Większe doznania

Czy zdrada może podniecać?

Tak jak w wielu aspektach życia jest przestrzeń na indywidualne wartości czy potrzeby, tak w sferze seksualnej jest to jeszcze bardziej zauważalne. Jest to zupełnie normalne zjawisko, że każdą osobę podnieca coś innego. To właśnie często dzięki tym aspektom seks z właściwie dopasowaną pod tym względem osobą ma szansę przenieść na inny poziom rozkoszy czy nawet zadowolenia z życia. Kiedy inne preferencje łóżkowe, te bardziej normalizowane w społeczeństwie, są natychmiastowo akceptowane, to nadal w tym wiele osób zastanawia się “Dlaczego zdrada podnieca?”. Jednak czy jest w tym coś niepokojącego? Na co może wskazywać takie źródło podniecenia? 

Podnieca mnie zdradzanie – czy to coś złego?

Podniecenie wynikające ze swojej zdrady, bądź zdrady partnera wcale nie musi wynikać z chęci zakończenia wspólnej, często długiej już relacji. Czasami jest to po prostu drzemiący gdzieś wewnątrz człowieka instynkt, który może, lecz nie zawsze będzie zaspokojony. Szczególnie długofalowe związki powinny opierać się na zaufaniu, dlatego w sytuacji, gdy odczuwasz podniecenie tego typu sytuacją, warto porozmawiać na ten temat z partnerem czy partnerką.

Wyrozumiała osoba z pewnością przeanalizuje tę sytuację i doceni Twoją szczerość. Jednak czasem wiąże się to z ryzykiem braku zrozumienia. Niestety, nie rozmawiając na ten temat, nigdy nie będziesz mieć pewności co do postrzegania tej sytuacji przez drugą osobę. Może się okazać, że także w tym aspekcie jesteście zgodni i Wasze Życie seksualne przeniesie się na zupełnie inny poziom. Pewności względem reakcji drugiego człowieka nie ma się nigdy. Jeśli brakuje Ci odwagi, by bardziej bezpośrednio zadziałać w tej sytuacji, spróbuj wybadać teren za sprawą delikatnych sugestii czy drobnych nieznaczących pytań w tym zakresie. Może stanowić to pewne rozwiązanie trudnej dla Ciebie sytuacji.

Podnieca mnie zdradzanie – skąd to się bierze?

Pożądanie nie jest kwestią, na którą ma się bezpośredni wpływ. Wiele aspektów zostało ukształtowanych drogą ewolucji, wszystkie te cechy, które mają jakiś wpływ, bądź mogą kojarzyć się z przedłużeniem gatunku, będą się danej osobie wydawały atrakcyjne.

To, dlaczego zdrada podnieca, może mieć także podłoże psychologiczne. Wiele osób, które mają bardzo niskie poczucie własnej wartości, mogą w ten sposób próbować je podwyższyć. Fakt, iż pragnie się zdradzić partnera czy partnerkę, może bezpośrednio znaczyć, że jest się atrakcyjnym dla drugiej osoby. W długoletnich związkach czasem można zatracić takie poczucie, które spowodowane jest większym natłokiem obowiązków i mniejszą ilością czasu, aby spędzić z partnerem czy partnerką. Gdy kwestie seksualności zostaną zaniedbane, pojawić może się chęć uprawiania seksu z kimś innym. Wynikać to może bezpośrednio z większych potrzeb czy niedopasowania w tym zakresie. Natomiast jeśli podnieca Cię fakt bycia zdradzonym czy zdradzoną, to również ma podłoże psychologiczne. Ze względu na to że Twoja druga połówka jest tak atrakcyjna, że znajduje sporą liczbę adoratorów, a jednak pragnie być z Tobą. Źródłem może być także uzależnienie od seksu.

Dlaczego zdrada podnieca?

W zależności od konkretnej osoby i danej sytuacji, źródło tego, dlaczego zdrada podnieca, może leżeć w zupełnie innym miejscu. Jeśli nie chcesz porozmawiać o tym ze swoim partnerem czy partnerką i kwestię tę Cię niepokoją, warto umówić się na wizytę u seksuologa. Ten specjalista rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości, dzięki czemu wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Seks powinien być przyjemnością i bezpieczną przestrzenią dla partnerów. Dlatego warto przedyskutować tę kwestię bądź zasięgnąć pomocy, gdy Cię to niepokoi. Na pewno nie działaj na własną rękę w tym zakresie, gdyż ukryta zdrada może być dla wielu osób czymś niewybaczalnym. Warto to ustalić, aby działać na zasadach odpowiadających każdej ze stron.

Wiele możliwości – jedno rozwiązanie

Jeśli jednak nadal szukacie tego co Was podnieca, wypróbujcie jedną (lub kilka) zabawek i akcesoriów dostępnych w naszej ofercie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się. W razie jakichkolwiek pytań z tym związanych chętnie doradzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *