Porady

Jak założyć prezerwatywę? Poradnik

Mogłoby się wydawać, że prezerwatywa to najprostsza metoda antykoncepcji, jednak wiele osób nie wie, jak powinno się ją poprawnie zakładać. Wbrew pozorom technika jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na skuteczność wspomnianej metody. W takim razie jak poprawnie założyć prezerwatywę?

Seks to przede wszystkim świetna zabawa, dlatego nie można się dziwić, że tak wiele osób sięga po antykoncepcję. Spośród różnych jej metod najczęściej stosuje się prezerwatywy, najpewniej przez stosunkowo atrakcyjną cenę oraz ogólną dostępność i prostotę użycia. Jednocześnie prezerwatywa chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też zakażeniem różnego rodzaju chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niestety, często wiele osób nieprawidłowo stosuje prezerwatywy, przez co ich skuteczność spada.

W takim razie jak założyć prezerwatywę?

Przede wszystkim warto zachować uwagę jeszcze przed odpieczętowaniem opakowania. Nie powinno się też korzystać z prezerwatyw noszonych w portfelu, kieszeni itd., ponieważ poprzez pocieranie ich skuteczność słabnie. Powinno się je przechowywać w pudełkach, w których zostały zakupione! Natomiast odpakowując prezerwatywę, należy uważać, by nie zahaczyć o jej powierzchnię, ponieważ może dojść do jej przebicia.

Nadszedł czas na zakładanie prezerwatywy. Która strona jest odpowiednia? Tego rodzaju antykoncepcja ma się rozwijać na penisie, dlatego należy odwrócić ją w taki sposób, by to umożliwić. Zakładanie prezerwatywy na członka jest proste – należy ścisnąć zbiorniczek na jej końcu, przyłożyć do główki penisa i rozwinąć produkt. Wspomniane ściśnięcie zbiorniczka jest bardzo istotne, ponieważ jeśli zostanie w nim powietrze, może dojść do pęknięcia w trakcie stosunku.

Zakładanie prezerwatywy na członka to nie wszystko, ponieważ powinno się też dbać o odpowiedni jej rozmiar. Producenci informują użytkowników, podając wymiar na opakowaniu. Zbyt mała prezerwatywa będzie mocno uciskać i pozbawi przyjemności, a za duża może się zsunąć.

Prezerwatywa może urozmaicić zabawę!

Warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów prezerwatyw, dlatego warto się przekonać, testując różne ich wersje. Producenci często poza „zwykłymi”, gładkimi modelami oferują też wersje z wypustkami i prążkami, wzmocnione, ultracienkie dla większej satysfakcji, wyposażone w lubrykant spowalniający ejakulację etc.

Jakie prezerwatywy warto przetestować?

Prezerwatywy Durex Classic A12

Durex Classic to prawdopodobnie najbardziej popularne prezerwatywy na rynku. Posiadają szerokość nominalną 56mm, łatwo dopasowują się do członka i są wytrzymałe. Każda prezerwatywa jest testowana elektronicznie. W opakowaniu tego modelu znajduje się 12 sztuk produktu.

Unimil SKYN Original

Ten model natomiast jest wykonany z materiału pozbawionego lateksu, dlatego jest wskazany dla osób z uczuleniem na ów tworzywo. Przy tym wszystkim jest pozbawiony nieprzyjemnego zapachu i odznacza się wysoką skutecznością.

Durex Pleasuremax

Te prezerwatywy natomiast wyróżniają się swoją formą, ponieważ na całej powłoce posiadają wypustki oraz prążki. Dzięki temu kobieta może odczuwać jeszcze większą przyjemność z seksu i szybciej osiągnąć orgazm.

Unimil SKYN Elite


Te prezerwatywy również – jak wszystkie modele marki SKYN – są nielateksowe. Są przy tym wyjątkowo cienkie, lecz nadal bardzo trwałe. Dzięki temu zarówno on, jak i ona mogą poczuć większą przyjemność podczas seksu, ponieważ doznania będą zbliżone do tych, jak gdyby prezerwatywy w ogóle nie było!

Pasante – Delay


Te prezerwatywy z kolei posiadają gładką powłokę, ale nadal zaskakują działaniem. Mianowicie, ich wnętrze zostało pokryte żelem nawilżającym, który pozwala na opóźnienie wytrysku, dzięki czemu Twoja zabawa będzie dłużej trwała!

SKYN Cocktail Club

Ten model jest ciekawy nie ze względu na wypustki czy zastosowanie opóźniającego żelu. W tym przypadku na powłoce prezerwatywy znajduje się bezpieczna substancja smakowa, która imituje znane koktajle! Są to Pina Colada, Cherry Sunrise i Passion Daiquiri!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *