Ciekawe

Gruszka analna – niezbędnik do seksu analnego

Zabawy analne nieprzypadkowo są uwielbiane przez masy osób, ponieważ zapewniają ciekawe doznania. Warto jednocześnie wiedzieć, że do takiego aktu dobrze jest odpowiednio się przygotować. Jeśli zastanawiasz się, jak w sposób bezpieczny uprawiać seks analny, to dobrym pomysłem jest zakup gruszki analnej. Co to jest i jak działa?

Seks analny, czyli penetracja odbytu, to wbrew pozorom bardzo popularna praktyka, która jest szczególnie uwielbiana przez osoby ceniące sobie intensywne doznania. Warto mieć jednak świadomość, że do takiego zdarzenia należy się przygotować, zarówno pod kątem mentalnym, jak i względem higieny. Miłość grecka nie jest dla każdego, dlatego najważniejsza w tych praktykach jest obopólna zgoda partnerów. Jeśli są chętni, to kolejnym krokiem jest zadbanie o higienę, czyli wykonanie lewatywy.

Teoretycznie, odbytnica jest zbudowana w taki sposób, iż nie zalegają w niej masy kałowe (tak jak w innych częściach jelit), a więc wykonanie lewatywy nie jest zabiegiem koniecznym. Prawdopodobnie jednak pozostają tam grudki, a nawet jeżeli nie – higiena pozwoli zwiększyć komfort psychiczny, który jest szczególnie potrzebny w przypadku pierwszego, analnego zbliżenia.

Gruszka sprawdzi się nie tylko przed seksem analnym, ale też przed korzystaniem z masażera prostaty.

Gruszka analna – jak działa?

Zasada działania jest bardzo prosta – gruszka służy do przepłukania odbytnicy, celem pozbycia się resztek kału, które mogą przyczynić się do powstania infekcji na skutek seksu. Dla wygodniejszej aplikacji można zaopatrzyć się w gruszki stworzone właśnie w tym celu, które znajdują się w ofertach sklepów erotycznych.

Gruszki analne do lewatywy – jak użyć?

Korzystanie z gruszki analnej nie jest trudne, jednak należy stosować się do kilku zaleceń. Przede wszystkim konieczna jest odpowiednia temperatura wody. Jeśli będzie zbyt wysoka, może wywołać podrażnienia, natomiast w przypadku zbyt zimnej można doprowadzić do zapalenia pęcherza. Z tego powodu idealną temperaturą jest 36 stopni Celsjusza.

Wlej wodę do gruszki – nalej ją np. do miski i zassij narzędziem. Dla największej wygody warto położyć się na boku. Wężyk u szczytu gruszki należy wprowadzić do odbytu (na długość około 5-8 cm) i ścisnąć delikatnie gruszkę, by wydostała się z niej woda. Później należy delikatnie wysunąć ów wężyk i pomasować brzuch, najlepiej obracając się na plecy. Następnie ostrożnie wstań i udaj się na sedes celem wypróżnienia.

Gruszka analna – wskazówki

Należy wiedzieć, że w niektórych przypadkach gruszka nie jest zalecana (np. w sytuacji owrzodzenia). Z tego powodu dobrze jest przed pierwszym użyciem skonsultować się z lekarzem. Warto także pamiętać, iż odbyt nie posiada własnych właściwości lubrykacyjnych, z tego powodu dobrze jest zaopatrzyć się w dobry lubrykant. Ten będzie także konieczny podczas samego seksu analnego. Co istotne, niektóre gruszki są wykonywane z silikonu, dlatego wyłącznie wodny żel intymny będzie bezpiecznym rozwiązaniem.

Jakie gruszki warto kupić?

Gruszka do lewatyw – Nexus Non Return Valve Anal Douche 224 ml


To bardzo prosta w swojej istocie gruszka analna. Ma standardowy kształt, podobnie wężyk/rurka jest prosta. Końcówka została stworzona z ABS, dlatego produkt może być stosowany nawet z silikonowymi żelami intymnymi.

Nexus Douche Pro – analna gruszka do lewatywy

Ten produkt jest już o wiele ciekawszy. Ma ergonomiczny, delikatnie wygięty kształt, co znacznie ułatwia wykonanie lewatywy. Końcówka została zaplanowana tak, by aplikacja wody była prostsza i bardziej efektywna.

Kink by Doc Johnson Flow Full Flush Silicone Anal Douche & Accessories – gruszka do lewatyw z wymiennymi końcówkami

To idealna propozycja dla najbardziej wymagających, ponieważ składa się z wysokiej jakości gruszki, ale też wielu końcówek. Dzięki temu lewatywa będzie nie tylko bardziej skuteczna, ponieważ może się jednocześnie okazać zdarzeniem stosunkowo przyjemnym. W sumie komplet zawiera 4 końcówki. Wykonano je z silikonu, dlatego należy pamiętać, by stosować wyłącznie wodne żele nawilżające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *