Porady

Stymulowanie i masaż prostaty – sposoby

Męska stymulacja erotyczna najczęściej dotyczy samego przyrodzenia, jednak warto mieć świadomość, że jedną z najbardziej erogennych stref ciała mężczyzny jest prostata. Poza dostarczaniem przyjemności skuteczny masaż gruczołu krokowego ma także pozytywny wpływ na zdrowie. W takim razie, jak wykonać masaż prostaty i na co szczególnie zwracać uwagę?

Stymulowanie prostaty

Prostata znajduje się między tylną częścią pęcherza a odbytnicą. Gruczoł krokowy bierze udział w produkcji płynu będącego nośnikiem dla plemników. Jest silnie unerwiony, dlatego jego stymulacja jest chętnie wybieraną praktyką seksualną wśród mężczyzn. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że prostata (inaczej stercze) może zapadać na różne dolegliwości. Najczęściej bywa to związane z jej przerostem, który objawia się np. problemami z utrzymaniem erekcji. Natomiast regularnie wykonywany masaż może zapobiec rozwojowi choroby i jest stosowany nie tylko w celach seksualnych, ale też zdrowotnych.

Jak wykonać masaż prostaty?

Masaż prostaty może się odbywać na dwa główne sposoby. Najprostsza jest stymulacja zewnętrzna, ponieważ obszarem znajdującym się bardzo blisko stercza jest perineum, czyli krocze (miejsce między odbytem a moszną). W tym przypadku warto wykonywać ruchy okrężne, co zapewnia mocniejsze doznania.

Drugim sposobem jest wewnętrzna stymulacja prostaty, która odbywa się per rectum, czyli przez odbyt. W tym przypadku używa się najczęściej jednego, ewentualnie dwóch palców. Dla zwiększenia higieny można wykonać lewatywę lub korzystać z rękawiczek jednorazowych. Stymulując anus w odległości 4–6 cm od wejście pociera się punkt P (zwany też męskim punktem G), czyli obszar znajdujący się najbliżej gruczołu krokowego. Wielu mężczyzn może szczytować dzięki takiej stymulacji prostaty.

Jak osiągnąć orgazm przez masaż prostaty?

Po pierwsze nie w każdym przypadku stymulacja prostaty może doprowadzić do orgazmu, jednak nadal w wielu. Co jednak szczególnie ważne – musi być zwyczajnie przyjemna. Z tego powodu zaleca się stosowanie dużej ilości lubrykantu, ponieważ odbyt nie posiada własnych właściwości nawilżających. Dzięki temu nie powstaną żadne otarcia ani podrażnienia.

Skuteczna stymulacja prostaty może się odbywać z samodzielnie lub z drugą połówką. Zamiast palców można także używać specjalnych masażerów. Niektóre z nich wyposażono w dodatkową część, dzięki której gadżet nie tylko pieści punkt P, ale też krocze. Wiele modeli posiada napęd wibracyjny, który tym bardziej zwiększa przyjemność doznań i skuteczność masażu. Przy wyborze zabawki erotycznej należy zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Większość produktów tego rodzaju wykonuje się z silikonu, w którego przypadku można korzystać wyłącznie z wodnych żeli nawilżających.

Jak wykonać masaż prostaty? Przydatne produkty

Marc Dorcel P-Swing

To bardzo ciekawy masażer prostaty – został wyposażony w bardzo mocny napęd, który nie tylko wibruje, ale też rotuje. Oznacza to, że zabawka będzie się w Tobie poruszać na różne sposoby, nie tylko poprzez drgania. Przedłużona podstawa jest przeznaczona do dodatkowych pieszczot krocza. Wspomniany napęd oferuje 16 trybów wibracji i 3 tryby rotacji. Gadżet jest sterowany bezprzewodowym pilotem. Wykonano go z wysokiej klasy silikonu bez dodatku ftalanów. Produkt jest wodoodporny.

SoSexual Fisting

Ten żel nawilżający posiada dodatkowe, delikatnie rozluźniające właściwości, dzięki którym stymulacja odbytu będzie bardziej komfortowa. Lubrykant został stworzony na bazie wody, dlatego można go używać wraz z silikonowymi zabawkami.

We-Vibe Vector

Ten wibrujący masażer prostaty wyróżnia się przede wszystkim innowacyjnością obsługi. W pudełku znajduje się bezprzewodowy pilot, jednak zabawka może się także połączyć z Twoim telefonem dzięki technologii Bluetooth. Aplikacja We-Connect pozwala tworzyć dowolne tryby wibrowania, dopasować rytm wibracji do odtwarzanej muzyki i nie tylko. Urządzenie zostało wykonane z silikonu bez dodatku ftalanów i jest wodoodporne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *