Porady

Czy seks w ciąży jest bezpieczny?

Ciąża jest wyjątkowym okresem dla każdej kobiety, ponieważ już za kilka miesięcy na świat przyjdzie jej dziecko. Czas ten wiąże się z wieloma obostrzeniami, które wymagają niejednokrotnie zmian diety, rzucenia nałogów itd. Wiele Pań zastanawia się również, czy seks podczas ciąży jest bezpieczny? Dowiesz się, czytając dalej!

Ciąża, a seks

Już na samym wstępie należy powiedzieć, że znaczna większość kobiet może uprawiać seks w czasie ciąży. Nie istnieją do niego większe przeciwwskazania, jednak zdarzają się wyjątki, np. kiedy ciąża jest zagrożona.

Nierzadko seks w ciąży jest nawet wskazany. Jest to związane z faktem, że odczuwanie przyjemności pozytywnie wpływa na cały organizm człowieka, a więc również na płód w brzuchu matki. Co ciekawe, z jednej strony zwiększona ochota na seks w ciąży jest normalna, jednak z drugiej kobiece libido w tym czasie może opaść, co również nie jest powodem do zmartwień. Należy także zdementować mit mówiący, że orgazm wywoła poród. Nie jest to prawdą, jednak parom, które chcą być pewne swojego bezpieczeństwa, nic nie zaszkodzi skonsultować się ze swoim lekarzem.

Niektóre kobiety obawiają się seksu podczas ciąży, ponieważ może on doprowadzić do pojawienia się odrobiny krwi po stosunku. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ kobiece części intymne w tym okresie są wyjątkowo wrażliwe. Z tego powodu niektórzy specjaliści polecają skorzystanie z lubrykantów, ponieważ te specyfiki zwiększają komfort całego stosunku. Z naszej strony zdecydowanie polecamy

AquaGlide for Love


, ponieważ ten żel został oparty na pewnej i bezpiecznej formule. W przypadku stosowania lubrykantów zawsze jednak poleca się wykonanie próby alergicznej (wystarczy odrobinę żelu nanieść na skórę przedramienia i poczekać chwilę, jeżeli pojawi się reakcja alergiczna, to nie wolno korzystać z danego specyfiku).

Na samym początku ciąży kobieta nie musi się o nic obawiać. W drugim trymestrze jednak płód jest znacznie większy, dlatego kobieta nie powinna leżeć podczas stosunku na brzuchu i plecach. Z tego powodu popularna pozycja misjonarska nie jest dopuszczalna. Można jednak, zamiast tego ustawić się z partnerem na tzw. łyżeczkę. Oznacza to, że kobieta będzie leżeć na boku, a partner ustawi się za nią. Wiele par poleca także seks w ciąży w pozycji „na jeźdźca”, czyli kiedy ciężarna siedzi na mężczyźnie.

Oczywiście, istnieją pewne obostrzenia w zakresie uprawiania seksu w ciąży. Nie powinna spółkować z partnerem na przykład kobieta, której poród jest bliski, a ma urodzić bliźnięta (lub ewentualnie więcej dzieci). Nie zaleca się także seksu w trzecim trymestrze, jeżeli poprzedni poród był przedwczesny. Również w pierwszym trymestrze, kiedy w poprzedniej ciąży kobieta urodziła przedwcześnie lub występowały powikłania. Istotne jest także skonsultowanie się z lekarzem, ponieważ z wielu różnych przyczyn on również może zabronić takiej praktyki (np. kiedy łożysko pokrywa szyjkę macicy lub pojawiały się niewyjaśnione krwawienia).

Zadbaj o swoją satysfakcję – urozmaić seks w ciąży

Jeżeli seks podczas ciąży może się odbywać bez żadnych przeciwwskazań, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do wspólnych chwil z partnerem dodać odrobiny pikanterii. To wbrew pozorom istotne, ponieważ po porodzie rodzice na pewno będą mieli pełne ręce roboty, co może przełożyć się na brak czasu na seks. Jak można urozmaicić wspólne wieczory? Nie ma w tym nic trudnego. Dobrym pomysłem może się okazać chociażby świeca do masażu np.

LELO Black Pepper & Pomegranate – czarny pieprz i granat


Warto jednak przypomnieć, że kobieta nie powinna leżeć na brzuchu, więc partner powinien masować siedzącą partnerkę. Zamiast świec można również wybrać

Olejki do masażu

Rozpalić zmysły może także estetyczne przebranie. Chodzi o różnego rodzaju kostiumy, a także halki, sukienki, body, komplety dwuczęściowe i wiele innych. Dobrze jest postawić np. na koszulkę z luźnym materiałem pod piersiami, ponieważ w przeciwnym wypadku w późniejszym momencie ciąży nie będzie możliwości założenia seksownej bielizny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *