Ciekawe Porady

Wiązanie w BDSM – proste sposoby

W Waszym związku pojawiła się rutyna? Chcielibyście ponownie rozbudzić w sobie pożądanie? Może zainteresować Was technika bondage polegająca na wiązaniu partnera chustami, linami i szalami oraz krępowaniu jego rąk przy pomocy kajdanek lub sznurów. Bondage to świetna zabawa erotyczna, która doskonale sprawdza się jako gra wstępna. Dzięki niej można skutecznie pobudzić zmysły partnera i zbudować napięcie.

Czym jest bondage?

Bondage to jedna z technik seksualnych, polegająca na krępowaniu partnera przy użyciu tkanin, sznurów, lin i kajdanek. Skrępowana osoba odgrywa rolę uległą i poddaje się fantazjom dominatora. Ta technika BDSM jest stosowana zarówno przez pary z krótkim stażem, jak i osoby, które chcą ponownie rozbudzić pożądanie w swojej drugiej połówce. W sex-shopach można zakupić różnorodne gadżety do bondage, np. obroże, smycze, taśmy, liny i kajdanki. Przed rozpoczęciem praktyk zaleca się rozmowę z partnerem i ustalenie granic. Należy pamiętać, że zarówno strona dominująca, jak i uległa muszą wyrażać zgodę na tego typu techniki BDSM. Wiązanie powinno sprawiać przyjemność obojgu partnerom.

BDSM – wiązanie. Techniki, które pobudzą wasze zmysły

Istnieje wiele technik krępowania BDSM – wiązanie jąder, piersi, nóg czy rąk. Zanim jednak sięgniecie po gadżety do bondage, zdecydujcie, kto z was będzie odgrywał rolę dominatora. Nie jest powiedziane, że musi to być partner – dla partnerki również podniecające może być wiązanie mężczyzny. BDSM daje szerokie możliwości. Gdy już wybierzecie swoje role, przygotujcie niezbędne gadżety. Na początku możecie postawić na kajdanki. Ich założenie nie sprawi Wam trudności, a zabawa będzie wyjątkowo gorąca. Aby móc wykorzystać liny, taśmy bądź sznury, osoba pasywna musi ułożyć się wygodnie na plecach, żeby dominator mógł z łatwością związać węzeł. Oczywiście istnieje wiele technik wiązania. Bardzo popularne jest przywiązywanie partnera do ramy łóżka oraz zawiązywanie węzłów za jego plecami. Dzięki tym technikom osoba uległa będzie całkowicie bezbronna.

Wiązanie liną BDSM – krok po kroku

Aby związać nadgarstki partnera, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami.

  1. Na początku osoba uległa musi położyć się na plecach i wysunąć nadgarstki w Twoją stronę.
  2. Złóż linę na pół, aby z jednej strony zrobiła się na niej pętelka.
  3. Podłóż linę pod dłońmi uległego tak, aby po Twojej prawej stronie znajdowała się wcześniej przygotowana pętelka (nie zawiązuj jej!).
  4. Resztę liny przełóż przez pętelkę, a następnie pod lewą dłonią partnera.
  5. Gdy koniec lina znajdzie się z Twojej strony, powtórz powyższe kroki. Ilość przełożeń liny zależy wyłącznie od Ciebie. 
  6. Aby zakończyć wiązanie, należy przełożyć linę przez pętelkę, jednak tym razem nie wolno odkładać jej na konkretną stronę, tylko rozdzielić: góra i dół. Na końcu wystarczy opleść wiązanie kilka razy i związać.

Wykorzystując powyższe kroki, możesz związać ręce oraz nogi partnera. W pierwszym przypadku węzeł należy zrobić na nadgarstkach, natomiast w drugim powinien znaleźć się on na kostkach.

BDSM – wiązanie. Na co należy uważać?

Pragniesz skrępować swojego mężczyznę? A może marzysz o wiązaniu kobiety? BDSM to świetna praktyka, która wprowadza do związku szczyptę pikanterii. Należy jednak pamiętać, że ta zabawa wymaga stosowania pewnych środków ostrożności. Nawet zaawansowane gadżety do bondage mogą być niebezpieczne, jeśli nie będziesz ich używał zgodnie z zaleceniami producenta i nie zareagujesz na sygnały, które wysyła Twój partner.

Nieważne, czy zdecydowaliście się na wiązanie piersi, rąk, czy nóg, pamiętajcie, że węzeł nie może być zbyt ciasny. Za mocne zaciśnięcie liny lub taśmy może zatamować przepływ krwi i doprowadzić do poważnych konsekwencji. Ponadto nie wolno zostawiać związanego partnera bez opieki, gdyż w każdym momencie może zechcieć zakończyć zabawę i uwolnić się z węzłów. Jeśli dodatkowo zdecydujecie się na podwieszanie, pamiętajcie, że wiązania nie mogą być za luźne.

Podczas zabaw BDSM trzeba słuchać swojego partnera i obserwować jego reakcje. Przed rozpoczęciem praktyk warto ustalić sygnały, którymi będziecie się porozumiewać. Jeśli uległy nie będzie czuł się komfortowo w danej sytuacji, rozwiąż go jak najszybciej i zapewnij mu bezpieczeństwo. Pamiętaj, że krępowanie i wiązanie ma zwiększyć przyjemność obojga partnerów i nie może odbywać się pod przymusem jednej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *