Porady

Seks oralny – najczęściej zadawane pytania

Seks oralny jest jedną z najczęstszych praktyk seksualnych poza samą penetracją. Z tego powodu wokół niego pojawiło się wiele mitów i niedomówień, dlatego dzisiejszy wpis poświęcamy właśnie temu zagadnieniu. Czytając dalej, poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie miłości francuskiej. Zapraszamy do lektury.

Na czym polega seks oralny?

Seks oralny polega na pieszczeniu miejsc intymnych partnera lub partnerki za pomocą ust.

Jak uprawiać seks oralny?

Prawidłowa technika bezpośrednio wpływa na satysfakcję osoby biernej, ale też pewność siebie strony czynnej. Przy stymulacji penisa warto pamiętać o dobrym nawilżeniu i pieszczotach moszny. Natomiast kiedy to kobieta jest bierna, partner powinien się skupić przede wszystkim na łechtaczce oraz wargach sromowych.

Jak długo trwa seks oralny?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Część par traktuje zbliżenia oralne jako element gry wstępnej lub urozmaicenie seksu tradycyjnego, natomiast inne osoby mogą podchodzić do tego, jako całego aktu zakończonego szczytowaniem. Średnio jest to kilka, kilkanaście minut.

Dlaczego mężczyźni lubią seks oralny?

Można żartobliwie powiedzieć, że zupełnie z tego samego powodu, co kobiety. Stymulacja za pomocą ust dostarcza odmiennych wrażeń, niż tradycyjny seks. Co więcej, działa tutaj również aspekt psychologiczny, ponieważ osoba bierna czuje się zaopiekowana, co dodatkowo zwiększa jej pewność siebie.

Ile osób uprawia seks oralny?

Próba reprezentatywna przeprowadzona przez BuzzFeed pozwoliła określić, że seks oralny uprawia 77% społeczeństwa (aktywnego seksualnie). Najczęściej jest on traktowany jako element gry wstępnej. Co jednak ciekawe, według statystyk, większość Polek nie przepada za tą formą aktywności seksualnej, choć spora część ją praktykuje z uwagi na zadowolenie swojego partnera.

Kiedy pierwszy seks oralny?

Od razu chcemy zaznaczyć, że nie ma wieku, w którym wypada czy nie wypada praktykować seksu oralnego, ponieważ jest to osobista sprawa każdego człowieka, podobnie zresztą jak inne formy aktywności erotycznej. W każdym razie – nie zalecamy pośpiechu.

Czy seks oralny jest bezpieczny?

Seks oralny jest jedną z bezpieczniejszych form zbliżenia, jednak wspomniane bezpieczeństwo może być w tym przypadku pozorne. Co prawda brak wzajemnego kontaktu genitaliów skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale nie jest to niemożliwe. Mianowicie, jeśli np. partnerka ma podrażniony język, to może dojść do zakażenia. Z tego powodu w ramach przygodnego seksu zaleca się użycie prezerwatywy. Co więcej, około 5% kobiet ma uczulenie na spermę, dlatego fellatio prowadzące do szczytowania powinno także wiązać się z użyciem wymienionej formy antykoncepcji, nawet w przypadku pieszczot ze stałym partnerem.

Seks oralny – jakie badania wykonać?

Wykonanie badań jest obowiązkiem strony biernej, jeśli nie ma pewności co do swojego stanu zdrowia. Wystarczy pójść na badanie krwi pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową. Warto wspomnieć, że przy seksie oralnym często dochodzi na przykład do zakażenia wirusem opryszczki, rzeżączką oraz kiłą. Badania powinny wykonać przede wszystkim osoby współżyjące z wieloma partnerami seksualnymi. Wiele chorób wenerycznych przebiega bezobjawowo, co zawsze należy mieć na uwadze.

Seks oralny – jak się przygotować?

Jeśli w najbliższym czasie planujesz swój pierwszy seks oralny, to przede wszystkim pamiętaj, że to Twój komfort jest najważniejszy. Zarówno w przypadku strony biernej, jak i czynnej zaleca się przede wszystkim zadbanie o higienę. Jeśli obawiasz się złego smaku, to dobrym pomysłem jest zakup lubrykantu smakowego.

Jak urozmaicić seks oralny?

Przede wszystkim warto ćwiczyć różne techniki. Podczas seksu oralnego nie zapominaj o wolnych dłoniach, ponieważ mogą jednocześnie pieścić ciało Twojej drugiej połówki. Możesz też skorzystać z akcesoriów, takich jak wspomniany wyżej lubrykant smakowy.

Seks oralny – co może się przydać?

SoSexual Żel intymny nawilżający o zapachu czekoladowym 150 ml na bazie wody

To jeden z lepszych żeli nawilżających o smaku czekolady, który przeszedł liczne testy jakości i wyróżnia się świetnymi walorami smakowymi. Sprawdzi się też również w przypadku tradycyjnego seksu.

Pasante Flavours

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, dlatego w wielu sytuacjach zalecamy użycie prezerwatywy. Powyższy model jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ zawiera 12 sztuk o smaku czekolady, truskawki, jagody i mięty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *