Większe doznania

Prezerwatywy – najczęściej zadawane pytania

Prezerwatywy – najczęściej zadawane pytania

Obecnie stosuje się wiele metod antykoncepcji, jednak nadal zdecydowanie najbardziej popularne są prezerwatywy. Wokół ich działania urosło wiele mitów – dobrze zdawać sobie z tego sprawę i nie wierzyć w niesprawdzone informacje. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej tematyki. Serdecznie zapraszamy do lektury niniejszego wpisu.

Co to jest prezerwatywa?

Prezerwatywa, określana także mianem „kondomu” czy zwana potocznie „gumką”, jest produktem służącym do zapobiegania niechcianej ciąży. To bariera mechaniczna, a więc fizycznie zatrzymuje nasienie w specjalnym zbiorniczku. Rozwiązanie to docenia się nie tylko za stosunkowo wysoką skuteczność, ale też zapobieganie zakażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ze względu na to prezerwatywy są polecane jako dodatkowe zabezpieczenie, nawet jeśli wykorzystuje się inną metodę antykoncepcji.

Ile kosztuje prezerwatywa?

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na cenę produktu wpływa wiele czynników. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że większe opakowania są bardziej opłacalne, ponieważ cena jednostkowa produktu jest niższa niż np. w przypadku standardowych paczek zawierających 3 sztuki. Na koszt wpływa też materiał wykonania (lateks jest tańszy od polipropylenu) czy rodzaj kondomu – wyróżnia się modele z wypustkami, prążkami, ultracienkie, powiększane i wiele innych.

Jak sprawdzić, czy prezerwatywa nie jest dziurawa?

Po pierwsze, w przypadku każdego podejrzenia o pęknięcie warto sięgnąć po kolejną prezerwatywę, ponieważ nawet niewielkie uszkodzenia znacznie zmniejszają skuteczność tego produktu. Czasem otwór widać gołym okiem, w innych przypadkach jest mniejszy i niestety dopiero po zbliżeniu można zauważyć przeciekanie.

Kiedy prezerwatywa może pęknąć?

Głównym powodem pękania prezerwatyw jest ich niewłaściwe przechowywanie, na przykład w portfelu czy ciepłym i nasłonecznionym miejscu – najlepiej trzymać je w oryginalnym opakowaniu. Innym czynnikiem może być nieprawidłowe zakładanie (zawsze warto kierować się instrukcją) czy dobór nieadekwatnego rozmiaru produktu do wymiarów członka.

Jaką średnicę ma prezerwatywa?

Wszystko zależy od konkretnego modelu. Na przykład cienkie Skyn Elite mają 53 mm średnicy, natomiast standardowym wymiarem dla popularnych Durex Classic jest 56 mm. Można też spotkać się z modelami skrajnymi, np. Pasante Super King (69 mm) czy Durex Close Fit (49 mm).

Czemu prezerwatywa się zsuwa?

Zsunięcie się prezerwatywy może być spowodowane niepełną erekcją lub złym dopasowaniem średnicy produktu do przyrodzenia. Warto przy wyborze rozmiaru skorzystać z tabeli:

Obwód penisaŚrednica prezerwatywy
9,5 – 10 cm47 mm
10 – 11 cm49 mm
11 – 11,5 cm53 mm
11,5 – 12 cm57 mm
12 – 13 cm60 mm
13 – 14 cm64 mm
14 – 15 cm69 mm

Co, jeśli prezerwatywa zostanie w pochwie?

Prawdopodobieństwo pozostania prezerwatywy w pochwie jest bardzo niskie. Zwłaszcza przy odpowiednim dopasowaniu kondomu do członka i pełnej erekcji. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, należy ostrożnie wyciągnąć produkt z ciała kobiety. Szczególną uwagę należy zachować, jeśli znajduje się w niej nasienie, które może przedostać się do kanału rodnego.

Co się stanie, gdy prezerwatywa jest przeterminowana?

Jeśli dojdzie do przeterminowania prezerwatywy, nie należy jej używać. Oczywiście, tego rodzaju produkty posiadają bardzo długi okres przydatności, jednak właściwości kondomu mogą ulec znacznemu pogorszeniu po kilku latach przechowywania.

Jaka prezerwatywa najlepsza będzie dla Ciebie?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – przede wszystkim powinna być dobrze dopasowana do członka. Ludzie mają też różne preferencje. Poniżej znajdziesz kilka popularnych modeli, które możemy Ci polecić.

Durex Classic – Prezerwatywy klasyczne (1op./12szt.)

To jeden z najbardziej popularnych modeli na rynku. Prezentowany produkt zawiera 12 prezerwatyw, które są wytrzymałe i znajduje się w nich dobry lubrykant.

Unimil Skyn Excitation – Prezerwatywy stymulujące (1op./10szt.)

To bardzo ciekawy produkt idealny dla osób, które lubią intensywne doznania. Prezerwatywy po zewnętrznej stronie posiadają specjalne wypustki zapewniające kobiecie dodatkową stymulację, natomiast w ich wnętrzu znajduje się specjalny chłodzący lubrykant – który  z kolei wpływa na doznania mężczyzny.

Durex Performa – Prezerwatywy opóźniające wytrysk (1op./3szt.)

Performa to model wypełniony żelem opóźniającym wytrysk. Prezerwatywy sprawdzą się podczas intensywnej zabawy.

Durex Pleasuremax – Prezerwatywy z wypustkami, prążkowane (1op./3 szt.)

Prezerwatywy Pleasuremax są wyposażone w wypustki i prążki, dlatego potęgują doznania kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *