Porady

5 pomysłów na niezapomniany wieczór panieński

Twoja przyjaciółka w końcu powiedziała “tak”? W takim razie poza organizacją ślubu i wesela czeka Cię również uczestnictwo w wieczorze panieńskim. To niesamowite wydarzenie mające symboliczny charakter – przyszła żona po raz ostatni spotyka się z przyjaciółkami jako panna, aby świętować nadchodzący ślub.

Jeśli jesteś świadkową, prawdopodobnie na Twoich barkach spoczywa zaplanowanie tego wyjątkowego wieczoru. Jednak nie musisz się martwić – z naszą pomocą o niczym nie zapomnisz i zorganizujesz takie wydarzenie, że panna młoda z pewnością będzie zachwycona.

Pierwsza propozycja – dzień w SPA

Organizacja ślubu i wesela to trudne i stresujące zajęcie. Trzeba pogodzić dotychczasowe obowiązki z przymiarkami ubrań, dekoracją sali, ustalaniem menu czy wybieraniem zaproszeń. Jeśli panna młoda nie przepada za głośnymi imprezami, podaruj jej odrobinę relaksu. Dzień w SPA będzie się do tego idealnie nadawał. Zabiegi pielęgnacyjne oraz upiększające, przesiadywanie w jacuzzi, masaże, manicure i pedicure czy kąpiele błotne odprężą Was, pozwalając na zatrzymanie na chwilę gonitwę myśli krążących wokół tego jednego dnia.

Druga propozycja – kurs tańca

Jeśli panna młoda należy do kobiet, które lubią aktywne spędzanie czasu, na wieczór panieński zaproś instruktora tańca. To świetny pomysł, jeśli chcecie trochę podgrzać atmosferę, pośmiać się, poruszać w rytm muzyki oraz przy okazji spróbować czegoś nowego. Rodzaje tańca, które są najczęściej wybierane na tego typu imprezy, to salsa, pole dance, latino, sexy dance, burleska, exotic pole czy taniec brzucha. Ale równie dobrze możesz wybrać jakikolwiek rodzaj, który panna młoda lubi najbardziej.

Trzecia propozycja – piknik w stylu boho

To kolejny sposób na zorganizowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Co kupić? Tak naprawdę potrzebujesz niewielu rzeczy. Przede wszystkim zagospodaruj nieco miejsca w ogrodzie, na działce, łące czy polanie – ważne jest otoczenie przyrody. Przygotuj koce, na których wszystkie się pomieścicie oraz stonowane poduszki. Ponadto będziesz potrzebować talerzy i sztućców – najlepiej sprawdzą się naczynia z otrębów. Są ekologiczne oraz mają bardzo ładny kolor pasujący do stylu boho. Poza tym zachęć dziewczyny do przebrania się w luźne wzorzyste lub jednolite sukienki. Całości dopełnią śliczne bukieciki z łąkowych i polnych kwiatów oraz lampiony.

Czwarta propozycja – wyjazd nad morze

Panna młoda uwielbia szum fal, krzyk mew i miękkość piasku pod stopami? Zorganizuj wspólny wyjazd nad morze! Wynajmijcie domek na weekend albo pokoje w nadmorskim hotelu, spakujcie ubrania dostosowane do pogody i ruszajcie. Latem możecie wylegiwać się na plaży, opalać, kąpać lub grać w piłkę. Natomiast pozostałe pory roku, gdy woda nie jest zbyt ciepła, a pogoda nie rozpieszcza, warto wybrać miejsce z różnymi atrakcjami do zwiedzenia albo klubami tanecznymi.

Piąta propozycja – podchody

Twoja przyjaciółka to osoba żądna przygód? W takim razie idealną opcją będą podchody inaczej zwane Treasure hunt. Ta propozycja jest bardzo popularna na zachodzie, więc dlaczego by nie zorganizować jej tutaj? Polowanie na wieczór panieński polega na pozostawieniu w kilkunastu-kilkudziesięciu punktach różnego rodzaju wyzwań i wskazówek. Panna młoda ma za zadanie wykonywać wszystkie polecenia oraz iść za poszlakami, aby dotrzeć do celu, czyli miejsca imprezy. Tego typu wskazówki możesz zostawiać w sklepach, klubach, na słupach, u różnych napotkanych osób – gdzie tylko przyjdzie Ci do głowy. Warto pozostawić także strzałki, na przykład narysowane kredą lub w formie naklejek, jeśli pomiędzy jedną a drugą wskazówką jest większa przerwa.

Wieczór panieński – jak zorganizować?

Istnieje ogrom pomysłów na dobrze zorganizowany wieczór panieński. Wystarczy, że zastanowisz się, czym interesuje się Twoja przyjaciółka, jaką jest osobą oraz co lubi robić, a przy odrobinie poszukiwań inspiracji, pomysł i plan stworzą się w głowie same. Taki panieński wieczór będzie niezapomniany nie tylko dla panny młodej, ale również dla wszystkich uczestniczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *