Porady

Męskie problemy z popędem seksualnym – jak im zaradzić?

Seks jest ważnym elementem związku, jednak czasami zdarza się, że kochankowie trafiają na najróżniejsze przeszkody. Czasami jest to rutyna, czasem zmęczenie, jednak największym problemem dla życia erotycznego kochanków jest obniżone libido, które coraz częściej dotyka mężczyzn nie tylko w okolicach 60. roku życia, ale nawet trzydziestolatków. Jak rozwiązać problemy z podnieceniem u mężczyzn?

Brak popędu seksualnego u mężczyzn = problemy z libido

Libido to termin opracowany przez Sigmunda Freuda, dotyczący pożądania, a więc chęci na współżycie. Jeszcze kilka dekad temu uważało się, że sprawa ta dość rzadko dotyczy młodszych mężczyzn, choć dziś jest to codziennością. Czynników powodujący taki stan może być wiele, choć w większości są to zjawiska, z którymi łatwo się uporać. Chodzić może chociażby o stres. Osoba zdenerwowana ma problem ze skupieniem się na czymkolwiek, a co dopiero czerpaniu przyjemności z erotycznych igraszek z partnerem. Stres wieki temu oznaczał przede wszystkim mobilizację do walki lub ucieczki i w żadnym z tych wypadków mężczyzna nie myślał o seksie. Z tego powodu warto zrobić samemu sobie prezent, obejrzeć film i odciąć się od rzeczywistości etc.

Negatywnym czynnikiem jest też zmęczenie. Przez nie organizm, zamiast wysyłać bodźce seksualne do mózgu, chce wyłącznie odpocząć. Okazuje się, że rozwiązaniem w tym przypadku może być wzięcie wolnego i wyspanie się kilka nocy z rzędu.

Brak popędu seksualnego często dotyczy depresji. Nierzadko zdarza się, że mężczyzna odwiedza seksuologa, a ten kieruje go do psychiatry. Niestety, co prawda nastrój pacjenta może się po czasie poprawić, jednak powrót libido może w ogóle nie mieć miejsca, ponieważ leki przeciwdepresyjne bardzo często posiadają taki skutek uboczny. Przez to warto poinformować specjalistę, a wtedy ten najpewniej zmieni terapię. Wtedy po około dwóch lub trzech miesiącach wszystko powinno wrócić do normy.

Niezależnie od powodu, brak zainteresowania seksem u mężczyzn nie jest sprawą nie do naprawienia. Organizm powinno się bowiem w odpowiedni sposób stymulować, na przykład wprowadzając nowości do sypialni, zmieniając dietę (koniecznie rezygnując z alkoholu, papierosów), rozpoczynając regularny trening fizyczny itd. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z suplementów diety. Te nie są oczywiście zamiennikiem zróżnicowanej diety, ale ich stosowanie nadal dostarcza organizmowi wielu cennych substancji.

Najlepsze suplementy na problemy z podnieceniem u mężczyzn

Potency Therapy

Szczególna cechą tego produktu jest jego naturalny skład. Chodzi na przykład o l-argininę, tribulus terrestris, ginkgo biloba itd. Substancje te podnoszą poziom testosteronu, zwiększają wydolność układu krążenia (więcej krwi napływa do prącia), ułatwiają osiągnięcie wzwodu. Trzeba jednak zaznaczyć, że korzystanie z suplementu nie daje natychmiastowych efektów – objawy napięcia seksualnego u mężczyzn będą widoczne po pewnym czasie, o ile będzie się dbało o regularność stosowania.

Viageon 4

Jak zostało wspomniane, wcześniej opisywany specifik jest suplementem przeznaczonym do regularnego stosowania, ten natomiast jest preparatem doraźnym. Jego skład jest znacznie silniejszy, a działanie przyspiesza reakcje na bodźce zewnętrzne i stosunkowo szybko podnosi libido. Powinno się zażyć jedną tabletkę około 30 minut przed planowanym stosunkiem. W tym czasie można przeprowadzić ciekawą grę wstępną, co na pewno zadowoli partnerkę!

LOVELY LOVERS POTENCY Gel 150ml

Powyższe suplementy działają na penisa z wewnętrznej strony organizmu, dlatego świetnym pomysłem jest wzbogacenie kuracji o preparaty stosowane zewnętrznie. Posiada w swoim składzie żeń-szeń, argininę, kofeinę, guaranę, chmiel i miłorząb japoński. Przez to działa silnie pobudzająco, ujędrnia skórę, usprawnia przepływ krwi, stymuluje i niweluje uczucie zmęczenia. Ten żel nie tylko pozytywnie wpływa na potencję, ale też może zostać użyty jako środek nawilżający. Ze względu na wodną bazę może być używany z gadżetami erotycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *