Ciekawe

Seks analny – fakty i mity

Seks analny co prawda jest znaną praktyką seksualną, jednak wiele osób podchodzi do niej raczej z dystansem i nie da się ukryć, że nie jest dla wszystkich. Nie można się też dziwić, że wokół miłości greckiej (inna nazwa seksu analnego) powstało wiele mitów, które w wielu przypadkach zupełnie mijają się z prawdą. Postanowiliśmy więc nieco rozjaśnić tę kwestię i kto wie, może dzięki temu urozmaicić Twoje życie erotyczne! Poznaj fakty i mity o seksie analnym.

Fakty i mity o seksie analnym – dlaczego mitów jest tak sporo?

Seks analny, czyli penetracja odbytu, to intensywna praktyka seksualna najbardziej popularna wśród homoseksualnych mężczyzn, choć praktykuje ją cała masa par heteroseksualnych. Wszystko zależy od preferencji. Jednak duża ilość mitów powstała przez uprzedzenia osób, które nigdy nie uprawiały seksu analnego, ale też kochanków, którzy nie wiedzieli, jak dobrze podejść do takiego zbliżenia, co mogło owocować nieprzyjemnymi doznaniami.

Mity o seksie analnym

Seks analny jest bolesny – to prawdopodobnie najpopularniejszy mit dotyczący tej praktyki seksualnej. Jednak seks w swoim założeniu powinien być przyjemny, a więc także niebolesny. Skąd więc to przeświadczenie? Otóż penetracja odbytu może prowadzić do dyskomfortu i nawet bólu jeśli przeprowadzi się ją w zły sposób – to samo można jednak powiedzieć o tradycyjnym seksie. Warto pamiętać, że odbyt nie ma własnych zdolności lubrykacyjnych (jak pochwa), a więc zawsze należy zadbać o odpowiednie nawilżenie.

Seks analny jest bezpieczny – seks analny jest bezpieczny jedynie z perspektywy zapobiegania niechcianej ciąży, ponieważ ejakulacja w odbycie nie wywoła zapłodnienia. Jednak wcale nie oznacza to bezpieczeństwa, ponieważ nadal można w ten sposób zarazić się licznymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Oczywiście, jeżeli znamy partnera i wiemy, że jest zdrowy, nie powinno być żadnego problemu.

Seks analny jest brudny – pod względem higieny, seks analny jest na podobnym poziomie, co seks tradycyjny. Jeżeli jeden z partnerów nie dba o wspomnianą higienę, nadal można narazić się na różnego rodzaju infekcje. Oczywiście, w kontekście miłości greckiej sprawa jest trudniejsza, ponieważ w niektórych przypadkach przed igraszkami należy użyć gruszki analnej do przepłukania odbytu, jednak wtedy można mieć gwarancję zabawy w czystych warunkach.

Fakty o seksie analnym

Seks analny może dać mocny orgazm – okazuje się, że uprawiając seks analny można dojść w bardzo mocny sposób. Potwierdza to ankieta przeprowadzona na 8 tysiącach kobiet z różnych krajów – ponad ⅓ z nich przyznaje, że szczytowało podczas seksu analnego, a wiele z nich podkreśla intensywność przeżycia na tle orgazmu pochwowego. Oczywiście, silny orgazm dotyczy również mężczyzn, ponieważ w odbycie znajduje się punkt P (odpowiednik damskiego punktu G), który znajduje się w pobliżu prostaty, a stymulowany zapewnia masę gorących doznań.

Do seksu analnego należy się przygotować – warto pamiętać, że odbyt jest ciaśniejszy od pochwy, dlatego warto przećwiczyć penetrację na przykład wykorzystując do tego zabawki erotyczne pokroju korków czy dild. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie to uczucie, ponadto rozluźnisz mięśnie i tym samym sprawisz, że seks będzie dla Ciebie komfortowy.

Fakty i mity o seksie analnym – zaopatrz się w przydatne akcesoria

AquaGlide for Love 150 ml – lubrykant premium na bazie wody

Lubrykant jest wręcz obowiązkowym akcesorium podczas seksu analnego. Bez niego może dojść do otarć i innych nieprzyjemnych doświadczeń. Zastosowanie żelu natomiast zapewni świetny poślizg i naturalne nawilżenie, ułatwi to również w rozluźnieniu mięśni odbytu.

Satisfyer Plugs Black – zestaw korków analnych (czarny)

To stosunkowo tani zestaw korków analnych, który składa się z trzech różnych modeli. Dzięki temu jest dobrym przygotowaniem dla osób, które chcą spróbować seksu analnego. Sprawdzą się także w ramach rozgrzewki.

Gruszka do lewatyw – Nexus Non Return Valve Anal Douche 224 ml

To produkt dla osób, którym szczególnie zależy na higienie. Posiada ergonomiczny kształt i wykonano ją z bezpiecznych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *