Ciekawe

Co może uszkodzić prezerwatywę?

Seks może być świetną zabawą, zacieśnieniem więzi partnerów, wyrazem miłości, przygodą i nie tylko. W każdym jednak przypadku należy dbać o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli nie planuje się dziecka. Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem antykoncepcji są prezerwatywy, jednak trzeba wiedzieć, że niewłaściwe użytkowanie może prowadzić do pogorszenia się ich skuteczności. Co może uszkodzić prezerwatywę?

Prezerwatywy są szczególnie popularne głównie przez swoją dostępność. Można się w nie wyposażyć w większości sklepów i w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej – w ich przypadku nie jest wymagana recepta. To nie wszystko, ponieważ mechaniczny rodzaj zabezpieczenia nie tylko chroni przed niechcianą ciążą, ale też ewentualnym zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jak sprawdzić, czy prezerwatywa jest uszkodzona?

Zastanawiasz się, jak wygląda uszkodzona prezerwatywa? Niestety, w wielu przypadkach nie da się na pierwszy rzut oka tego określić. Niewielkie mikrouszkodzenia zdarzają się dość często, jednak czasami da się je zobaczyć – to zwyczajne pęknięcia. Z tego powodu należy przede wszystkim wiedzieć, jak używać takiej antykoncepcji, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia zostanie ograniczone do minimum.

Co może uszkodzić prezerwatywę? – Kilka przykładów

Istnieje wiele sytuacji, w których może dojść do zniszczenia prezerwatywy. Przede wszystkim jest to korzystanie z produktów przeterminowanych. Na skutek upływu czasu dochodzi do osłabienia się właściwości takich akcesoriów, dlatego stają się bardziej podatne na uszkodzenia.

Bardzo częstym błędem jest także niewłaściwe przechowywanie. Wiele osób nadal przechowuje prezerwatywy np. w portfelu, torebkach czy kieszeniach. Niestety, przez to może dojść do tarcia i ostatecznie uszkodzenia mechanicznego. Producenci nie bez powodu umieszczają prezerwatywy w pudełkach, dlatego jeśli chcesz się przygotować podczas wyjścia na miasto, to polecamy zabranie całego opakowania, np. do kieszeni kurtki. Do uszkodzeń dochodzi również przy trzymaniu kondomów w zbyt ciepłym miejscu, np. na parapecie okna, gdzie może dojść do przegrzania na skutek działania promieni słonecznych.

Co jeszcze może uszkodzić prezerwatywę? Niepoprawne zakładanie! Mogłoby się wydawać, że stosowanie tej metody antykoncepcji oczywiste, jednak wiele osób nie zachowuje odpowiedniej uwagi. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by saszetkę otwierać przy samej krawędzi, by przypadkiem nie zahaczyć paznokciem o samą prezerwatywę. To nie wszystko, ponieważ przy zakładaniu trzeba zwracać uwagę na to, by w zbiorniczku na końcówce nie znajdowało się powietrze – w przeciwnym wypadku może dojść do pęknięcia.

Uszkodzenie prezerwatywy może też nastąpić na skutek stosowania modelu o niewłaściwym rozmiarze – zbyt mały produkt może pęknąć, za duży może się zsunąć. Warto też dbać o dobre nawilżenie, ponieważ tarcie przy suchości pochwy może nie tylko prowadzić do zniszczenia kondoma, ale też sprawić ból kobiecie. Z tego powodu dobrze jest kupić lubrykant wodny.

Warto także pamiętać, by stosować prezerwatywy cenionych marek, ponieważ wątpliwej jakości produkty mogą być mniej wytrzymałe.

Dobre prezerwatywy różnych rodzajów – nasze propozycje

Durex Classic – Prezerwatywy klasyczne (1op./12szt.)

To prawdopodobnie najbardziej popularne prezerwatywy lateksowe na rynku. Są skuteczne, dobrze nawilżone, a przy tym każda z nich jest testowana elektronicznie. Szerokość nominalna 56mm jest odpowiednia dla większości członków.

Unimil SKYN Elite – Prezerwatywy ultracienkie (1op./10szt.)

Wiele osób boryka się z uczuleniem na lateks, dlatego dobrym wyjściem są prezerwatywy nielateksowe, w tym przypadku – poliizoprenowe. SKYN Elite są bardzo cienkie, jednak nadal wytrzymałe, dlatego pozwalają kochankom czerpać maksymalną przyjemność ze zbliżenia, przy zachowaniu bezpieczeństwa.

Durex Intense – Prezerwatywy stymulujące (1op./3 szt.)

To odpowiednia propozycja dla osób, które szukają mocniejszych wrażeń. Durex Intense to prezerwatywy pokryte żelem stymulującym, a na ich powłoce znajdują się wypustki oraz prążki, co potęguje doznania.

Pasante King Size – Prezerwatywy w większym rozmiarze (1op./3szt.)

Te prezerwatywy są wskazane dla Panów z większymi członkami. Ich szerokość nominalna to 60mm. Wykonano je z lateksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *