Ciekawe Rankingi

Ile kalorii spalamy podczas seksu – TOP 5 pozycji seksualnych spalających najwięcej kalorii

Rozwijająca się świadomość na temat seksu obfituje w liczne badania na temat jego korzyści dla zdrowia, wpływu na organizm i psychikę, a także… zmiany metaboliczne. Ile kalorii spala seks i jakie pozycje są najlepsze, jeśli oprócz przyjemności chcemy jednocześnie zadbać o swoją sylwetkę?

Spalanie kalorii podczas seksu. TOP 5 najbardziej efektywnych (i efektownych) pozycji

Ile seks spala kalorii? Uważa się, że średnio podczas jednego stosunku kobieta spala około 69 kalorii, mężczyzna natomiast nawet 101. W rzeczywistości jest to jednak uzależnione między innymi od zaangażowania obu stron w dawanie przyjemności, ilości namiętnych pocałunków, a także od wybranej pozycji. Okazuje się bowiem, że niektóre, bardziej wymagające układy pozwolą nam znacząco przekroczyć tę średnią i uzyskać niesamowite efekty.

5. Ile kalorii spala się podczas seksu? Pozycja na stojąco

Wysoki bilans spalonych kalorii, bo aż 51 kcal na minutę, uzyskamy uprawiając seks na stojąco. Taka pozycja wymaga aktywnego udziału obu stron i nieco praktyki. Nie zawsze wychodzi od razu, ale warto uzbroić się w cierpliwość. Dzięki zaangażowaniu mięśni grzbietu oraz nóg jest to pozycja spalająca najwięcej kalorii. Dodatkową korzyść stanowi także to, że partnerzy zwróceni są do siebie twarzami, co zwiększa podniecenie i może ułatwiać osiągnięcie orgazmu.

Orgazm z kolei to… jeszcze więcej spalonych kalorii!

4. Wymagająca pozycja “równowaga tyłem”

Ta pozycja to prawdziwe kardio i kompleksowy trening wielu mięśni. Od standardowej wizyty na siłowni odróżnia ją jednak większa ilość endorfin oraz bonus w postaci orgazmu. To niebanalny układ, który świetnie sprawdzi się w przypadku osób poszukujących nowych doznań. Dzięki specyficznemu ułożeniu ciał partnerów angażuje pracę mięśni ud, pośladków, brzucha i ramion, co pozwala spalić około 53 kalorii na minutę.

3. Chcesz spalić jeszcze więcej kalorii? Kochaj się na kolanach

Kochanie się na kolanach wymaga aktywnej pracy ud i pośladków, ale szczodrze wynagradza włożony trud. Ile kcal spala się podczas seksu w tej pozycji? Będzie to nawet 55 kalorii w ciągu minuty! To niezwykle podniecająca pozycja, która stanowi ciekawe urozmaicenie. Jest też równie angażująca dla partnera oraz partnerki.

2. Pozycja dla wygimnastykowanych – most

Mostek to niezwykle trudna pozycja, choć warta włożonego wysiłku. Wymaga gibkości i zwinności zwłaszcza od mężczyzny. To niezwykle podniecający układ, gdzie inicjatywę przejmuje partnerka. Gwarantuje to dobrą zabawę, szczególne doznania, a także spalenie nawet 59 kalorii na minutę dzięki intensywnej pracy mięśni ud i pośladków.

1. Świeca – pozycja, dzięki której spalisz aż 71 kalorii w minutę!

Mostek czy świeca to pozycje, które dobrze pamiętamy z lekcji WF-u. Teraz mogą się przydać i zapewnić nie tylko wycisk, ale również ogromną przyjemność. Świeca pozwoli wzmocnić plecy, a także pracować mięśniami brzucha oraz pośladków. Ta pozycja to numer jeden, jeśli chodzi o ilość spalanych kalorii, a jednocześnie nie jest aż tak trudna do wykonania, dlatego sprawdzi się w przypadku nawet mniej wygimnastykowanych osób.

Co jeszcze wpływa na to, ile kalorii spala się podczas seksu?

Co ciekawe, na ilość kalorii spalanych podczas seksu powstał specjalny wzór. Według Antoniego Karalisa to długość pomnożona razy 3,1. Ten sposób da jednak niewymierny wynik, jeśli zastosujemy inną pozycję. Na wyższy bilans spalonych kalorii mają wpływ także inne czynniki, których uczony nie wziął pod uwagę. Na uzyskany wynik ma wpływ oczywiście zaangażowanie partnerów, na które bezpośrednio przekłada się… wkład emocjonalny. Okazuje się, że im bardziej angażujemy się na tym polu, tym więcej spalamy kalorii.

Dla tej ilości ważna jest także gra wstępna, która wpływa na poziom zadowolenia ze stosunku, a także… seks z nieznajomym. Nie jest to oczywiście opcja dla każdego, aczkolwiek takie doznania wiążą się ze zwiększonym poziomem ekscytacji, co przekłada się na liczbę spalanych kalorii.

Seks to przyjemny sposób na budowanie poczucia bliskości, a także kształtowanie sylwetki. Wypróbuj wyżej wymienione pozycje i poczuj ich efekty na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *