Porady Większe doznania

Kobiecy wytrysk – czym jest i jak go osiągnąć?

Kobiecy orgazm to sprawa o wiele bardziej skomplikowana niż męski. Co ciekawe, czasami przedstawicielki płci pięknej mogą osiągnąć wytrysk, który określany jest jako niemały fenomen. Okazuje się, że z pomocą pewnych ćwiczeń szansa na takowe zdarzenie znacznie wzrasta. Co zrobić, by osiągnąć wytrysk kobiecy podczas stosunku?

Damski wytrysk – na czym polega, czym jest?

Wytrysk damski zazwyczaj towarzyszy silnym i pełnym orgazmom. W pewien sposób przypomina męską ejakulację. Mianowicie, kiedy kobieta szczytuje, to w jej pochwie pojawia się specyficzna wydzielina, która jest niejako wystrzeliwana na odległość do około 20 centymetrów. Zależnie od różnych czynników objętość cieczy może wynosić od jednego do kilku mililitrów.

Ciężko jest stwierdzić, co powoduje wytrysk u kobiet. Przez niektórych specjalistów sprawa ta jest łączona z faktem zwilżenia ścian pochwy podczas podniecenia, jednak naturalna lubrykacja ma miejsce nawet kilka sekund, bo odczuciu seksualnego bodźca, tymczasem omawiany wytrysk jest obecny wyłącznie podczas orgazmu. Uważa się, że damska ejakulacja jest spowodowana przez pieszczoty punktu G.

Kobiecy orgazm z wytryskiem, zależnie od predyspozycji danego organizmu, może zawsze towarzyszyć szczytowaniu, ale częściej jest zjawiskiem sporadycznym. W wielu przypadkach podobne zdarzenie zaskakuje partnerów, dlatego od razu należy zaznaczyć, że takie sytuacje mają miejsce. Panie są jednogłośne – „mokry” orgazm zawsze jest niesamowicie przyjemny.

Specjaliści uważają, iż nie każda kobieta jest w stanie osiągnąć damski wytrysk. Opinii jest wiele, jednak zgadzają się zawsze, kiedy dotyczą kondycji mięśni pochwy i dna miednicy. Mianowicie, jeżeli nie są one dostatecznie dobrze wytrenowane, to wagina jest mniej ukrwiona, przez co Panie odczuwają mniejszą przyjemność z seksu, więc jest mniejsza szansa na orgazm oraz opisywany wytrysk. Warto przez to dowiedzieć się, jak kurczliwe są owe mięśnie. Można przeprowadzić test, wkładając do pochwy np. palec. Jeżeli mięśnie zacisną się na tyle, że wyciągnięcie go jest utrudnione, to kondycja jest dobra. W przeciwnym wypadku warto zatroszczyć się o trening. Nawet jeżeli ostatecznie nie uda się osiągnąć wytrysku, to nadal ćwiczenia zaowocują większą przyjemnością z seksu!

Wytrysk u kobiet jest możliwy do osiągnięcia wyłącznie w przypadku stymulowania wnętrza pochwy, a więc podczas seksu z partnerem, penetrowania palcami lub z pomocą zabawek erotycznych. Tutaj warto się zatrzymać, ponieważ gadżety nie tylko pomagają w pieszczotach, ale umożliwiają także ćwiczenie mięśni dna miednicy i pochwy.

Jakie akcesoria będą pomocne, by osiągnąć wytrysk damski?

Kulki gejszy Je Joue Ami (czarne)

Kulki gejszy są od lat doceniane za swoje prozdrowotne właściwości. Ich stosowanie bowiem pozytywnie wpływa na stan mięśni dna miednicy – mięśni Kegla. Zestaw składa się z trzech akcesoriów, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w przypadku doświadczonych, jak i początkujących użytkowniczek. Kulki wykonano z bezpiecznego dla ciała silikonu medycznego bez ftalanów. Zaleca się regularne, najlepiej codzienne ćwiczenie.

OVO E3 – Wibrator Klasyczny (różowo/biały)

Ten wibrator niesamowicie wzbogaci stymulację punktu G, ponieważ jego zakończenie zostało idealnie wyprofilowane właśnie w tym celu. Część penetracyjna również została wykonana z silikonu medycznego. Zabawka posiada wbudowany akumulator, dlatego do jej stosowania nie potrzeba baterii. Urządzenie jest wodoodporne, więc sprawdzi się również pod prysznicem. Napęd oferuje 5 trybów wibrowania i 3 poziomy intensywności.

AquaGlide for Love 150 ml – lubrykant na bazie wody

Korzystanie z akcesoriów erotycznych jest znacznie bardziej przyjemne, jeżeli zadba się o dobre nawilżenie, które będzie jeszcze większe za sprawą tego lubrykanta. Jest to żel na bazie wody, dlatego jest odpowiedni do zabawek nawet o silikonowej powierzchni (inne lubrykanty mogą zniszczyć strukturę silikonowych gadżetów). Stosowanie takiego środka zmniejsza ryzyko powstania bolesnych otarć. Jest bezpieczny do użytku z prezerwatywami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *