Porady

Pierwszy seks analny – jak się przygotować

Seks analny budzi zainteresowanie wśród dużej ilości osób. Jednak wraz z podjęciem decyzji o jego wypróbowaniu, rodzi się wiele pytań wymagających odpowiedzi. Lepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę, gdyż zbyt pochopne działanie może przyczynić się do zniechęcenia próbowania nowych doznań seksualnych. Jak przygotować się do swojego pierwszego seksu analnego?

Rodzaje seksu analnego – jakie są? Na co warto się zdecydować?

Wbrew pozorom seks analny możemy uprawiać na wiele sposobów, dlatego warto je poznać przed podjęciem konkretnych działań w zaciszu naszej sypialni. Pierwszym z nich jest fisting, polegający na penetracji odbytu przy pomocy dłoni. Jest to dość intensywna forma seksu analnego, mogąca nawet doprowadzić do obrażeń odbytu, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, jak ją wykonać, warto przez jakiś czas się z nią wstrzymać. Drugim typem, z jakim możemy się spotkać, jest tzw. fingering, czyli penetracja odbytu przy użyciu palców. Oczywiście seks analny możemy również uprawiać przy użyciu męskiego członka lub różnego rodzaju gadżetów erotycznych, co z pewnością przy odpowiednim przygotowaniu jest niezwykle ciekawym doznaniem erotycznym.

Jak uprawiać seks analny po raz pierwszy? Skuteczne porady

Uprawianie seksu analnego pierwszy raz w życiu, z jednej strony z pewnością może być ekscytującym przeżyciem, jednak tylko jeśli przygotujemy się do niego w odpowiedni sposób. Dlatego aby wszystko przebiegło po naszej myśli, a sam stosunek był dla nas nową, ciekawą przygodą, warto się do niego we właściwy sposób przygotować. Brak wiedzy na ten temat może nas skutecznie zniechęcić i zrazić do eksperymentowania w sypialni, co z pewnością nie będzie dobrym rezultatem. Przede wszystkim przed podjęciem decyzji warto szczerze porozmawiać z ukochaną osobą i upewnić się, że oboje pragniemy tego samego. Jeśli nie czujemy, że nasz partner bądź partnerka ma szczerą ochotę na wypróbowanie seksu analnego, warto, abyśmy przez jakiś czas wstrzymali się z tą decyzją. W sytuacji, w której jest to wspólny wybór, należy poczynić odpowiednie kroki do skutecznego przygotowania się do współżycia.

Możemy nie być świadomi tego, jak ważne jest zrelaksowanie się i dokładne zapoznanie ze swoim ciałem przed rozpoczęciem uprawiania seksu analnego. Odprężająca kąpiel, dzięki której nie tylko zapewnimy sobie chwile wytchnienia, ale również zadbamy o prawidłową higienę miejsc intymnych. Niektóre osoby przed seksem analnym wykonują lewatywę przy użyciu gruszek analnych, a cały zabieg nie jest bolesnym ani powodującym dyskomfort doznaniem. W wyniku tego będziemy pewni, że odbyt jest całkowicie pusty oraz przygotowany na penetrację.

Co więcej, przed rozpoczęciem stosunku warto, abyśmy zadbali o grę wstępną. Pozwoli nam ona na wywołanie przyjemnych skojarzeń, które otworzą nasz umysł na dalsze doznania erotyczne. Pamiętajmy o tym, aby rozpocząć penetrację w momencie, kiedy mięśnie są rozluźnione, co z pewnością przełoży się na większy komfort. Żeby zapewnić sobie odpowiednie przygotowanie, warto nawilżyć odbyt przy pomocy dobrej jakości lubrykantu, a następnie delikatnie wsunąć i wysunąć jeden palec. Takie działania pomogą mięśniom przyzwyczaić się do pieszczot, co z pewnością ułatwi penetrację. W przypadku seksu analnego zastosowanie lubrykantów jest wręcz niezbędnym elementem, który zapewni większe poczucie komfortu podczas stosunku oraz w znacznym stopniu go ułatwi. Stosując je, chronimy naszą skórę przed otarciami, pęknięciami oraz bolesnymi odczuciami, które mogłyby skutecznie zniechęcić nas do takiego rodzaju doznań.

Doskonałym pomysłem, zwiększającym przyjemność z seksu analnego, jest zastosowanie różnego rodzaju gadżetów i akcesoriów erotycznych, dzięki którym komfort stosunku ulegnie zwiększeniu, aby możliwe było czerpanie z niego maksymalnych korzyści. Niebagatelne znaczenie ma również odpowiednia pozycja seksualna, a do jednych z najpopularniejszych możemy zaliczyć misjonarską, boczną oraz na jeźdźca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *