Porady

Fisting – czym jest i jak się przygotować?

Na świecie nie brakuje osób uwielbiających intensywną stymulację seksualną i nie ma w tym nic złego. Każdy człowiek powinien realizować się w sferze erotycznej tak, jak tego potrzebuje. Z tego powodu powstało wiele technik, które wyróżniają się pod względem mocy bodźców. W dzisiejszym wpisie bliżej poznasz fisting analny i fisting waginalny. Co to jest i jak się przygotować do takiej zabawy?

Fisting – co to jest?

Fisting (od ang. „pięść”) to technika seksualna polegająca na przeprowadzeniu penetracji za pomocą całej dłoni, choć niekoniecznie pięści, na co wskazywałaby geneza nazwy tej praktyki. Wyróżnia się fisting waginalny oraz analny. W każdym przypadku należy się odpowiednio przygotować, ponieważ w przeciwnym wypadku stymulacja może nie być przyjemna.

Na temat fistingu powstało naprawdę sporo mitów, które często niewiele mają wspólnego z prawdą. Jest to oczywiście intensywny rodzaj stymulacji, ale nie powinno się go traktować jako czegoś mniej normalnego od wykonywania penetracji palcami. Wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania i niestety, przemysł porno daje błędne przekonanie, że fisting można rozpocząć już na początku zbliżenia. Tak zdecydowanie nie jest, ponieważ zarówno w przypadku penetracji analnej, jak i waginalnej konieczne są początkowe pieszczoty, które wpłyną na elastyczność tkanek.

Niektóre kobiety boją się również, że fisting waginalny może być bolesny oraz że ręka nie zmieści się w pochwie. Oczywiście, w przypadku mężczyzn z wyjątkowo dużymi dłońmi może pojawić się problem, ale poza tym nie powinno być kłopotów. Przypominamy, że podczas porodu przez pochwę przechodzi dziecko!

Fisting waginalny i analny – jak się przygotować?

Przede wszystkim warto się rozgrzać. W przypadku fistingu wysoki poziom podniecenia jest bardzo ważny. Przy zbyt niskim jego poziomie pochwa może być niedostatecznie ukrwiona i elastyczna. Pieszczoty anusa i waginy powinny rozpocząć się powoli, ponieważ dzięki temu popęd będzie narastać. Trzeba także zadbać o równo obcięte paznokcie, aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień.

Wyjątkowo ważnym aspektem fistingu jest dobre nawilżenie, szczególnie w kontekście odbytu, który nie posiada właściwości lubrykacyjnych tak jak pochwa. Z tego powodu nieraz koniecznym wręcz elementem takiej stymulacji jest użycie lubrykanta. Dobrze sprawdzą się zarówno modele na bazie silikonu, jak na bazie wody. Przypominamy, że żele silikonowe są bardziej trwałe.

Należy mieć świadomość, że na samym początku nie warto ustawiać dłoni na kształt pięści, zamiast tego znacznie lepiej sprawdzą się wyprostowane i ustawione w stożek palce, kiedy kciuk będzie dotykał połączenia palca serdecznego i środkowego. Dzięki temu penetracja będzie prostsza.

Temat fistingu powinien być poruszony z partnerem przed podjęciem działań zmierzających do przeprowadzenia takiej penetracji. Niektóre osoby mogą po prostu nie widzieć w tym niczego pociągającego. W przypadku seksu w jakiejkolwiek formie zgoda obu stron zawsze jest najważniejsza!

Fisting – jakie akcesoria się przydadzą?

Swiss Navy ANAL 118 ml

To silikonowy żel analny, który doskonale sprawdzi się podczas fistingu odbytu. Produkt został wyposażony w wyciąg z goździków, dzięki czemu posiada właściwości znieczulające oraz łagodzące. Jako że jest to lubrykant na bazie silikonu, wyróżnia się pod względem swojej wydajności. Ma zbilansowane pH, a butelka zawiera 118 ml preparatu.

SoSexual Fisting 150ml

Ten lubrykant także sprawdzi się podczas fistingu odbytu, ale także waginy. Posiada optymalną zawartość środka rozluźniającego. Wykonano go na bazie wody, dlatego można z nim stosować silikonowe zabawki erotyczne.

LOVELY LOVERS ALOE VERA Lube 150ml

Sporą zaletą tego lubrykantu jest jego skład. Wykonano go na bazie wody, jednak formułę wzbogacono o wyciąg z aloesu, który posiada kojące właściwości. Dzięki temu dodatkowi jeszcze lepiej nawilża. Buteleczka została wyposażona w wygodną pompkę. W opakowaniu znajduje się 150 ml produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *