Porady

Dildo a wibrator – co wybrać?

Zabawki erotyczne są popularne na całym świecie i nie można się dziwić temu, że tak wiele osób z nich korzysta. Kobiety najczęściej sięgają po falliczne gadżety, które służą do penetracji. Z tego powodu warto się zastanowić, co wybrać – dildo czy wibrator. Co jest lepsze i jakie modele są warte uwagi. Zapraszamy do lektury!

Falliczne dildo, a wibrator erotyczny

Gadżety erotyczne pozwalają osiągnąć satysfakcję seksualną, a ta jest podobną potrzebą, jak konieczność snu, czy jedzenia. Udane doświadczenia w tej materii pozwalają uporać się z frustracją, umożliwiają prostsze poradzenie sobie w sytuacjach stresowych. Kobiety najczęściej wybierają dildo, bądź wibrator. Urządzenia wyglądają dosyć podobnie, jednak posiadają wiele różnic. Nadal jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z obu tych produktów!

Różnice między dildo a wibratorem

Kształt zabawki w niektórych przypadkach może być wręcz identyczny. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że wibrator jest urządzeniem, które zawsze posiada napęd elektryczny, który wprowadza w ruch całą zabawkę. Dzięki temu stymulacja polega przede wszystkim na odczuwaniu owych wibracji. Tymczasem dildo w większości przypadków żadnego napędu nie ma. Co lepsze? Wszystko zależy od Twoich preferencji!

Dildo przybiera różne kształty, a także wykonuje się je z wielu zróżnicowanych materiałów. Jest to silikon medyczny, tworzywo ABS, TPE, winyl, a nawet szkło. Zabawa wymaga wykonywania wielu ruchów przez użytkowniczkę, jednak opinie kobiet doceniają dzięki temu większą kontrolę nad zabawką. To nie wszystko, ponieważ dildo może często być umieszczone w uprzężach typu strap-on, co pozwala kobiecie na penetrację swojej drugiej połówki. Niektóre dilda posiadają urozmaicenia, na przykład w postaci ciężarków w środku, dlatego podczas ruchów zabawką, kobieta odczuwa też dodatkowe ruchy w jej wnętrzu.

Wibrator z kolei jest ukłonem w stronę nowoczesności. Zwykle takie urządzenie ma wiele trybów pracy, dzięki czemu użytkowniczka może dobrze dopasować sposób stymulacji do swoich oczekiwań. Jednak nie każdy gadżet jest wodoodporny, dlatego nie zawsze można bawić się np. w wannie bez obaw przed zniszczeniem produktu. Najczęściej wibrator jest wykonany z silikonu medycznego lub tworzywa ABS. Niektóre modele posiadają piloty, które umożliwiają zdalne sterowanie. To nie wszystko, ponieważ czasami wibrator może być obsługiwany przez aplikacje na smartfona. Dochodzi do tego fakt, że niektóre zabawki tego rodzaju są stworzone dla par – umożliwiają penetrację, a wibrację odczuwają zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Ciekawym przykładem są także wibratory króliczki – urządzenia wyposażone w dodatkową wypustkę stymulującą do pieszczot łechtaczki, kiedy część główna znajduje się w pochwie.

Jakie dildo i jaki wibrator kupić?

FUN FACTORY dildo dla kobiet Bouncer (czarny)


To wyjątkowe dildo zostało wykonane z silikonu medycznego – materiału bezpiecznego. Posiada pofalowaną powłokę, co wpływa na przyjemność stymulacji. To nie wszystko, ponieważ w jego środku znajdują się ciężarki, które będą powodowały dodatkowe wrażenia podczas zabawy. Szeroka podstawa pozwala wykorzystać zabawkę w uprzęży.

Svakom Amy G-Spot – Wibrator klasyczny (różowy)


Bardzo ciekawy wibrator, który przez swoje wygięcie doskonale trafia w punkt G. Jest wodoodporny i ładuje się go kablem USB. Wykonano go z silikonu medycznego. Oferuje 5 trybów wibrowania i 5 poziomów intensywności.

Icicles szklane dildo – No. 8


Designerskie dildo ze szkła borowo-krzemowego. Materiał ten wbrew pozorom jest bardzo wytrzymały. Co ciekawe, zabawkę można przed zabawą umieścić w lodówce lub położyć na kaloryferze, by stymulacja była jeszcze ciekawsza.

We-Vibe Unite – wibrator dla par (fioletowy)


Bardzo ciekawy wibrator dla par, który ze względu na swój kształt umożliwia penetrację. Mniejsza część jest umieszczana w pochwie, a druga spoczywa na łechtaczce. Dzięki temu partnerzy mogą razem odczuwać wibracje. Co więcej, gadżet jest sterowany telefonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *