Porady

Przygodny seks – wady i zalety. O czym nie zapomnieć?

Przygodny seks – wady i zalety. O czym nie zapomnieć?

Chodzenie na różnego rodzaju imprezy, szczególnie te zabarwione alkoholem, jest dobrą okazją do znalezienia partnera “na jedną noc”. Wiele osób nie szuka związku, a seks traktuje jako rozrywkę, inaczej mówiąc jest to dla nich świetna zabawa. Z tego powodu, w tym wpisie omawiamy pojęcie przygodnego seksu. Co to jest, o czym nie zapomnieć, jakie są zalety, ale też jakie mogą być wady takich przygód?

Przygodny seks – co to?

Przygodnym seksem nazywa się relacje na zasadzie ONS (ang. one night stand – seks na jedną noc). Zazwyczaj decydują się na nią osoby, które nie znały się wcześniej lub ich relacja jest bardzo powierzchowna. Najważniejszą zasadą w tym przypadku jest to, że nie ma na celu przerodzić się w romantyczną relację. Chodzi w niej bowiem wyłącznie o fizyczny, seksualny aspekt. Zazwyczaj ma ona miejsce na lub po imprezie, jednak nie jest to regułą. Czasami w tym celu używa się specjalnych aplikacji randkowych. To jednocześnie dobry sposób żeby od początku określić, że planowane spotkanie ma dotyczyć jednorazowej przygody, a nie tworzenia relacji.

Przygodny seks – zalety

Przygodny seks to przede wszystkim zabawa i to niezobowiązująca. Dzięki temu „partnerzy” mogą skupić się wyłącznie na satysfakcji seksualnej, co podkręca atmosferę. Jest to więc idealne przeżycie dla wszystkich ludzi, którzy nie szukają związku. Przygodny seks na imprezie może również dostarczyć dodatkową dawkę adrenaliny. Co więcej, może zwiększyć poczucie własnej wartości. Odkrywanie seksualności drugiej osoby zawsze jest ciekawe, a do tego pozwala lepiej zrozumieć własne potrzeby.

Przygodny seks – wady

Każdy medal ma dwie strony. Wspomniany wzrost poczucia własnej wartości może być chwilowy, a po krótkiej chwili uniesienia może się pojawić jego nagły spadek i tzw. Kac moralny. Warto wypracować więc do tego odpowiednie podejście – przygodny seks to świetna zabawa i dobrze się z tej zabawy cieszyć. ONS może również nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które szukają związku. Z tego powodu warto się dowiedzieć, czy podniecające chwile mają motywować do początku budowania relacji, czy zwyczajnego rozejścia się we własnych kierunkach.

Przygodny seks – o czym nie zapomnieć?

Po pierwsze i najważniejsze – zabezpieczenie. Kiedy planuje się przygodę na jedną noc, raczej nie chce się doprowadzić do niechcianej ciąży. Z tego powodu warto mieć ze sobą prezerwatywy, najlepiej przechowywane w oryginalnym opakowaniu, a nie sztukę przetrzymywaną przez długie miesiące w portfelu. Co więcej, nawet przy zapewnieniu przez jedną osobę, że np. stosuje antykoncepcję hormonalną, trzeba zatroszczyć się o założenie prezerwatywy. Po pierwsze z ograniczonego zaufania, po drugie w celu zabezpieczenia się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

O czym jeszcze pamiętać decydując się na przygodny seks? Opinie ekspertów są jednogłośne w sprawie zachowania ostrożności. Ochota na współżycie przychodzi nagle, jednak warto zachować trzeźwy osąd i nie pójść do łóżka z kimś, kto może potencjalnie chcieć Cię wykorzystać. Z tego powodu znacznie bezpieczniej jest stosunek na neutralnym gruncie, np. w hotelu, dzięki czemu można się uchronić przed podaniem własnego adresu zamieszkania. Trzeba także pamiętać, żeby zgadzać się wyłącznie na te praktyki, przy których czujemy się komfortowo – obie strony zawsze muszą być zgodne, co zresztą tyczy się jakichkolwiek aktywności seksualnych.

Przygodny seks na imprezie – kup prezerwatywy!

Durex Classic

To zdecydowanie najbardziej popularny model prezerwatyw. Wyróżnia się uniwersalnym rozmiarem oraz dość dobrym nawilżeniem. W najmniejszym opakowaniu znajdują się 3 sztuki.

Unimil SKYN Original

To również dość uniwersalny produkt, który ma istotną przewagę nad modelem poprzednim. Są to prezerwatywy nielateksowe, dlatego są adekwatne dla ludzi uczulonych na ten składnik. Warto je wybierać na przygodny seks, ponieważ nie jest wykluczone, że trafimy na alergika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *