Porady

Jakie są rodzaje orgazmu u kobiet?

Seks to świetna zabawa. Jest to związane z faktem, iż daje niesamowitą przyjemność oraz satysfakcję, jednak żeby owa satysfakcja była wyjątkowo mocna, to dlatego właśnie jego celem często jest orgazm, czyli szczytowanie. Szczególnie ciekawie sprawa ta wygląda w przypadku kobiet. Jakie są rodzaje orgazmu u kobiet?

Rodzaje orgazmu u kobiet

Orgazm łechtaczkowy – to zdecydowanie najczęściej występujące u Pań szczytowanie. Jak wygląda orgazm u kobiet w tym przypadku? Sprawa jest dosyć prosta, ponieważ konieczne jest wyłącznie stymulowanie łechtaczki. Narząd ten jest bardzo silnie unerwiony. Co potwierdzają badania, łechtaczkowy orgazm daje najbardziej zróżnicowane i intensywne doznania. Dobrze mieć świadomość, że w przypadku około 70% kobiet wyłącznie stymulacja łechtaczki kończy się szczytowaniem.

Orgazm pochwowy – ten rodzaj szczytowania bierze się ze stymulowania pochwy. Niestety, badania potwierdzają, że zaledwie 20-30% kobiet jest w stanie dojść w taki sposób. Ten rodzaj orgazmu jest także mniej intensywny i bardziej spokojny.

Jednocześnie nie można zapominać o punkcie G. Jeśli ten jest stymulowany w odpowiedni sposób, to daje niesamowitą satysfakcję. Co więcej, orgazm tego rodzaju często jest zwieńczony tzw. wytryskiem kobiecym.

Orgazm wielokrotny – wielokrotny orgazm u kobiet pojawia się stosunkowo rzadko. Nazywa się tak kilkukrotne osiągnięcie szczytowania podczas jednego zbliżenia seksualnego. Może on występować nawet 5 razy podczas stosunku! By kobieta mogła go osiągnąć, stymulacja nie może zostać przerwana (nie można też zmniejszyć jej intensywności) po pierwszym orgazmie. Orgazm wielokrotny u kobiet jest możliwy w ok. 30% przypadków.

Orgazm sutkowy – w tym przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana. Co ciekawe, w jego przypadku szczytowanie także owocuje odczuciem ciepła, skurczami macicy i pochwy. Przede wszystkim część kobiet odczuwa stymulację sutków bardzo intensywnie, inne Panie natomiast nie odczuwają takich wrażeń. W innych przypadkach pieszczoty mogą owocować podrażnieniami, niżeli satysfakcją. Doprowadzenie do orgazmu w tym kontekście jest trudne i wymaga dobrej techniki.

Orgazm psychogenny – orgazm psychogenny nie wymaga żadnej fizycznej stymulacji. Jest wywołany przez fantazje erotyczne! Odczucia w jego przypadku są podobne do tych osiąganych podczas stosunku.

Orgazm tantryczny – w tym wypadku konieczne jest odpowiednie nastawienie duchowe, a także bardzo długa gra wstępna, która dotyczy nie aż tak intensywnych pieszczot. Trwać może godzinę lub jeszcze więcej. Dopiero po tym czasie zwieńczeniem jest właśnie orgazm tantryczny, niesamowicie intensywny. W tym przypadku wymagana jest odpowiednia technika, jak i stan duchowy.

Co może pomóc kobiecie osiągnąć orgazm?

AquaGlide for Love


Komfortowa stymulacja wymaga przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do podrażnień i zranień, które w wielu przypadkach zanegują osiągnięcie orgazmu. Wspomniany żel jest preparatem na bazie wody, dlatego można go używać z zabawkami erotycznymi. Jest wydajny, wyposażono go w wygodną pompkę.

OVO K2


Wibrator to doskonałe narzędzie, które ułatwi kobiecie osiągnąć orgazm. W przeciwieństwie do wibratorów klasycznych ten należy do rodziny tzw. króliczków. Mianem tym określa się wypustkę, która będzie pieściła łechtaczkę w czasie, w którym trzon główny penetruje pochwę. Dzięki podwójnej stymulacji skuteczność zabawki jest wyjątkowo wysoka.

Satisfyer Pro Penguin


Ta niewielka zabawka w przeciwieństwie do powyższego produktu nie wibruje, ponieważ wyposażono ją w mechanizm ssący. Wiele kobiet potwierdza, że ten rodzaj stymulowania łechtaczki jest zaskakująco skuteczny.

ElectraStim Electraclamps Uni-polar 2pack


To wyjątkowy zestaw dla najbardziej wymagających. Składa się z dwóch elektrod do sutków i żelu przewodzącego. Celem stosowania jest podłączenie do jednostki elektrostymulującej (znajdziesz ją w naszej ofercie), co może owocować orgazmem sutkowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *