jak wkładać dildo?

Korzystanie z dildo jest całkowicie bezpieczne, jednak tylko pod pewnymi warunkami. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie rozmiaru gadżetu. Nie ma sensu kupowanie największych rozmiarów, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia z tym typem zabawek. Jak wkładać dildo, aby było to komfortowe? Kluczem jest odpowiedni rozmiar – dildo nie sprawi wtedy bólu. Aby ułatwić sobie zabawę i dodatkowo się rozluźnić, możesz skorzystać z lubrykantu – dzięki niemu łatwiej przyzwyczaisz się do rozmiarów zabawki, a jej wkładanie stanie się przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *