Bez kategorii

Depilacja miejsc intymnych w domu

Golenie i depilacja miejsc intymnych w domu – poradnik

Usuwanie włosów z miejsc intymnych jest potrzebne do utrzymania właściwej higieny, a także ze względu na komfort oraz kwestie estetyczne. W każdym przypadku warto stosować się do kilku zasad, ponieważ ta pozornie prosta czynność niewłaściwie wykonana może przyczynić się do powstania infekcji czy wrastania włosków. Z tego powodu przygotowaliśmy tekst, w którym bliżej przyjrzymy się zagadnieniu golenia i depilacji miejsc intymnych w domu. Jak to robić, żeby efekty były takie, jak tego oczekujemy?

Moda na golenie i depilację miejsc intymnych nie jest przypadkowa. Trendy wykreowane przez współczesny świat mody oraz promowany w reklamach czy filmach (również erotycznych) wizerunek sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na usunięcie włosów łonowych. Istnieje wiele sposobów, by to zrobić, w tym również kilka „domowych” – które tu opiszemy. Oczywiście, można też skorzystać z usług specjalistycznego salonu, jednak zabiegi tego rodzaju nie należą do najtańszych.

Golenie i depilacja miejsc intymnych – jak to zrobić?

Skuteczne golenie miejsc intymnych w domu wymaga przede wszystkim dobrego narzędzia. Najczęściej kobiety sięgają po jednorazowe maszynki. Warto wspomnieć, że najlepsze są w tym wypadku modele z wieloma ostrzami, ponieważ redukują ryzyko podrażnień i przyspieszają cały proces. Radzimy też zaufać napisowi na opakowaniu, który informuje o tym, że maszynka jest jednorazowa. Jeżeli mimo to zdecydujesz się skorzystać z niej więcej razy, przechowuj ją w suchym miejscu, nie przy wannie czy pod prysznicem.

Pamiętaj, że podczas golenia może dojść do różnego rodzaju podrażnień, dlatego zawsze używaj specjalnego kremu, żelu czy olejku (choćby kokosowego). Dzięki temu czynność ta stanie się prostsza (włoski będą miększe). Wykonuj maszynką obszerne ruchy (im ich mniej w całym procesie, tym mniejsze ryzyko podrażnień). Skuteczne usuwanie włosków z miejsc intymnych wymaga też stosowania się do bardzo ważnej zasady – zawsze gól się z włosem, nie pod włos. Dzięki temu unikniesz powstawania zacięć czy podrażnień, a co ważniejsze – wrastania włosków. Może się okazać, że kolejne włosy łonowe nie będą w stanie przebić się przez skórę, co w efekcie doprowadzi do pojawienia się stanów zapalnych.

Powyższe zadanie można wykonać również profesjonalnym narzędziem, czyli elektryczną maszynką do strzyżenia miejsc intymnych. Urządzenie to jest bardzo skuteczne – mimo wyższejj ceny warto w nie zainwestować. Będzie nam służyć przez długi czas, więc wydatek szybko się zwróci.

A jakie są sposoby na skuteczną depilację miejsc intymnych w domu? Zdecydowanie odradzamy stosowanie kremów do depilacji, ponieważ dostanie się ich w okolice sromu może spowodować silne podrażnienia. Dużo lepiej postawić na odpowiedni depilator – wybierając konkretny model koniecznie zwróć jednak uwagę, czy jest on dedykowany również do usuwania włosków z miejsc intymnych. W sklepach znajdziesz wiele urządzeń, część z nich oferuje wymienne głowice – do strzyżenia i depilacji.

Po usunięciu włosów koniecznie skorzystaj z kosmetyków łagodzących. Na rynku możesz znaleźć sporo kremów czy balsamów przeznaczonych do tego zadania. Używaj także delikatnej bielizny z naturalnego materiału, najlepiej przewiewnego.

Depilacja miejsc intymnych w domu – jakie produkty się przydadzą?

Swan Ultimate Personal Shaver Women

To profesjonalna maszynka do strzyżenia miejsc intymnych, która cieszy się popularnością ze względu na swoją wielozadaniowość. Można jej używać do zwyczajnego golenia, jednak do zestawu dołączone zostały szablony, które pozwolą Ci wyciąć ciekawe wzory. W komplecie znajdują się cztery końcówki (główny trymer z regulacją, precyzyjny trymer z regulacją, trymer do szablonów i głowica wykańczająca), a także torba do przechowywania urządzenia i szczoteczka do czyszczenia.

pjur MED After Shave spray 100ml

To bardzo przydatny produkt – raczej nie poleca się pocierania świeżo ogolonych partii ciała, z tego powodu nakładanie specjalnego kremu musi być szczególnie delikatne. Tymczasem omawiany preparat to łagodzący spray, który nanosi się w łatwy i błyskawiczny sposób. Skład jest pozbawiony perfum i alkoholu.

YESforLOV Caress Cream for Buttocks 100 ml

To bardzo dobry krem regeneracyjny, który skutecznie łagodzi podrażnienia, a jednocześnie zmiękcza i wygładza szorstki naskórek. Preparat został przebadany dermatologicznie i jest przeznaczony do skóry normalnej, tłustej, suchej i mieszanej. Wyprodukowano go we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *