Bez kategorii

Seks podczas okresu – o czym nie zapomnieć

Wokół seksu podczas okresu powstało wiele mitów, które nieraz ciężko jest odróżnić od faktów. Jednocześnie nie bez powodu jest to temat budzący spore zainteresowanie, dlatego postanowiliśmy go lepiej opisać i rozjaśnić kilka najważniejszych spraw. Jak uprawiać seks podczas okresu, żeby był bezpieczny i komfortowy?

Czy można uprawiać seks podczas okresu?

Seks podczas okresu nieraz jest tematem tabu i budzi liczne kontrowersje, szczególnie pod względem wyższego ryzyka infekcji czy higieny. Niektóre pary nie chcą go uprawiać także z powodów etycznych oraz estetycznych. Jednocześnie od razu chcemy zaznaczyć, że odpowiedź na powyższe pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Oczywiście, jeśli dwójka partnerów jest zgodna w tym temacie, co jednak tyczy się przecież każdej aktywności seksualnej.

Seks podczas okresu – zalety

Opinie wielu kobiet potwierdzają, że podczas okresu odczuwają większą przyjemność, co jednocześnie sprzyja osiągnięciu orgazmu. Jest to związane przede wszystkim z większą wrażliwością pochwy w tym czasie, a u niektórych kobiet działa także podwyższone libido (choć niektóre panie mają mniejsze libido podczas okresu).

Jedną z zalet jest także mniejsza szansa na zajście w ciążę, jednak należy od razu zdementować mit, że podczas okresu nie da się zapłodnić kobiety. Nie wiedzieć czemu powstało takie przekonanie, dlatego przypominamy, że zajście w ciąże podczas okresu jest możliwe i należy skorzystać z antykoncepcji, jeśli chce się tego uniknąć.

Jak uprawiać seks podczas okresu?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią higienę, ponieważ seks podczas okresu zwiększa ryzyko infekcji, a także podatność na zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z tego powodu poleca się przede wszystkim korzystanie z prezerwatyw, bo są one mechanicznym zabezpieczeniem.

Warto wspomnieć, że krew jest substancją ciężką do zmycia, dlatego należy zadbać o to, żeby nie zabrudzić przypadkiem bielizny pościelowej lub materaca, jeśli będziecie się bawić w łóżku. Z tego powodu dobrym pomysłem jest położenie ręcznika. Alternatywą są  prześcieradła winylowe, które bardzo łatwo się czyści, a przy tym dodają pikanterii zbliżeniom.

Ciekawym pomysłem na seks podczas okresu jest także przeniesienie się do wanny lub pod prysznic, co jednocześnie zapobiegnie ewentualnym zabrudzeniom pościeli czy prześcieradła.

Przypominamy, że podczas okresu pochwa jest bardziej wrażliwa. Chodzi jednak nie tylko o bodźce, ponieważ staje się także bardziej podatna na otarcia, dlatego czasami warto jest skorzystać również z lubrykantu.

Seks podczas okresu – przydatne akcesoria

Joydivision SexMAX WetGAMES Sex-Laken – prześcieradło winylowe, czerwone (180 x 220)

Prześcieradło winylowe jest bardzo dobrym pomysłem dla osób, którym zależy na higienie i estetyce w sypialni. Winyl jest trwałym materiałem, dlatego na pewno sprawdzi się wiele razy. Co więcej, ze względu na swoją połyskującą powierzchnię doda pikanterii do sypialni, może być też wykorzystany przez entuzjastów BDSM. Tworzywo jest wodoodporne, a więc można użyć tego prześcieradła podczas stosowania olejków do masażu w ramach gry wstępnej.

AquaGlide for Love 150 ml – lubrykant premium na bazie wody

To klasyczny lubrykant na bazie wody, którego skład jest pozbawiony parabenów, a przy tym nie posiada nieprzyjemnego zapachu, nie klei się i nie zostawia plam. Zapewnia odpowiednie nawilżenie i poślizg, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko powstania otarć. Stosowanie produktu jest bardzo proste, ponieważ buteleczka została wyposażona w wygodną pompkę. 150 ml produktu spokojnie wystarczy na wiele użyć. Co więcej, tego rodzaju żele nawilżające mogą być wykorzystywane z zabawkami erotycznymi.

Unimil SKYN Elite – Prezerwatywy ultracienkie (1op./10szt.)

Jak wspomnieliśmy wcześniej, okres sprzyja infekcjom, a przy tym można w jego trakcie zajść w ciążę. Te cienkie prezerwatywy zapewniają doznania zbliżone do tych bez zabezpieczenia, nadal są jednak bardzo wytrzymałe, a przy tym są stworzone z poliizoprenu, a więc są odpowiednie dla osób uczulonych na lateks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *