Porady Większe doznania

Dilator – co to jest i kto go używa?

Rynek gadżetów erotycznych nieustannie się rozrasta. Pojawia się na nim coraz więcej ciekawych propozycji, które urozmaicają stosunek i sprawiają, że staje się przyjemniejszy. Jednym z najpopularniejszych gadżetów erotycznych ostatnich czasów jest dilator. Zastanawiasz się do czego służy i kiedy warto po niego sięgnąć? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Dilator – co to jest?

Silny ból w czasie stosunku, brak przyjemności ze współżycia i trudności w zaaplikowaniu tamponu czy kubeczka menstruacyjnego, to tylko część problemów, z jakimi borykają się kobiety skarżące się na zbyt wąski kanał pochwowy. Zwykle nie czerpią one przyjemności ze współżycia, gdyż powoduje ono silny ból. Na szczęście istnieją skuteczne, domowe sposoby na poszerzenie pochwy i w efekcie znacznie lepszą jakością życia seksualnego.

Obecnie najskuteczniejszą metodą rozszerzenia pochwy jest stosowanie dilatora, zwanego również rozszerzaczem pochwy. Gadżet ten ma postać gładkiego przyrządu przypominającego kształtem tampon. Dilatory najczęściej wykonane są z plastiku lub silikonu medycznego i występują w różnych wymiarach, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Dilatory pochwowe mają za zadanie poprawić elastyczność i kształt tkanek pochwy i w rezultacie wyeliminować ból w czasie współżycia, aplikowania tamponu czy badania ginekologicznego. Dilatory medyczne dodatkowo wzmacniają mięśnie dna miednicy.

Kiedy warto sięgnąć po dilator?

Dilatory medyczne okazują się bardzo pomocne w różnych sytuacjach. Szczególnie polecane są kobietom borykającym się z:

  • bólem w czasie stosunku;
  • pochwicą, czyli zaburzeniem seksualnym wywołującym mimowolne skurczu mięśni pochwy, które utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają odbycie stosunku;
  • vulvodynią, czyli zespołem zapalenia przedsionka pochwy wywołującym silny ból podczas wejścia do pochwy;
  • vestibulodynią, czyli intensywnym bólem przedsionka pochwy, pojawiającym się nawet przy próbie jego delikatnego dotknięcia;
  • zmianami spowodowanymi radioterapią, która często przyczynia się do zmniejszenia elastyczności kanału pochwy;
  • zmianami spowodowanymi hormonami, które prowadzą do zwężenia lub atrofii pochwy;
  • zwężeniem pochwy wywołanym przez różnorodne czynniki.

Dilatory pochwowe polecane są również osobom, które przeszły operację narządów intymnych np. w celu zmiany płci czy zmniejszenia pochwy. Dedykowane są one również Paniom, które chcą nauczyć się kontrolować mięśnie dna miednicy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dilatora pochwowego?

Gdy już wiesz, co to jest dilator, zapewne zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy. Otóż przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najczęściej gadżety te wykonywane są z tworzywa sztucznego lub silikonu. Szczególnie polecane są te wyprodukowane z silikonu medycznego. Są one miękkie, elastyczne i świetnie imitują tkankę ciała. Ponadto świetnie dopasowują się do kanału pochwy i zwykle nie wywołują żadnych podrażnień. Dilatory pochwowe z silikonu medycznego są również podatne na zmiany temperatury, dlatego z łatwością można je schłodzić lub ogrzać przed zastosowaniem. Ich ogromną zaletą jest również fakt, iż są łatwe do utrzymania w czystości i bardzo trwałe.

Kupując dilator pochwowy należy również zwrócić uwagę na jego wymiary. Najczęściej podczas terapii tym gadżetem, użytkowniczka musi kolejno przejść przez różne rozmiary dilatorów, aby osiągnąć pożądany rezultat. Z tego względu warto zainwestować w zestaw rozszerzaczy pochwy, zawierający gadżety o różnych wymiarach.

Dilator najlepiej kupić w zaufanym sklepie, oferującym wyłącznie produkty wysokiej jakości, pochodzące od znanych i cenionych producentów. Nie zaleca się zamawiania tego typu gadżetów z niepewnych źródeł, gdyż mogą one wywoływać podrażnienia i alergie, a w efekcie być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli chcesz kupić dilator w zaufanym, polskim sklepie, cieszącym się dobrą opinią klientów – zapraszamy Cię do przejrzenia naszej oferty. Znajdziesz u nas wysokiej jakości rozszerzacze pochwowe najlepszych marek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *