Porady

Dlaczego nie zawsze jest ochota na seks i czy to źle?

Ochota na seks uzależniona jest od wielu czynników. Niejednokrotnie zdarza się, że tracisz zainteresowanie zbliżeniem z partnerem lub partnerką. Nie jest to niepokojący objaw, jednak warto go przeanalizować, aby poznać potencjalne przyczyny takiego stanu rzeczy. Dlaczego nie mam ochoty na seks?

Brak ochoty na seks – co robić? Możliwe przyczyny

Seks jest niesamowitym doznaniem, które spaja i wzmacnia relację dwojga ludzi. Niestety czasem w związku pojawiają się problemy, wpływające na niechęć do stosunku jednej ze stron. Taka sytuacja nie zawsze wynika z nieporozumień wśród partnerów, jednak warto poszukać jej przyczyny, aby móc prawidłowo zareagować. Regularne odrzucanie ukochanej osoby może negatywnie wpłynąć na związek, co nie oznacza, że należy się przymuszać do współżycia. W takiej sytuacji najlepiej poszukać powodów, które wywołują niechęć do zbliżenia, co pozwoli nam na sprawne poradzenie sobie z problemem.

Za brak ochoty do współżycia może odpowiadać wiele aspektów, niekoniecznie związanych z relacją w związku. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy obwiniać się za nasze reakcje i uczucia, a w razie potrzeby poszukać pomocy u specjalisty. Niezwykle istotne w tym okresie jest wsparcie ze strony drugiej połówki, której opieka oraz troska z pewnością pomogą w uporaniu się z niepokojącymi dla nas uczuciami.

Jedną z najczęstszych przyczyn braku chęci do współżycia jest długotrwały stres, który niekorzystnie wpływa na ludzki organizm, odbierając mu energię oraz motywację do podejmowania jakichkolwiek działań. Pobudzenie seksualne wymaga poczucia spokoju, odprężenia oraz otwartości. W chwili, w której stres przejmuje kontrolę nad ludzkim ciałem, trudno oczekiwać, że seks będzie najlepszym rozwiązaniem, z którego z chęcią skorzystamy.

Przyjmowane przez kobiety środki antykoncepcyjne poprzez zmniejszenie poziomu tzw. wolnego testosteronu również mogą wpłynąć na brak ochoty na seks. Co więcej, wiele kobiet boryka się z suchością pochwy, która podczas współżycia powoduje dyskomfort oraz niejednokrotnie zamienia rozkosz w ból, co znacząco odbiera chęci do podejmowania prób zbliżenia.

Dlaczego nie mam ochoty na seks?

Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn brak chęci do stosunku może wynikać również ze złego samopoczucia czy zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Wiele osób traci ochotę do seksu z powodu swoich kompleksów, przez które czują się mało zmysłowe oraz seksowne. Takie odczucia mogą wywołać strach oraz wstyd przed reakcją partnera, co skutecznie zniechęca do stosunku.

Są to wyjątkowo istotne kwestie, których nie możemy bagatelizować, ponieważ prowadzą zarówno do osłabienia relacji z partnerką bądź partnerem, jak i problemów ze zdrowiem. Jeśli niechęć do zbliżenia ma podłoże psychiczne i jest związane z depresją, konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże nam przejść przez tak trudny okres i będzie dla nas wsparciem na każdym etapie leczenia. Jednak nie wszystkie przyczyny braku chęci do współżycia powinniśmy konsultować z lekarzem. Z wieloma z nich przy odpowiednim wsparciu ukochanej osoby możemy sami sobie poradzić. Istnieją niezwykłe sposoby na zwiększenie ochoty na seks, które mogą okazać się perfekcyjną metodą na poradzenie sobie ze swoimi obawami.

Co na zwiększenie ochoty na seks? Praktyczne porady

Jeśli niechęć do seksu wynika ze wkradającej się do związku rutyny, warto postawić na kilka rozwiązań, które skutecznie pomogą ją przełamać. Jednym z nich jest bielizna erotyczna, która z pewnością pobudzi wszystkie zmysły drugiej połówki, co pozytywnie wpłynie na ochotę do współżycia. Dobrym sposobem na udane przełamanie rutyny panującej w sypialni jest zaopatrzenie się w różnego rodzaju gadżety erotyczne. Nowoczesny wibrator czy kajdanki dodadzą wspólnym chwilom pikanterii i zachęcą do dalszego działania.

Natomiast jeśli problem wynika z suchości pochwy, najlepiej zaopatrzyć się odpowiednie, wysokiej jakości nawilżacze, które znacząco ułatwią penetrację i minimalizują ból podczas prób stosunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *