Ciekawe

Masturbacja przyjemniejsza niż seks z partnerem – czy to dobrze?

Masturbacja to jeden z najciekawszych sposób nie tylko na urozmaicenie swojego życia seksualnego, ale również na dogłębne poznanie własnego ciała. To doskonała metoda na sprawienie sobie rozkosznych doznań, dzięki którym szybciej osiągniesz przyjemność i świadomość swojego ciała. Dotykając się samemu, możemy kontrolować tempo, subtelnie podsycając swoje zadowolenie. Lepsza masturbacja czy seks z partnerem?

Czy masturbacja to normalna rzecz?

Stres w pracy, intensywny tryb życia czy problemy osobiste, to tylko niektóre z aspektów wpływających na gorsze samopoczucie oraz potrzebę odreagowania. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam masturbacja, która jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się po ciężkim tygodniu, wypełnionym licznymi obowiązkami. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że do masturbacji nie potrzebujemy drugiej osoby, a jedynie własnych rąk lub ulubionego gadżetu erotycznego. Autoseksualność jest niezwykle ważną kwestią, której w żadnym razie nie powinniśmy pomijać. Poznanie własnego ciała pozwala na przeniesienie swojego życia seksualnego na nowy poziom. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie zadowolić samych siebie, ale również przekazać cenne wskazówki ukochanej osobie. Masturbacja jest intymnym czasem, który spędzamy sami ze sobą. To nie tylko skuteczne, ale również służące zdrowiu rozwiązanie, które warto wprowadzić do swojego życia.

Nie oznacza to, że seks z partnerem bądź partnerką jest mnie ważny lub gorszy. Warto jednak, abyśmy w swoim życiu znaleźli czas na te dwie czynności, a nawet w pewnym momentach postawili na ich połączenie. Masturbacja doskonale wpływa na nas zarówno pod względem fizycznym, psychicznym, jak i emocjonalnym. Każdy z nas pod wpływem codziennych wydarzeń doświadcza mniejszego bądź też większego stresu. Radzenie sobie z nim jest niezwykle ważne, ponieważ nawarstwianie się napięcia może mieć negatywne skutki w przyszłości. Masturbacja umożliwia poradzenie sobie ze stresem i zrelaksowanie całego ciała oraz umysłu. Co więcej, w trakcie masturbacji zwiększa się przepływ krwi do genitaliów, co ma pozytywny wpływ na zdrowie miejsc intymnych.

Regularne zaspokajanie swoich potrzeb seksualnych w postaci masturbacji pozwala na odkrycie, co nas podnieca. Poznawanie swojego ciała oraz stymulowanie stref erogennych przełoży się na czerpanie większej przyjemności z seksu. Jeśli dobrze znamy swoje potrzeby i dokładnie wiemy, co sprawia nam największą rozkosz, wtedy możemy w efektywny sposób nauczyć ukochaną osobę, jak chcemy, aby z nami postępowała w łóżku.

Możemy również zastosować masturbację w trakcie zabaw z partnerem lub partnerką, co z pewnością okaże się szalenie podniecające. Im więcej będziemy ćwiczyć dane ruchy, tym lepiej nasze miejsca intymne będą odczuwały rozkosz z masturbacji oraz współżycia. Nasza ciało nauczy się, w jaki sposób uzyskiwać maksymalną dawkę przyjemności. Co ciekawe, masturbacja jest również świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni Kegla, odpowiadających za podtrzymanie narządów w miednicy.

Masturbacja przyjemniejsza niż seks z partnerem – czy to dobrze?

Masturbacja nie musi być dla nas wyborem pomiędzy nią a współżyciem. Te dwa obszary mogą się wzajemnie uzupełniać, aby czerpać z seksualności jak największe korzyści. Zarówno dzięki masturbacji, jak i współżyciu z drugą połówką możemy przeżywać niesamowite emocje, doznania oraz wrażenia. Masturbacja pozwoli nam na lepsze poznanie swojego ciała, co przełoży się na poprawę seksu z partnerem lub partnerką. Żeby urozmaicić swoje życie erotyczne, możemy zaopatrzyć się w wysokiej jakości gadżety erotyczne, służące do odpowiedniej stymulacji miejsc intymnych. Odpowiednio dobrane zabawki posłużą w naszej sypialni przez długi czas, a także umożliwią przeżywanie nadzwyczajnych chwil samemu ze sobą lub z ukochaną osobą. Możemy postawić na wibratory, masażery erotyczne czy dodatki erotyczne. Wybór uzależniony jest od naszych preferencji, jednak pamiętajmy, że nie musimy się ograniczać, a jedyną barierą może być nasz budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *