Ciekawe Porady

Czym jest masaż erotyczny i jak działa?

Urozmaicanie seksualnego życia jest bardzo ważną sprawą szczególnie dla osób w związku. W przeciwnym wypadku można doprowadzić do rutyny w sypialni! Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by w ciekawy sposób wprowadzić powiew świeżości do wieczornych przyjemności. Dobrym rozwiązaniem może być zmysłowe masowanie! Jak wygląda masaż erotyczny i jak go zrobić?

Masaż erotyczny – co to jest?

Masaż erotyczny jest bardzo podobny do standardowego masażu. Jego celem jest jednak zbudowanie odpowiednio zmysłowej atmosfery, a także pobudzanie stref erogennych partnera. Istnieją różne techniki, które zazwyczaj nie są trudne do wykonania. Najczęściej masaż erotyczny jest stosowany w ramach ekscytująco-odprężającej gry wstępnej. Połączenie erotyki i masowania jest skuteczne, ponieważ dzięki temu zredukować można stres i zmęczenie drugiej połówki, a przy tym pobudzić libido. Co więcej, masaż erotyczny poprawia ukrwienie skóry, a więc zwiększa jej wrażliwość na dotyk, co może działać tym bardziej podniecająco.

Jak zrobić masaż erotyczny? Zacznij od dobrego zaopatrzenia!

Trzeba wiedzieć, że wykonywanie masażu „na sucho” może nie tylko być mniej ekscytujące, ale czasami nawet nieprzyjemne. Jest to związane z faktem, że bez odpowiedniego poślizgu dojdzie do tarcia, a przez to mogą pojawić się bolesne otarcia naskórka. Z tego powodu dobrze jest wyposażyć się w olejek do masażu.

YESforLOV Allover Lubricating Massage Gel Peach Apricot

Ten olejek do masażu posiada świetne właściwości poślizgowe, jednak to nie jedyna jego cecha. Mianowicie, nadaje się on do stymulowania części intymnych partnera, dlatego można go stosować zamiennie z lubrykantem. Do tego wyróżnia go przyjemny zapach i smak brzoskwiniowo-morelowy.

Sliquid Balance Massage Rejuvenation 255 ml

Ten olejek posiada orzeźwiający zapach stanowiący mieszaninę mandarynki i bazylii. Skład produktu wzbogacono substancjami pozytywnie wpływającymi na stan naskórka (np. aloes, olej z migdałów itd.).

Powyższe olejki świetnie się sprawdzą w swojej roli, choć polecamy również zapoznanie się z całą gamą tych produktów (https://swiat-doznan.pl/olejki-do-masazu). Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać odpowiedni model dla siebie zarówno pod kątem zapachu, jak i właściwości.

Powinno się zadbać także o odpowiednią atmosferę w sypialni, dzięki czemu wrażenia płynące z masażu będą jeszcze bardziej zmysłowe. Pomóc w tym mogą kadzidełka, a także świeczki. Wyróżnić można świece, które mogą wzbogacić masaż erotyczny – można roztopionym woskiem polewać ciało drugiej połówki.

Petits Joujoux Fine Massage Candles – A trip to the Orient

Ta świeca jednocześnie posłużyć jako olejek do masażu! Oczywiście, kiedy wosk zostanie rozpuszczony. Zapach tego produktu jest bardzo stymulujący – są to świeże owoce, ale też delikatnie pikantny biały pieprz.

Jak zrobić masaż erotyczny?

Masaż erotyczny dla kobiet, jak i mężczyzn jest bardzo podobny, ponieważ pobudzanie poszczególnych stref erogennych może dawać inne efekty w przypadku różnych ludzi. Przed samym masowaniem warto ciało partnera delikatnie dotykać, np. wodząc palcem po udach, brzuchu, szyi, za uszami.

Następnie można przejść do użycia olejku. Zwykle nanosi się go na dłonie, choć w drodze wyjątku można go nanieść na samo ciało osoby masowanej. Następnie należy wykonywać ruchy „smarujące” podłużne, a także okrężne. Dobrze jest zacząć od pleców, gdy partner leży na brzuchu. Im dłużej się masuje, tym bardziej można przybliżać się do części intymnych. Dobry efekt da co jakiś czas pocałowanie drugiej połówki, delikatne przygryzienie, a nawet polizanie.

WARTO WIEDZIEĆ: najczęściej masaż miejsc erogennych dotyczy piersi, szyi, uszu i skóry za uszami, wewnętrznych części ud oraz stóp – są to obszary silnie unerwione.

Dopiero na koniec masażu warto wykonać masaż części intymnych, by po chwili przejść do samego seksu. Oczywiście, opisywany masaż nie musi być grą wstępną, ale sposobem na sprawienie miłego czasu partnerowi, dlatego w tym przypadku dobrze jest poświęcić więcej energii na stymulowanie genitaliów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *