Bez kategorii

Pegging co to jest i jak zacząć

Seks potrafi mieć bardzo różne oblicza. Od tzw. stosunku waniliowego, czyli klasycznej penetracji pochwy przez mężczyznę, przez rozmaite pozycje z kamasutry, seks analny, oralny czy używanie gadżetów i przebieranki, aż po praktyki BDSM, femdom czy pegging. Dziś zajmiemy się właśnie tym ostatnim i odpowiemy na podstawowe pytanie o pegging – co to takiego i dlaczego jest tak przyjemny dla obu stron?

Co to jest pegging?

Pomimo faktu, że akt peggingu jest znany od wieków, to swoją oficjalną nazwę otrzymał dopiero w 2001 roku. Po raz pierwszy ukazała się ona w poradniku seksualnym autorstwa Dana Savage’a, zatytułowanym „Savage Love”. Co więcej – sama nazwa nie była pomysłem autora, a została wyłoniona wśród propozycji, które nadesłali mu jego czytelnicy.

Sam pegging to nic innego jak akt płciowy, w którym kobieta penetruje odbyt mężczyzny przy pomocy sztucznego członka lub wibratora. Może on być umocowany na specjalnej uprzęży, tworząc tzw. strap-on dildo.

W jaki sposób oddziałuje on na partnerów? W przypadku mężczyzn podczas peggingu pobudzane są odbyt oraz prostata, która nazywana jest też często „męskim punktem G”. Jako że już sam odbyt jest silnie unerwiony, to stymulacja tego miejsca daje panom bardzo przyjemne odczucia. Sam masaż prostaty jest z kolei w stanie doprowadzić partnera do bardzo szybkiego i intensywnego orgazmu. Podczas takiego stosunku, w celu jeszcze większego wzmocnienia doznań, wielu mężczyzn decyduje się na masturbację.

A co z kobietami? W końcu to one są stroną bardziej czynną podczas peggingu. Otóż istnieją podwójne dilda, które mogą zapewnić przyjemność również partnerce podczas takiej zabawy. Oprócz tego może ona zastosować dodatkowe gadżety w postaci rozmaitych wibratorów czy innego rodzaju zabawek.

Sama przyjemność fizyczna to jedno. W przypadku peggingu pojawia się też aspekt satysfakcji psychicznej. Wiele osób czerpie rozkosz już z samej świadomości dominacji nad partnerem / bycia zdominowanym. Ponadto – seks analny często kojarzony jest z homoseksualizmem u mężczyzn, przez co wiele par uważa go za temat tabu i „zakazany owoc”, co dodatkowo wpływa na poziom podniecenia i ekscytację tego typu zabawami intymnymi. Czasem panowie decydują się iść nawet o krok dalej i przebierają się na czas peggingu w kobiece ubrania, przez co dochodzi do całkowitego odwrócenia ról, a to dodaje całemu aktowi niezwykłej pikanterii. Panie z kolei mogą czerpać ogromną przyjemność z samego faktu posiadania sztucznego penisa.

Wiemy już, co to znaczy pegging i jak przyjemny może się okazać. Wiele par jednak nie ma pomysłu, od czego zacząć tego typu zabawy. Po pierwsze: zarówno mężczyzna i kobieta muszą być przygotowani psychicznie na tego typu pieszczoty. Często w naszej świadomości istnieje pewien rodzaj bariery psychicznej, która powoduje, że nie jesteśmy w stanie przełamać się, aby wykonać konkretne czynności. Aby do peggingu w ogóle mogło dojść i był on przyjemny dla obu stron, musicie być pewni, że chcecie tego spróbować, rozmawiać o tym oraz wspólnie podjąć decyzję.

Kiedy już wiecie, że pragniecie tego oboje, mężczyzna musi także przygotować się fizycznie. Musi wykonać ćwiczenia, które pozwolą mu rozluźnić odbyt w taki sposób, by dildo mogło zostać umieszczone w środku bez większych problemów i nie zrobiło mu krzywdy. Brak odpowiedniego przygotowania może zakończyć się bolesnymi konsekwencjami i zrażeniem się do tego typu stosunku.

Oczywiście do peggingu będzie potrzebne nam odpowiednie dildo, uprząż, a także wysokiej jakości lubrykant. Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie, a poniżej zamieszczamy kilka przykładów, które świetnie nadają się do rozpoczęcia swojej przygody z tą formą seksu.

FSoG Feel it Baby Strap On Dildo Set – Strapon wibrujący

To doskonały zestaw na początek przygody z peggingiem zawierający wibrujące dildo i regulowaną uprząż, które od razu pozwolą Wam rozpocząć zabawę. Komplet wykonany został z wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia materiałów i z całą pewnością pomoże Wam odkryć nieznane dotąd sfery życia seksualnego.

ToyJoy Bend Over Boyfriend Strapon Dildo (fiolet)

Ten gadżet to z kolei produkt dla nieco bardziej zaawansowanych kochanków. Nie posiada uprzęży, a zamiast niej wyposażono go w specjalne jajko, które służy jako uchwyt. Należy je umieścić w pochwie – to zapewni stymulację obu partnerom podczas peggingu. Długość penetracyjna sztucznego członka to aż 20 cm a jego średnica wynosi 4 cm.

SoSexual Fisting żel analny na bazie wody

Mimo swojej nazwy żel ten nie służy tylko do fistingu. To wysokiej jakości preparat przeznaczony do nawilżania okolic intymnych podczas seksu analnego. Ma dodatkowe działanie rozluźniające, dzięki czemu łatwiej będzie rozpocząć penetrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *