Seks jest jednym z najważniejszych elementów spajających związek dwóch osób. Dlatego jego regularne uprawianie pomaga w zachowaniu pozytywnych oraz zdrowych relacji pomiędzy partnerami. Co więcej, ma wspaniały wpływ na organizm i samopoczucie. Jednak mimo wielu pozytywnych aspektów, niektórzy z wielu różnych powodów rezygnują z regularnych stosunków. Co powoduje brak seksu i jak wpływa na każdą z płci?
Jak brak seksu wpływa na kobietę?
Brak seksu może mieć negatywny wpływ zarówno na kobietę, jak i na mężczyznę. Dlatego ważne jest, aby regularnie inicjować stosunek. Przede wszystkim jednym z pojawiających się u kobiet schorzeń jest zespół Kehrera lub tak zwana choroba wdowia. Ta jednostka chorobowa objawia się zaburzeniami na tle emocjonalnym, ale także somatycznym. Często związana jest z bólami podbrzusza, brakiem orgazmów oraz obfitymi, uciążliwymi upławami. Ponadto ograniczone współżycie przekłada się na częstsze występowanie chorób serca oraz problemów naczyniowych, dlatego nie jest wskazana całkowita rezygnacja z uprawiania seksu. Jednym z najbardziej uciążliwych objawów jest spadek samopoczucia i duża drażliwość, które znacznie utrudniają wzajemne relacje w związku oraz prowadzą do wielu kłótni czy nieporozumień.
Jak brak seksu wpływa na mężczyznę?
Niezaspokojony seksualnie mężczyzna również narażony jest na wiele dolegliwości, które nie wpływają pozytywnie na jego organizm oraz zdrowie. Główny skutek braku seksu stanowi złe samopoczucie. Z tego względu panom dokucza również spadek testosteronu, który powoduje chroniczne zmęczenie, brak ochoty do działania, a także zmniejszenie się penisa. Co więcej, zbyt rzadkie uprawianie seksu przyczynia się do braku erekcji, co powoduje wzrost frustracji, niezadowolenie z samego siebie, a także przekłada się na obniżoną samoocenę. Regularne inicjowanie stosunku powoduje także zmniejszone ryzyko rozwoju raka prostaty oraz korzystnie wpływa na odporność. Dlatego nie powinno się z niego jednoznacznie rezygnować, jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, ponieważ nie przynosi to pozytywnych rezultatów.
Co wpływa na abstynencję seksualną?
Niestety, czasem w życiu każdego człowieka pojawiają się powody, dla których rezygnuje on z częstego lub całkowitego współżycia. Wynikają zarówno z bezpośrednich wydarzeń, jak i stanu emocjonalnego, z którym są powiązane. Jedno z nich stanowią narodziny dziecka. To wydarzenie ma ogromny wpływ na cały organizm i często prowadzi do spadku chęci na seks. Wynika to ze spadku formy, konieczności regeneracji narządów i zmian dotyczących figury podczas ciąży, co wpływa na spadek samooceny, a tym samym zmniejszenie ochoty na uprawianie seksu. Ponadto duży wpływ na brak współżycia ma także suchość pochwy powodująca dyskomfort u kobiet, a także problemy ze wzwodem u mężczyzn. Kolejnym powodem jest także występowanie nieporozumień we wzajemnych relacjach, które znacznie zmniejszają pragnienie względem zbliżenia. W takich sytuacjach nie powinno się zmuszać do uprawiania seksu, a skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty, który pomoże w dojściu do porozumienia obu stron.
Jak brak seksu wpływa na organizm?
Seks jest niezwykle istotny w życiu każdego człowieka, dlatego warto postarać się o jego regularne uprawianie. Nie tylko pozytywnie wpływa na samopoczucie i wzrost hormonu szczęścia, ale także ma ważne znaczenia dla zachowania zdrowia całego organizmu. Pomaga odprężyć się i zrelaksować całe ciało, przynosi wiele chwil przyjemności i zapewnia niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju doznania erotyczne. Decyzja o jednoznacznej rezygnacji nie powinna płynąć z powodów innych niż medyczne, ponieważ seks stanowi czynnik mogący zapobiec wielu niebezpiecznym schorzeniom. Dzięki współżyciu poprawiają się relacje z ukochaną osobą, co przyczynia się do większego poziomu szczęścia, zaufania, czułości, a tym samym ogólnego zadowolenia z życia. Istnieje wiele dobrych stron uprawiania seksu, które związanie są zarówno z aspektami czysto fizycznymi, medycznymi, jak i psychicznymi.