Większe doznania

Breath Play – zabawa w podduszanie

Breath play, czyli podduszanie podczas seksu, to niezwykle kontrowersyjny temat. Jedni twierdzą, że są to bardzo niebezpieczna praktyki, natomiast inni sądzą, że jest to źródło seksualnej satysfakcji. Czy breath play może nieść za sobą ryzyko? Jak dodać ten element do praktyk BDSM? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czy zabawa w podduszanie jest bezpieczna?

Podduszanie podczas seksu to element praktyk BDSM, które nie są uznawane za w pełni bezpieczne. Nieodpowiedzialne zabawy niejednokrotnie doprowadziły do śmierci. Czy zatem breath play nie jest warte uwagi? Czy powinno zostać kategorycznie zabronione? Oczywiście, że nie! Włączenie tego elementu do seksu może zagwarantować niezwykłe doznania, jednak należy pamiętać o granicach. Łagodne, kontrolowane podduszanie z pewnością nie doprowadzi nawet do omdlenia.

Jak bezpiecznie uprawiać seks z podduszaniem?

Podduszanie podczas seksu to praktyka pochodząca z BDSM, gdzie jedno z partnerów sprawuje kontrolę. Należy jednak pamiętać, że zawsze należy mówić drugiej osobie o swoich odczuciach i wrażeniach. Jeśli podduszanie nie sprawia nam przyjemności, a ponadto jest krzywdzące, powinniśmy poinformować o tym partnera. Bardzo istotne jest również ustalenie sposobu na komunikację niewerbalną podczas seksu, aby w razie gorszego samopoczucia móc dać znać o tym drugiej osobie.

Z zabawy w podduszanie należy zrezygnować, jeśli jedno z partnerów ma problemy z układem oddechowym lub narzeka na osłabienie, ból głowy lub ogólne złe samopoczucie. W tym przypadku warto przełożyć praktykę na inny dzień.

Podczas BSM breath play nie należy włączać głośnej muzyki, gdyż będzie ona utrudniała komunikację. Bardzo ważne jest również, aby dominator obserwował swojego partnera. Jeśli zauważy, że uległy jest na granicy, powinien jak najszybciej przerwać. Należy również zaznaczyć, że podduszanie trzeba zacząć od bardzo łagodnego ucisku. Jeśli zdecydujecie się na ostrzejsze zabawy, ustalcie znak bezpieczeństwa, który będzie informował dominatora o tym, że powinien zmniejszyć ucisk.

Podduszanie podczas seksu – gdzie uciskać?

Aby praktyka breath play została przeprowadzona bezpiecznie, należy delikatnie uciskać tętnice szyjne, zlokalizowane pod kośćmi szczękowymi. Można je łatwo wyczuć, dzięki pulsacyjnemu przepływowi krwi. Uciskając to miejsce, osoba uległa ma szansę osiągnąć wyjątkowe doznania, dzięki zmniejszeniu ilości tlenu w mózgu.

Należy pamiętać, że podczas podduszania nie wolno uciskać gardła i krtani, gdyż może to doprowadzić do przykrych konsekwencji. W ekstremalnych przypadkach może dojść do trwałego uszkodzenia krtani.

Bezpieczne alternatywy dla breath play

Breath play może zagwarantować świetną zabawę i wyjątkowe doznania, jednak nieumiejętne przeprowadzenie praktyk grozi poważnymi uszczerbkami na zdrowiu, a nawet śmiercią. Zatem, jeśli zależy Wam na bezpieczeństwie, wybierzcie gadżety, które dodadzą pikanterii i spełnią Wasze fantazje o mrocznym i niebezpiecznym seksie.

Dream Toys Blaze Breathable Ball Gag Black – Knebel

Knebel, umożliwiający bezproblemowe oddychanie to w pełni bezpieczny gadżet, który rozbudzi Wasze zmysły. Został wykonany z nietoksycznej gumy, dzięki czemu możecie w pełni oddać się zabawie, nie myśląc o przykrych konsekwencjach zdrowotnych.

Bijoux Indiscrets – szeroka obroża ze smyczą MAZE, czarna

Podoba Wam się praktyka breath play, jednak boicie się przykrych konsekwencji? Wybierzcie obrożę erotyczną, która pobudzi Waszą fantazję i urozmaici igraszki. Dołączając do zabawy elementy do krępowania osiągniecie niezwykłe doznania, a Wasze zmysły zostaną wyostrzone.

SCANDAL Open Mouth Gag With Clamps – knebel otwarty z łańcuszkami na sutki

Trzecia propozycja to coś więcej niż knebel. Ten niezwykły gadżet wyposażony jest w klamerki na sutki z regulacją szerokości, które jeszcze bardziej rozbudzą Wasze zmysły. Zestaw doskonale sprawdzi się podczas praktyk BDSM. Knebel z ringiem doda pikanterii i umożliwi Wam zabawę na wiele sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *