Porady

Dlaczego odpowiedni dobór prezerwatyw jest istotny?

Bezpieczny seks, którego celem jest wyłącznie zabawa, wymaga stosowania różnych środków antykoncepcji. Najpopularniejszym z nich są oczywiście prezerwatywy, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istotny jest wybór właściwego dla siebie modelu. W takim razie, jakie prezerwatywy kupić i czym różnią się poszczególne produkty?

Obecnie dostępnych jest wiele metod antykoncepcji, takich jak tabletki, krążki, implanty hormonalne, a także prezerwatywy. Ten ostatni rodzaj cieszy się największą popularnością nie bez przyczyny – jest to najłatwiejsze. Prezerwatywa mechanicznie uniemożliwia plemnikom dostanie się do pochwy, jednak jej znaczenie jest doceniane nie tylko w przypadku uchronienia się przed niechcianą ciążą, ale też zakażeniami drogą płciową. Trzeba jednocześnie pamiętać, że żadna metoda nie jest skuteczna w stu procentach, jednak na ową skuteczność wpływa odpowiednie dobranie modelu. Przekłada się także na przyjemność stosowania.

Jakie prezerwatywy wybrać?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że istnieją najlepsze prezerwatywy, ponieważ wszystko zależy od predyspozycji i preferencji danego człowieka. Przekłada się to również na skuteczność stosowania tej metody. Najważniejszą cechą takowych produktów jest ich rozmiar. Jeżeli wybierze się produkt za mały lub zbyt duży, to istnieje prawdopodobieństwo, że w pierwszym przypadku prezerwatywa pęknie, a w drugim, iż się zsunie lub również ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu.

Oczywiście, w większości przypadków standardowej wielkości prezerwatywy będą dobrze dopasowane, jednak panowie z mniejszym obwodem członka powinni sięgnąć na przykład po Pasante Trim, które posiadają nominalną szerokość wynoszącą 4,9 cm (standardowa szerokość to zwykle 5,3 cm).

Mężczyźni z grubszym penisem natomiast mogą sięgnąć na przykład po SKYN Large (5,6 cm szerokości nominalnej)

lub Pasante King Size o szerokości nominalnej 6 cm.

Jednak dochodzą do tego inne aspekty, takie jak na przykład materiał wykonania. Zdarza się bowiem, że niektóre osoby są uczulone na lateks, czyli tworzywo obecne w większości produktów tego rodzaju. Nadal jednak spotkać można prezerwatywy nielateksowe, które oferują taką samą skuteczność, jednak nie podrażnią osoby z alergią. Dobrym wyborem są na przykład produkty marki SKYN, która słynie z nielateksowych modeli wykonywanych z poliizoprenu.

Prezerwatywy posiadają także dodatkowe, ciekawe funkcje, które mogą wpłynąć na większy komfort podczas stosunku. Zdarza się na przykład, że mężczyźni mają kłopot z przedwczesną ejakulacją lub po prostu chcą bawić się dłużej. Odpowiedzią na tę potrzebę są Pasante Delay, które zostały wyposażone w specjalny lubrykant, który nie tylko zwiększa przyjemność płynącą z zabawy, ale też opóźnia wytrysk.

Niektóre osoby natomiast dla własnego komfortu wolą zaopatrzyć się w grubsze prezerwatywy, których uszkodzenie jest szczególnie trudne. Jednocześnie te również mogą opóźnić odrobinę ejakulację, ponieważ do członka będzie dochodziło mniej bodźców. Chodzi na przykład o Durex Extra Safe.

Powyższy model jest wyjątkowo gruby, jednak na rynku nie brakuje osób, które cenią sobie doznania niemal identyczne do stosunku bez zabezpieczenia, dlatego często wybierają supercienkie Durex Invisible.

Nie brakuje także kobiet, które cenią sobie bardziej intensywną stymulację. Powodem może być na przykład problem z osiągnięciem orgazmu. Firmy produkujące prezerwatywy zatroszczyły się także o takie osoby, ponieważ sklepy oferują modele wyposażone w wypustki, prążki. Nierzadko są także pokryte żelem potęgującym doznania! Dobrym przykładem są na przykład Durex Intense.

Jak widać, odpowiedź na pytanie „jakie prezerwatywy wybrać” nie jest prosta i zależy od wielu czynników. Na rynku znaleźć można całą masę produktów o różnych właściwościach, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Na pewno uda Ci się znaleźć tam odpowiedni model dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *