Porady

Gadżety erotyczne z silikonu medycznego – czy są bezpieczne?

Bezpieczeństwo podczas erotycznych zabaw jest szczególnie istotne. Intymne strefy ciała są bardzo wrażliwe i podatne na różnego rodzaju infekcje, otarcia i inne podrażnienia. Z tego powodu wybierając zabawki erotyczne, zawsze należy stawiać na produkty wysokiej jakości. W przypadku wielu gadżetów można spotkać się z materiałem, którym jest silikon medyczny. Czym jest to tworzywo i czy jest bezpieczne?

Materiał wykonania zabawki erotycznej jest niesamowicie istotny. Niestety, najtańsze gadżety dostępne na rynku mogą być wykonane z niskiej jakości tworzyw, które w przypadku dłuższego użytkowania mogą okazać się niebezpieczne, a nawet toksyczne. Z tego powodu warto stawiać wyłącznie na akcesoria renomowanych marek, którym zależy na bezpieczeństwie swoich klientów. Te bardzo często wybierają silikon medyczny.

Czy silikon medyczny jest bezpieczny?

Już sama nazwa sugeruje, że jest to tworzywo bezpieczne dla ludzkiego ciała, skoro używa się go w medycynie. Odpowiedź jest więc jak najbardziej twierdząca! Dlaczego jednak ten materiał posiada właściwości odpowiednie, by mieć kontakt ze skórą?

Silikon medyczny to materiał niewchodzący w reakcje chemiczne z wieloma różnymi substancjami. Z tego powodu istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, by w połączeniu z nimi niósł ryzyko dla ludzkiego organizmu. Przy tym wszystkim silikon posiada bardzo miłą w dotyku, miękką i gładką fakturę. Przez to jest często wybierany również ze względu na komfort użytkowania! To jednak nie wszystko, ponieważ ogromną zaletą silikonu medycznego jest również jego niska porowatość. Jak to się przekłada na bezpieczeństwo?

W przeciwieństwie do tworzyw porowatych, silikon medyczny jest bardzo gładki, dzięki czemu nie jest odpowiednim środowiskiem do gnieżdżenia się zanieczyszczeń i rozwoju bakterii. Produkty z tego tworzywa są również bardzo wytrzymałe i mogą być z powodzeniem używane przez lata. Oczywiście, jeżeli odpowiednio się o nie dba.

Tutaj warto się zatrzymać, ponieważ wszystkie zabawki powinny być regularnie czyszczone – zawsze po użyciu. Czasami warto to robić również przed zabawą. W tym celu wystarczy użyć wody i mydła antybakteryjnego. Należy zwracać uwagę na wodoodporność gadżetu. Jeśli chodzi np. o wibrator z silikonu medycznego, który nie jest odporny na wodę, to nie należy go przemywać pod strumieniem wody, ale zamiast tego zwilżyć ściereczkę i przetrzeć urządzenie.

Należy także wiedzieć, że wraz z silikonowymi zabawkami nie wolno stosować silikonowych żeli nawilżających – mogą uszkodzić ich strukturę, dlatego dobrym rozwiązaniem są lubrykanty na bazie wody.

Trzeba także pamiętać, aby sprawdzić, czy silikon jest pozbawiony ftalanów. Ftalany to substancje stosowane na przykład w produkcji farb, które wpływają na gładkość oraz miękkość. Niestety, jednocześnie są toksyczne!

Jakie zabawki silikonowe kupić?

Lovense Lush 2 – wibrator z aplikacją

Ten silikonowy wibrator jest bardzo nowoczesnym urządzeniem. Oferuje różne tryby i intensywności wibrowania, a przy tym steruje się nim z pomocą własnego smartfona. Urządzenie jest wodoodporne.

Svakom Amy G-Spot – Wibrator klasyczny (różowy)

Jest to klasyczny wibrator z silikonu medycznego. Ma delikatnie wygięty kształt, przez co dobrze sprawdza się w przypadku stymulowania punktu G. Jest wodoodporny i oferuje 5 trybów wibrowania oraz 5 poziomów intensywności.

FUN FACTORY dildo dla kobiet Bouncer (czarny)

To bardzo ciekawe dildo o pofalowanym trzonie penetracyjnym. Posiada przyssawkę, dzięki której można je przymocować np. do krzesła, blatu stołu, ściany pod prysznicem itd. Ma w środku ciężarki, które będą dodatkowo wprowadzały zabawkę w ruch podczas stymulacji.

Kulki gejszy Je Joue Ami (fuksja)

Bardzo ciekawy zestaw, który zawiera dwie kulki gejszy podwójne w różnym rozmiarze i kulkę pojedynczą. Dzięki temu komplet sprawdzi się u początkujących i doświadczonych użytkowniczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *