Większe doznania

Rimming – co to jest?

Otwieranie się na nowe doznanie to doskonały sposób, aby zacieśnić relacje z partnerem i osiągać jeszcze większą satysfakcję z życia seksualnego. Ludzie posiadają różne potrzeby, fetysze, pragnienia i fantazje erotyczne, dzięki którym mogą z przyjemnością rozładowywać napięcie seksualne. Jednym z nich jest tzw. rimming, który stanowi rodzaj seksu oralnego. Co to znaczy rimming? Skąd wzięło się takie nazewnictwo? Jak zaimplementować tę formę pieszczot w swoim życiu seksualnym?

Co to jest rimming?

Rimming to forma pieszczot seksualnych, polegająca na lizaniu odbytu partnera lub partnerki. Uważana jest za rodzaj seksu oralnego. Okolice odbytu są bardzo unerwione, przez co delikatne muskanie tej okolicy językiem, może być dla niektórych niezwykle przyjemne i erogenne. Nazwa “rimming” wywodzi się z amerykańskiego slangu i w języku angielskim oznacza dokładnie tę samą czynność. Wiele osób uważa, że rimming jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni bywają niekiedy zachowawczy w tej kwestii i niechętnie poddają się temu doświadczeniu. Błędnie interpretują to jako czynność, która mogłaby odbierać im poczucie męskości. Ciekawostką jest jednak to, że w przeprowadzonych kilka lat temu badaniach przez Magazyn Esquire zapytano mężczyzn o aspekty, których brakuje im w życiu seksualnym. Aż 12% ankietowanych odpowiedziało, że jest to właśnie rimming.

Co oznacza rimming i jak się do niego przygotować?

Lizanie odbytu to czynność, która dla wielu osób może wydawać się obrzydliwa. Decydując się na tę formę aktywności seksualnej, z pewnością należy zadbać o odpowiednią higienę. Przed przystąpieniem do rimmingu, należy dokładnie umyć okolice odbytu. Warto korzystać z hipoalergicznych, antybakteryjnych i delikatnych preparatów do mycia okolic intymnych, które nie podrażniają wrażliwej skóry w tych okolicach. Zarówno przed, jak i po skończonej czynności, nie należy zapominać o wyszczotkowaniu i przepłukaniu jamy ustnej. W ten sposób niwelujemy ryzyko powstawania takich chorób, jak chlamydia, opryszczka czy rzeżączka. Warto również stosować się do zasady, że jakakolwiek aktywność seksualna następująca po rimmingu (np. namiętne pocałunki, seks oralny, seks waginalny), powinna być poprzedzona umyciem jamy ustnej i odbytu

Jak wykonać dobry rimming?

Aby mieć pewność, że implementacja tej formy seksu oralnego przyniesie satysfakcję drugiej połówce, warto pamiętać o kilku, podstawowych zasadach. Każdą, nową aktywność w sferze intymnej, powinno się rozpoczynać delikatnie. Subtelne muskanie okolic odbytu i obserwacja zachowań partnera lub partnerki to klucz do sukcesu. Z czasem można przyśpieszyć ruch języka, zdecydować się na bardziej intensywne lizanie, lub spowolnić ruchy i delikatnie łechtać unerwione okolice – w zależności od reakcji drugiej połówki. Technika w rimmingu nie różni się znacząco od typowego seksu oralnego. Poruszanie językiem w górę i w dół, wykonywanie ruchów okrężnych, muskanie, podsysanie czy całowanie to czynności, które z powodzeniem można zastosować w trakcie wykonania tego typu pieszczot. Wysuwanie języka i wysuwanie go z odbytu to także forma rimmingu.

Co znaczy rimming w praktyce? – dbałość o wzajemny komfort

Warto pamiętać, że spełnianie fantazji seksualnych nie powinno generować poczucia zawstydzenia. Ludzie różnią się między sobą pod wieloma aspektami. Różne rodzaje pieszczot mogą być implementowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Nie ma w tym nic złego, dopóki obie strony czują się komfortowo w trakcie aktywności seksualnych. Ustalenie granic komfortu, prowadzenie szczerych rozmów o odczuciach po stosunku, a także obserwacja zachowań partnera w trakcie implementacji nowych form pieszczot to jedyny skuteczny, satysfakcjonujący i bezpieczny schemat działania. Obalanie tematów tabu pozwala jeszcze bliżej poznać partnera lub partnerkę. Dzięki temu satysfakcjonujące doznania erotyczne idą w parze ze wzajemnym zrozumieniem. Budowanie poczucia bliskości może przyjmować różne formy i warto to normalizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *