Większe doznania

Karezza – co to jest i dlaczego warto?

Metoda karezza to sposób na namiętny seks, w którym osiągnięcie orgazmu przestaje być nadrzędnym celem. Nie oznacza to jednak, że przyjemność nie odgrywa w nim żadnej roli – wręcz przeciwnie. Ta sztuka miłosna opiera się na doznaniach zmysłowych i wywodzi się z indyjskich praktyk seksu tantrycznego. Potrafi zapewnić ogromną przyjemność, utrzymującą się przez długi czas. Co to jest karezza i jak może wzbogacić Twoje życie seksualne?

Karezza – co to znaczy?

Choć termin karezza pochodzi z języka włoskiego, to, co się pod nim kryje, nierozerwalnie związane jest z filozofią i sztuką indyjskiego seksu tantrycznego. Tantra oznacza długie stosunki seksualnie, w których partnerzy obdarowują się pieszczotami bez pośpiechu, pozostając między sobą w otwartym kontakcie emocjonalnym. Taka praktyka ma na celu pogłębienie relacji, zbliżenie się do siebie, a także naukę uważności na potrzeby swoje i partnera.

Tłumacząc, co to jest karezza, warto przytoczyć jej inną nazwę – coitus reservatus, czyli stosunek powstrzymany. W metodzie karezza chodzi bowiem o to, by kochankowie jak najdłużej przebywali w fazie plateau, silnego pobudzenia, opóźniając lub nie doprowadzając do wytrysku nasienia. W tej sztuce miłości, choć orgazm nie gra pierwszych skrzypiec, doznania i przyjemność zostają spotęgowane. Zamiast skupiać się na tym, by dążyć do satysfakcjonującego finiszu, partnerzy niespiesznie obdarowują się pieszczotami – całują się, dotykają, patrzą sobie w oczy, by poczuć się jednością. Orgazm i rozkosz przychodzą same, bez intencjonalnego starania się o nie. Są przy tym silniejsze i pogłębione.

Karezza – techniki na wydłużanie stosunku

Siła namiętnego seksu, uprawianego jako praktyka metody karezza, tkwi w połączeniu doznań fizycznych i duchowych. Partnerzy podczas stosunku nie skupiają się na sobie, ale na partnerze, co pozwala budować i pogłębiać relację. Z takiej techniki wydłużania stosunku wiele korzyści mogą wynieść kobiety, które zazwyczaj potrzebują przeznaczyć więcej czasu na grę wstępną, żeby poziom podniecenia był odpowiedni.

Namiętny seks tantryczny może przybierać różne formy – wszystko zależy od tego, jakie sposoby na wydłużanie stosunku poprzez karezzę wypracuje sobie para. Najczęściej wybieranymi pozycjami, ze względu na możliwość budowania intymnej więzi są te, w których możliwe jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego oraz dużą powierzchnię kontaktu cielesnego. Penetracja nie może trwać więcej niż 10 minut na raz, musi być niespieszna, raczej płytka – mężczyzna powinien poruszać się tylko tyle, by utrzymać wzwód. Kobieta w tym czasie zaciska mięśnie Kegla wokół członka. Jest to tak zwana kabbazah, czyli technika wydłużania stosunku, a jednocześnie wzmacniania orgazmu mężczyzny. Warto zaznaczyć, że praktykując metodę karezza, kochankowie powinni skupiać się na swoich odczuciach emocjonalnych.

Dlaczego warto wypróbować metody karezza?

Jeśli chodzi o karezza, techniki wydłużania stosunku, które stosują kochankowie, mają na celu sprawić, że najważniejszy – a zarazem najprzyjemniejszy – będzie nie sam orgazm, ale droga do niego. Długie zbliżenie pozwala rozbudzić kreatywność i odkrywać siebie i partnera na nowo. Karezza przełamuje rutynę i sprawia, że partnerzy budują ze sobą jeszcze lepszą i głębszą bliskość, są na siebie bardziej otwarci, także poza sypialnią.

Metoda karezza jest dobrym pomysłem dla tych par, które chcą spróbować czegoś nowego w łóżku. Ta wyjątkowa sztuka miłości zazwyczaj pobudza do refleksji nad relacją seksualną, ale również nad samym związkiem. Nie musi oznaczać rezygnacji z tradycyjnego seksu, jednak nie można jej odmówić pozytywnego wpływu na łączące parę uczucie oraz satysfakcję ze zbliżeń.

Metoda karezza a antykoncepcja

Metoda karezza, czyli stosunek wstrzymywany, może się błędnie kojarzyć ze stosunkiem przerywanym. Pamiętajmy, że żaden z nich nie zapewnia skutecznej ochrony przed zajściem w ciążę. Ta technika ma w założeniu zapewniać namiętny seks – jeśli potraktujemy ją jako antykoncepcję, może powodować frustrację i wręcz odbierać przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *