Ciekawe

Najbardziej zaskakujące fetysze seksualne

Ludzka seksualność jest bardzo ciekawym tematem rozważań. Wiadomo, że potrzeba spełnienia erotycznego jest ważna dla znacznej części społeczeństwa, jednak w ów temat można się wgłębić. Przez to na myśl nasuwa się pytanie, co konkretnie „kręci” ludzi? Można bowiem spotkać się z zagadnieniem dotyczącym fetyszów, które nierzadko potrafią zaskoczyć! Jakie są najciekawsze rodzaje fetyszy?

Co to są sex fetysze?

W powszechnym przekonaniu uważa się, iż fetysz jest czynnością lub rzeczą, która działa najbardziej pobudzająco na danego człowieka. Sensu stricto natomiast ów słowo tłumaczy się podobnie, jednak jest przyjęte za rodzaj zaburzenia seksualnego, które może być uznawana nawet za zjawisko patologiczne, takie jak ekshibicjonizm lub pedofilia. Oczywiście, nawet mogące być określone za dziwne, fetysze seksualne nie muszą oznaczać niczego złego. Można też założyć, że o fetyszyzmie mowa wtedy, jeżeli dany człowiek myśli o pewnej sprawie (oczywiście pod kątem seksualnym) przez ponad 6 miesięcy.

Lista fetyszy jest naprawdę długa i można nawet powiedzieć, że nieskończona. Jest to związane z faktem, iż ludzie fantazjują o naprawdę wielu sprawach, a swoją nazwę otrzymały wyłącznie te bardziej popularne. Czasami chodzi o tak prozaiczne rzeczy, jak określony styl ubioru, sceneria (czyli na przykład dany pejzaż), zapach etc. Patologiczne fantazje to na przykład hybristofilia (pociąg do przestępców), symforofilia (fantazjowanie o katastrofach), koprofilia (oznaczająca pobudzenie poprzez kontakt z kałem), worarefilia (osiąganie przyjemności poprzez zjadanie kogoś lub bycie zjadanym).

W najgorszym wypadku, co dotyka tylko niewielkiego odsetka fetyszystów, fantazje są uznawane za nieakceptowalne społecznie lub naruszające prawo (np. onanizm w miejscach publicznych lub przykłady podane wyżej). Najlepszym rozwiązaniem w tej materii jest skontaktowanie się z psychoterapeutą.

Rodzaje fetyszy popularnych

Fetysze seksualne często nie są uznawane jako złe. Wszystko zależy od tego, jakie podejście ma do tego partner/partnerka. Zdarza się bowiem, że nawet tak prosty fetysz, jak masaż pośladków na swój sposób „przerasta” drugą połówkę. Jeżeli natomiast dany człowiek jest otwarty na nowe doświadczenia, to zabawa w łóżku może stać się jeszcze bardziej pasjonująca!

Jednym z bardziej popularnych fetyszy jest pociąg do stóp, określany także jako podofilia (często błędnie mylona z patologiczną pedofilią oznaczającą chęć współżycia z nieletnimi). W tym przypadku chodzić może zarówno o chęć oglądania, dotykania, jak i całowania oraz ssania stóp.

Bardzo często można się spotkać także z fetyszem łaskotek, który nierzadko wiąże się z tym powyższym. W tym przypadku – oczywiście, jeżeli partner jest na to otwarty – warto posiłkować się gadżetami, takimi jak piórka do łaskotania. Dobrze w tej kwestii sprawdzi się

Fifty Shades Freed – Cherished Collection Feather Tickler

Piórko to zostało wykonane z wysokiej jakości metalu oraz barwionych piór, a do tego prezentuje się niezwykle estetycznie. Świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla osoby z fetyszem łaskotania (jak i bycia łaskotaną).

Nierzadko fetysze seksualne dotyczą także miłości francuskiej, a więc seksu oralnego. Zdarza się, że partner lub partnerka nie jest najbardziej chętny na takie praktyki, dlatego można do nich zachęcić, na przykład kupując smakowy lubrykant. Dobrze sprawdzi się

LOVELY LOVERS LollyPop Tasty Lube

Ten wodny żel nawilżający posiada zapach oraz smak wiśniowego lizaka. Jest to produkt najwyższej jakości, czego dowodem jest wyróżnienie w postaci Lauru Konsumenta. Opakowanie zawiera 150 ml specyfiku.

Sex fetysze wiążą się często z sadomasochizmem, a więc chęcią zadawania bólu, jak i otrzymywania go. Oczywiście, brzmi to z początku groźnie, jednak w kontrolowanych warunkach może się okazać świetną zabawą. Dowodem tego jest popularność praktyk BDSM, które polegają na jednoczesnym pieszczeniu, jak i zadawaniu bólu, a także krępowaniu ruchów partnera. Praktykanci niemal zawsze korzystają z różnych zabawek erotycznych, takich jak kajdany, dilda, maski na oczy itd. Początkującym poleca się kupno zestawu, np.

Fifty Shades Freed – Pleasure Overload 10 Days of Play

Ten zmysłowy zestaw zawiera malutki wibrator typu „bullet”, niewielki korek analny, kulki gejszy, wibrujący pierścień erekcyjny, klamry na sutki, piórko do łaskotania, pejczyk, opaskę na oczy oraz opaski do wiązania rąk i nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *