Porady

Jak przygotować się do pierwszego razu? Poradnik

Seks jest niewątpliwie ważnym elementem życia dla wielu osób. Warto jednak skupić się na pierwszym zbliżeniu, ponieważ to ono bywa najbardziej stresujące zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Istnieją sposoby na to, by ów stres zredukować, korzystając z kilku wskazówek, które ułatwią tzw. pierwszy raz. Jak się przygotować i na co zwracać szczególną uwagę?

Jak wygląda pierwszy raz?

Pierwszy raz jest przede wszystkim zdarzeniem stresującym i szczególnie kobiety obawiają się bólu podczas penetracji. Warto jednak zauważyć, że nie jest to reguła i w wielu przypadkach wcale nie dojdzie do większego dyskomfortu czy krwawienia. Należy jednak dobrze się przygotować.

Zarówno ból i możliwość krwawienia są zależne od indywidualnych predyspozycji organizmu. Czasami błona dziewicza jest cienka i zostanie przerwana przy niewielkim nacisku, w innym przypadku może być grubsza i w pierwszych momentach penetracji pojawi się dyskomfort. Dobre przygotowanie pozwala to ograniczyć do minimum.

Warto wspomnieć, że jeśli Ty lub Twój partner jesteście mocno zdenerwowani, warto odłożyć współżycie na inny termin. Opłaci się to większym komfortem! Stres może bowiem prowadzić do spięcia mięśni, problemów z nawilżeniem pochwy czy erekcją penisa.

Częstym, jednak nieobligatoryjnym zjawiskiem jest szybszy orgazm mężczyzny. Seks także wymaga nauki, dlatego wraz z praktyką będzie on bardziej przyjemny zarówno dla niego, jak i dla niej.

Co zrobić, żeby pierwszy raz nie bolał?

Ból może wynikać ze wspomnianego rodzaju błony dziewiczej. Dochodzi do niego także w przypadku silnie unerwionej pochwy, jak i braku odpowiedniego nawilżenia. Z tego powodu szczególnie ważna jest gra wstępna.

Przed pierwszym seksem warto przeprowadzić dłuższą grę wstępną. Dzięki temu partnerzy mogą lepiej poznać się ze swoimi ciałami, jak i zredukować wspominany stres. Ten czas również może być bardzo satysfakcjonujący! Na skutek pieszczot ludzkie ciała przygotowują się do planowanego aktu, co owocuje nawilżeniem pochwy i wzmocnieniem erekcji.

Żeby zredukować ból można użyć lubrykantu. Żel intymny jest świetnym akcesorium stosowanym w sypialni, ponieważ zapewnia odpowiednie nawilżenie i optymalny poślizg, a dzięki temu zapobiega otarciom i innym podrażnieniom. Dobrym pomysłem są preparaty z aloesem, czyli rośliną posiadającą kojące właściwości.

Pierwszy raz – jak się przygotować?

Dobre nastawienie i lubrykant to nie wszystko, ponieważ każdy człowiek zawsze powinien zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Z tego powodu koniecznie należy skorzystać z antykoncepcji. Wbrew mitom, podczas pierwszego razu również może dojść do zapłodnienia! Oczywiście, chodzi nie tylko o zapobieganie nieplanowanej ciąży, ale też chorobom przenoszonym drogą płciową. Z tego powodu świetnym wyborem są prezerwatywy. Nawet jeśli kobieta stosuje np. antykoncepcję hormonalną, to prezerwatywa będzie stanowiła barierę i zabezpieczy przed różnymi, ewentualnymi dolegliwościami.

By lepiej przygotować się do pierwszego razu, warto poznać swoje ciało, w czym świetnie pomoże masturbacja. Co więcej, partnerzy mogą, a często nawet powinni dzielić się swoimi obserwacjami, dzięki czemu zabawa będzie bardziej komfortowa i satysfakcjonująca.

Warto zadbać o komfort psychiczny na przykład upewniając się, że w mieszkaniu nikogo nie ma i nie będzie w najbliższym czasie. Ciekawym pomysłem jest wynajęcie hotelu. Warto przy tym zbudować atmosferę, na przykład jedząc wcześniej romantyczną kolację.

Wbrew pozorom używki wcale niczego nie ułatwią. Oczywiście, często stosowany alkohol może rozluźnić, jednak wtedy człowiek słabiej panuje nad swoim zachowaniem, a do tego może dojść do zaburzeń erekcji lub nawilżenia.

Jak uprawiać seks pierwszy raz?

Poza stosowaniem się do powyższych wskazówek, przy penetracji należy kierować się delikatnością. Niezależnie od budowy pochwy, pierwsze wprowadzenie penisa może powodować dyskomfort, jeśli będzie nagłe. Z tego powodu dobrze zacząć powoli i wykonywać płytsze pchnięcia.

Nawet jeśli dojdzie do przedwczesnej ejakulacji, to nie wolno kpić z mężczyzny, ponieważ może to powodować niechęć do przyszłych zbliżeń i większy stresem.

Uznaje się, że uniwersalną pozycją na pierwszy raz jest tzw. misjonarz (mężczyzna jest u góry). Daje to partnerowi większą kontrolę nad ruchami, co pozwala np. zwolnić w odpowiednim momencie, by nie doszło do wczesnego wytrysku.

Raz jeszcze przypominamy, że najważniejsze w seksie są dobre nastawienie, antykoncepcja oraz praktyka. Każdy kolejny raz powinien być lepszy, co wiąże się z lepszym poznaniem ciał i tego, co komu najbardziej odpowiada.

Jakie akcesoria pomogą podczas pierwszego razu?

LOVELY LOVERS ALOE VERA


To wysokiej jakości żel na bazie wody. Posiada bezpieczny skład, który urozmaicono o aloes, dzięki czemu posiada łagodząco-kojące właściwości. Zapewnia optymalny poślizg i nie zostawia plan na pościeli czy bieliźnie.

Durex Classic


To najbardziej uniwersalny i bardzo popularny model prezerwatyw lateksowych. Są testowane elektronicznie. Warto wspomnieć o odpowiednim użytkowaniu – błędy zmniejszają skuteczność. Należy więc uważać, by nie uszkodzić (np. paznokciami) prezerwatywy przy otwieraniu. Przy zakładaniu z kolei należy chwycić za charakterystyczny koniec, by nie znajdowało się w nim powietrze.

Unimil SKYN Original


Niektóre osoby są uczulone na lateks, dlatego odpowiednim wyjściem jest kupno prezerwatyw nielateksowych, na przykład opisywanego modelu. Zakładanie jest analogiczne. Co istotne, w przypadku dużych lub mniejszych członków, warto kupić inny rodzaj, bardziej dopasowany rozmiarowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *