Ciekawe Porady

Duży, mały czy średni – jaka jest standardowa wielkość penisa i co na nią wpływa?

Rozmiar penisa jest dla wielu mężczyzn powodem do rozmyślań na temat prawidłowej wielkości ich członków. Wszystko dlatego, że penis uważany jest za wyznacznik męskości każdego faceta. Mężczyźni traktują go jako powód do dumy jeśli jest pokaźnych rozmiarów lub kompleks w przypadku jego niewielkich wymiarów. Wielu facetów za bardzo skupiając się na jego wielkości, zapomina, że jego duży rozmiar nie jest warunkiem udanego życia seksualnego i nie wpływa on także na uczucia partnerki. Mimo iż jego długość nie jest całkowicie bez znaczenia, nie powinniśmy zbytnio się na niej skupiać i pozwolić, aby emocje z nią związane kierowały naszym życiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co wpływa na wielkość penisa i jaka jest jego standardowa wielkość, zapraszamy Cię do przeczytania dalszej części artykułu.

Co odpowiada za wielkość penisa?

Jest to jedno z częstszych pytań zadawanych przez mężczyzn. Otóż wielkość Twojego członka w głównej mierze zależy od genów. Jednak nie tylko od tych przekazanych przez ojca, ale także od poziomu testosteronu występującego w ciele matki podczas trwania ciąży. Co więcej, w trakcie dorastania chłopca pojawia się więcej czynników mających wpływ na rozmiar jego męskiego narządu płciowego. Kiedy rozpoczyna się okres dojrzewania, w życiu każdego młodego mężczyzny pojawia się stres, który może mieć negatywny wpływ na wymiary jego penisa. Ponadto dieta, złe nawyki, a także częstotliwość współżycia również przekładają się na jego gabaryty. Istotną wiadomością jest, że w dorosłym życiu rozmiar członka może ulec zmianie. Dzieje się tak pod wpływem różnych bodźców, o których jeszcze wspomnimy.

Co wpływa na wielkość penisa?

Rozmiar Twojego członka uzależniony jest od konkretnych sytuacji i czynników, które mają miejsce w trakcie Twojego życia. Jednym z powodów zmiany rozmiaru męskiego narządu płciowego jest wiek. Niestety wpływa on na niego negatywnie, a jest to wynikiem ubywania wraz ze wzrostem wieku kolagenu i wiotczenia mięśni. Co ciekawe, okazuje się, że penis maleje po ślubie i narodzinach dziecka, za co bezpośrednio odpowiada spadek testosteronu. Wynika to z faktu, że w tym okresie mężczyzna zaczyna nabierać wiele kobiecych cech, takich jak opiekuńczość, delikatność czy łagodność. Dieta faceta także ma kluczowy wpływ na wielkość jego przyrodzenia. Jeśli chcemy cieszyć się większym rozmiarem członka, nasza codzienna dieta powinna zawierać jajka, ryby oraz warzywa takie jak kalafior czy brukselka. Ponadto zbyt częste spożywanie czerwonego mięsa nie wpływa pozytywnie na gabaryty członka. Palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu wpływają na zmniejszenie penisa, dlatego jeśli zależy Ci na jego pokaźnych rozmiarach, powinieneś rozważyć ograniczenie używek.

Jaka jest średnia wielkość penisa w Polsce?

Pewnie wiele razy zastanawiałeś się, jaka jest normalna wielkość penisa i na ile zależy ona od narodowości. Otóż według naukowców pod koordynacją brytyjskiego psychiatry Davida Veale średni rozmiar męskiego narządu płciowego w stanie spoczynku wynosi 9,16 cm, a we wzwodzie 13,12 cm. Ponadto okazuje się, że narodowość rzeczywiście ma wpływ na rozmiar męskiego członka. Według Australijskiej Narodowej Agencji Zdrowia i Opieki Społecznej dużym rozmiarem penisa mogą się pochwalić mieszkańcy Demokratycznej Republiki Konga – 17,93 cm, a także Ekwadoru czy Ghany. Natomiast najmniejsze wymiary występują u Koreańczyków – 9,7 cm, Hindusów – 10,24 oraz Japończyków – 10,92. W Polsce, w świetle badań profesora Zbigniewa Izdebskiego, 18% Polaków ma penisa o długości 12,5 – 13,9 cm, 20% w przedziale 14-15,5 cm, 18% w rozmiarze 15,5-16,9 cm, aż 16% może pochwalić się długością wynoszącą od 17 do 18,5 cm, a jedynie 6% ma penisa długości 11 i 18,5 cm.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jaka jest prawidłowa wielkość penisa oraz od czego ona zależy. Jednak co z rozmiarem i czy rzeczywiście ma on znaczenie podczas współżycia? Otóż okazuje się, że nie. Długość pochwy każdej kobiety mieści się w przedziale od 7 do 15 cm, a punkt G odpowiedzialny za odczuwanie największej przyjemności podczas stosunku umiejscowiony jest około 4 cm od wejścia. W przypadku penisa istotniejsza jest jego grubość, a także pozycja w trakcie uprawiania miłości. To ona wpływa na stymulowanie łechtaczki, które odpowiada za odczuwanie przez kobietę przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *