Porady

Kulki analne – czym są i jak ich używać?

W zasadzie każdy człowiek ma swoje seksualne potrzeby. Najczęściej ludzie starają się je nie tylko spełniać, ale także urozmaicać. Z tego powodu szczególnie przydatne mogą okazać się zabawki erotyczne. Wśród miłośników analnych przyjemności coraz częściej można spotkać użytkowników kulek analnych. Zastanawiasz się, jak czerpać jeszcze większą przyjemność z łóżkowych zabaw? Sprawdź więc, do czego służą kulki analne i jak się je stosuje?

Co to są kulki analne?

Kulkami analnymi nazywa się gadżet (określany rzadziej jako koraliki analne), który zgodnie ze swoją nazwą jest stosowany doodbytniczo. Jest to związane z faktem, że anus posiada silne unerwienie, a wiele osób potwierdza, że to ich najmocniejsza strefa erogenna. Te zabawki erotyczne występują w postaci kilku kulek połączonych ze sobą. Bardzo często posiadają zmienną wielkość. Oznacza to, że pierwsza wprowadzana do odbytu kulka jest mała, a każda kolejna coraz większa.

Kulki analne – jak stosować?

Zaleca się, by początkujące osoby (w kontekście analnych zabaw) zadbały o to, żeby kupić model z kulkami o niewielkiej średnicy. Korzystanie z kulek analnych jest bardzo proste. Na samym początku należy pokryć gadżet odpowiednią ilością środka nawilżającego. Jest to związane z faktem, że odbyt nie posiada własnych właściwości lubrykacyjnych (tak jak np. pochwa), dlatego niezastosowanie żelu nawilżającego może się wiązać z nieprzyjemnymi przeżyciami. Kolejnym krokiem jest włożenie zabawki do odbytu. Kulki zazwyczaj wyposażone są w uchwyt, dlatego aplikacja powinna być prosta.

Kiedy kulki analne znajdują się w odbycie, to użytkownik powinien wykonywać gadżetem delikatne ruchy do przodu i do tyłu, dzięki czemu ścianki odbytu i zwieracz będą odpowiednio stymulowane. Prędkość i głębokość ruchów jest zależna od osobistych preferencji osoby stosującej zabawkę.

Przed i po użyciu zawsze należy koraliki analne oczyścić. Trzeba zrobić to bardzo dokładnie, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do infekcji. Zwykle wystarczy do tego mydło antybakteryjne i bieżąca woda, choć eksperci szczególnie polecają skorzystanie ze specjalnych preparatów do czyszczenia gadżetów erotycznych.

Jak wybrać kulki analne?

Przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na wspomniany wcześniej rozmiar. Następnie istotny jest wybór materiału wykonania, ponieważ przekłada się on na bezpieczeństwo stosowania gadżetu, którym są kulki analne. Opinie ekspertów potwierdzają, że najlepszym tworzywem jest silikon medyczny bez dodatku ftalanów. Posiada on bowiem miękką, delikatną fakturę, a przy tym wszystkim hipoalergiczne właściwości. Jego powierzchnia jest gładka, dlatego nie wnikają w nią zabrudzenia.

Jakie akcesoria kupić?

SoSexual Fisting 150 ml

Jak wspomniane było wcześniej, nawilżenie jest szczególnie istotne. Co ważne, omawiany lubrykant jest produktem na bazie wody. Wyłącznie takie specyfiki dobrze sprawdzą się w połączeniu z silikonowymi koralikami analnymi, które przeważają na rynku. Preparat posiada dodatek w postaci środka rozluźniającego mięśnie odbytu.

Kulki analne MARC DORCEL Deep Feel (czarne)

Te kulki analne są idealne dla osób początkujących, ponieważ najmniejsza posiada średnicę wynoszącą zaledwie 0,5 cm, a największa – 2,5 cm. Produkt zakończono okrągłym uchwytem ułatwiającym stosowanie. Wykonano je z silikonu medycznego bez dodatku ftalanów, a więc tworzywa bezpiecznego i łatwego w czyszczeniu.

Kulki analne FUN FACTORY Flexi Felix

Ten produkt jest odrobinę większy. Całkowita długość gadżetu wynosi 31 cm. Ciekawym elementem zabawki jest jego wzornictwo, ponieważ uchwyt przypomina głowę wesołego stworzenia. W tym przypadku również w produkcji zastosowano silikon medyczny bez dodatku ftalanów.

Intimate Earth Green Tea Toycleaner Spray 125ml

Dbając o swoje bezpieczeństwo i higienę, warto wyposażyć się w środek antybakteryjny do dezynfekcji gadżetów erotycznych. Ten model posiada profesjonalną formułę opartą na naturalnych substancjach, takich jak olejek lawendowy, kora guavy i olejek drzewa herbacianego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *