Porady

Pierwszy seks – porady

Pierwszy seks to coś, na co czeka wiele młodych osób, dla których moment ten jest związany z ogromną niepewnością i często dużym stresem. Kiedy w końcu dochodzi do sytuacji, w której pojawia się możliwość odbycia pierwszego stosunku seksualnego z drugą osobą, często okazuje się, że niektórzy nie wiedzą za bardzo jak się do tego zabrać. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie ma jasno określonych reguł, które dotyczą tego jak cały ten proces powinien wyglądać. Niestety w dzisiejszych czasach wizja seksu, zwłaszcza wśród młodych ludzi, znacznie odbiega od tego, jak ten akt wygląda w normalnym świecie, jednak mimo tego, że nie da się dokładnie powiedzieć, jak powinien wyglądać pierwszy raz, to postanowiliśmy przygotować ten artykuł, w którym przybliżymy temat inicjacji seksualnej i udzielimy przydatnych porad, które powinny Ci pomóc.

Kiedy uprawiać pierwszy seks?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy jest dobry moment, żeby zacząć swoje seksualne życie. Odpowiedź na to może wydawać się prosta, jednak wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, dlaczego jest to tak ważne. Pierwszy seks należy przede wszystkim uprawiać wtedy, kiedy naprawdę czujesz, że tego chcesz, a nie kiedy wydaje Ci się, że trzeba to zrobić, bo na przykład Twoi znajomi już to robili.

Z seksem nie warto się spieszyć i uprawiać go przy pierwszej lepszej okazji, ponieważ prawdopodobnie nie spełni on Twoich oczekiwań. Pierwszy seks powinien odbyć się z osobą, która naprawdę Cię pociąga. Jeżeli nie czujesz, że naprawdę chcesz to zrobić lub że nie jest to odpowiedni partner lub partnerka – naprawdę lepiej będzie poczekać na inną okazję. Oczywiście najlepiej uprawiać seks z osobą, z którą ma się już zbudowaną relację, ponieważ będąc z kimś w związku będziesz mieć znacznie większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Z badań naukowych wynika, że inicjacja powinna odbyć się nie wcześniej niż po trzech miesiącach związku.

Jak uprawiać seks pierwszy raz?

Jeżeli decyzja została już podjęta nadszedł czas, żeby zastanowić się nad tym, jak wszystko powinno przebiegać. Na początek koniecznie trzeba pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednie zabezpieczenia, np. w postaci prezerwatyw. Bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiednie miejsce na swój pierwszy raz, ponieważ otoczenie, w jakim będziecie się znajdować będzie miało wpływ na wasze poczucie komfortu. Dlatego dobrze znaleźć miejsce, w którym będziecie mieli pewność, że nikt wam nie przeszkodzi, warto również zwrócić uwagę na to, żeby było wygodnie i czysto.

Najlepiej jest pamiętać o tym, żeby nie wywierać presji na drugiej osobie, ponieważ może to potęgować stres związany z całą sytuacją i przynieść odwrotny od zamierzonego skutek. Niestety kobiety mogą mieć problem za pierwszym razem ze względu na obecność tak zwanej błony dziewiczej, której naruszenie może nawet powodować ból. Trzeba mieć świadomość, że w takiej sytuacji, czasami lepiej będzie przełożyć uprawianie seksu na kiedy indziej, ponieważ jeśli doświadczenie będzie bolesne lepiej się nie zmuszać. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w lubrykant, który zwiększy komfort obojga partnerów w czasie penetracji. Oczywiście nie można od razu próbować uprawiać seksu, ponieważ najpierw należy odpowiednio podniecić zarówno siebie, jak i drugą połówkę. Warto również zadbać o odpowiedni nastrój w postaci nastrojowej muzyki, czy przygaszonego światła, tak żeby żadne z Was nie czuło się skrępowane. Należy również ustalić, na co byście mieli ochotę, a czego wolelibyście uniknąć.

Pierwszy seks – jak wygląda?

Wiele osób uważa, że pierwszy seks zawsze jest niesamowitym przeżyciem, które pamięta się przez resztę życia. Niekoniecznie musi tak być, jest bardzo dużo ludzi, których pierwszy raz wcale szczególnie nie zachwycił ze względu na, chociażby brak doświadczenia lub pojawiające się problemy. Właśnie dlatego nie należy się przejmować jeżeli coś wam nie wyjdzie, ponieważ pierwszy seks rzadko kiedy jest idealny. Najważniejsze jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności, a także odpowiednie przygotowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *